Dlaczego sezonowe jedzenie jest tak ważne, według tabeli szefa kuchni: Sarah Minnick z pizzy — na wyłączność

 Świeże warzywa i ogrodnik's hands Jacob Lund/Shutterstock Święta Zagadka


„Stół szefa kuchni: Pizza” Netflixa śledzi sześciu szefów kuchni, którzy dzielą się swoimi historiami na temat swojej kariery i osobistym podejściem do wszystkiego, co dotyczy pizzy. Jednak ten program to znacznie więcej niż tylko pizza, ponieważ szefowie kuchni dzielą się osobistymi zmaganiami, wglądem w swoje rodziny i opiniami na temat świata kulinarnego. Dla Sarah Minnick, szefa kuchni i restauracji w Lovely's Fifty Fifty w Portland w stanie Oregon, pizza jest pyszna, tak, ale jest to również sposób na podkreślenie świeżych, sezonowych składników, które odzwierciedlają grono świeżych produktów dostępnych przez cały rok na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku .W ciągu ekskluzywny wywiad z SN, Sarah Minnick opowiada, że ​​jej zainteresowanie jedzeniem sezonowym zaczęło się, gdy zaczęła pracować z lokalnymi rolnikami, którzy już przyjęli zobowiązanie do sezonowości. Mówi: „Kiedy zaczęłam się z nimi spotykać i słuchać tego, co mieli do powiedzenia i obserwować ich etos rolniczy, zaczęłam myśleć:„ Podoba mi się ten pomysł jedzenia tak sezonowo, że masz zasady, których należy przestrzegać, a nie tak naprawdę ich nie zginać. Upewniasz się, że używasz brukselki i jarmużu i masz dużo plonów na zimę.Także jak zacząłem religijnie chodzić na targ – latem są trzy dni w tygodniu gdzie idę, i dostaję też dużo dostaw z farm do Lovely's – zacząłem oglądać listę gospodarstw i mówić: „Mają brukselkę, jarmuż, pasternak, rzepę i ziemniaki. W porządku, jedziemy pracować z nimi.''
Mówi również, że zdecydowanie pomaga to, że na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku panują łagodne zimy, a wiele gospodarstw wciąż rośnie i dostarcza plony nawet w styczniu i lutym. Niektóre uprawiają rośliny, które mogą zamarznąć na polu, a po rozmrożeniu są gotowe do zbiorów.

Zwróć uwagę na różnicę!

 Sarah Minnick siedzi w Lovely's Fifty Fifty NetflixJedzenie sezonowe, jak mówi Minnick SN, niesie ze sobą szereg korzyści. Jest nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska, ale także zapewnia lepsze, świeższe jedzenie na talerzu. Mówi: „Mam nadzieję, że uda nam się zagłębić w ten bardziej przyjazny dla środowiska sposób jedzenia, w którym jesz to, co jest sezonowe. Nie przewozisz rzeczy po całym świecie. rosną w lecie. W styczniu można kupić pomidorki koktajlowe w sklepie, ale nie są dobre. Nie warto ich jeść… Czas wrócić na pokład z rzeczami, które faktycznie są dobre w swoich porach roku i postaraj się dostrzec różnice i wartość tego rodzaju jedzenia”.

Na szczęście zauważa też, że łatwiej niż kiedykolwiek jeść sezonowo, dzięki rosnącej popularności targowisk rolniczych. Wyjaśnia: „Prawie każde miasto, które odwiedzasz, każde większe miasto, będzie miało targ rolniczy, szczególnie w lecie. Staje się to coraz bardziej powszechne. Ludzie znają i doceniają jakość, jaką można uzyskać kupując od rolnika i widząc dokładnie dostajesz.'Zobacz, jakie wyjątkowe sezonowe składniki Minnick dodaje do pizzy w Lovely's Fifty Fifty w 6. odcinku „Stół szefa kuchni: Pizza”, który jest już dostępny do strumieniowego przesyłania w serwisie Netflix.
Kategorie Nazwy porady Fakty