Czy naprawdę musisz przechowywać masło w lodówce?

Masło na talerzu

Wiesz, jak trudno jest wyciągnąć z lodówki kawałek masła, a następnie spróbować użyć go do świeżego chleba lub bułek. To trudne — dosłownie. Musisz albo najpierw podgrzać masło, albo mieć nadzieję, że twoje bułeczki prosto z piekarnika zmiękczą je dla ciebie. W przeciwnym razie prawdopodobnie rozerwiesz chleb, próbując rozsmarować masło.


Ale czy masło? naprawdę trzeba być w lodówce ? To jest mleczarnia produkt, który każe nam sądzić, że chłodzenie jest konieczne — ale jeśli nie? To będzie droga łatwiejszy w użyciu. Odpowiedź nie jest jednak w 100 procentach jednoznaczna – możesz ją pominąć, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, i możesz po prostu zdecydować, że bezpieczniej jest po prostu trzymać ją w lodówce po wszystko.NabiałDobry donosi, że masło mogą być czasami pominiętym, ale nie możesz po prostu rzucić go na ladę i zapomnieć o nim na tydzień. Istnieją również różne zasady dotyczące tego w zależności od rodzaju masła – solonego lub niesolonego.
Solone masło jest mniej podatne na zepsucie niż odmiany niesolone. Należy jednak pamiętać, że im więcej soli ma masło, tym większą ma moc, która pozwala mu utrzymać się na blacie, więc poszukaj solonego masła z większą ilością soli, jeśli chcesz je pominąć. Niezależnie od tego nie powinieneś zostawiać go na dłużej niż kilka dni, nawet jeśli jest bardzo słony.

czy mokka ma kofeinę?

Jeśli wolisz niesolone masło, DairyGood wyjaśnia, że ​​najlepiej po prostu włożyć je do lodówki i nie zostawiać w temperaturze pokojowej.Poza rodzajem masła, którego używasz, na bezpieczeństwo w dużej mierze ma wpływ temperatura w pomieszczeniu. Jeśli temperatura w pomieszczeniu wzrośnie do 70 stopni lub więcej, nie zostawiaj masła.

Jak to zwykle bywa, nie wszyscy są zgodni w kwestii przechowywania masła w temperaturze pokojowej. Kanał Buzz przeprowadził wywiad z rzecznikiem FDA, który powiedział, że przechowywanie masła na ladzie jest po prostu zbyt ryzykowne, ponieważ może to zwiększyć ryzyko zjełczenia, co oznacza, że ​​smakuje obrzydliwie. Wskazują również, że chłodzenie 'zmniejsza tempo wzrostu drobnoustrojów powodujących psucie się, które mogą być obecne.'Jeśli chodzi o bezpieczeństwo żywności , błądzenie po stronie ostrożności zwykle nie jest złym pomysłem. Dobrą wiadomością jest jednak to, że masło rozgrzewa się dość szybko po pokrojeniu na mniejsze kawałki, więc nawet jeśli zapomnisz wyjąć je z lodówki przed śniadaniem, wystarczy ogolić kilka cienkich plasterków i zostawić na krawędzi twojego talerza. Twoje masło powinno być miękkie i gotowe, zanim wyskoczy tost.