Czy naprawdę musisz wydobyć krewetki?

krewetki czyszczące

Krewetka jest najpopularniejszym owocem morza w Stanach Zjednoczonych i stanowi 25 procent wszystkich spożywanych owoców morza, według Życie na wybrzeżu . Jeśli potrzebujesz więcej dowodów na to, po prostu nie szukaj dalej niż Roczna Krewetka Nieskończona Czerwonego Homara święto. Te delikatne i smaczne skorupiaki można przygotować w in różnorodność pysznych sposobów , a jeśli kiedykolwiek kupiłeś je na surowo, prawdopodobnie wiesz, że przed gotowaniem może być potrzebne trochę przygotowania.


Oprócz usuwania skorupy — co nie zawsze jest konieczne — mogłeś słyszeć o „wymyślaniu” krewetek. Wymaga to użycia noża, aby usunąć tę małą czarną linię z tyłu krewetki. Po pierwsze, w rzeczywistości nie jest to żyła, ale przewód pokarmowy krewetki – jakby to czyniło ją mniej obrzydliwą. A ta czerń to... zgadłeś, krewetki odpadowe (przez Świerk zjada ).Czy jednak naprawdę trzeba zadać sobie trud, aby wyhodować każdą krewetkę?
menu restauracji ze słodkimi pomidorami?

Wyhodowanie krewetek jest bardziej preferowane niż protokół bezpieczeństwa

krewetki czyszczące

Zanim krzykniesz: „Oczywiście, usuniesz tę obrzydliwą czarną maź!” przyjrzyjmy się, co by się stało, gdybyś tego nie zrobił. Oczywiście jest to obrzydliwe, ale jeśli wydaje się to zbyt wielkim problemem — i to jest czasochłonne — właściwie możesz pominąć ten krok.

najlepsza staromodna whisky?

„To cię nie zabije, ale może będzie trochę ziarniste” – powiedział Chris Bray, kierownik Dirk's Fish w Chicago. Na wynos . „To kwestia estetyczna. I nie będzie świetnie smakować. Nie odkrywanie krewetek gotuje ten morski piasek w krewetkach i powiedzmy, że nie dodaje to smaku.Niektóre krewetki mogą nawet nie mieć czarnej żyłki z tyłu, więc pominięcie jej prawdopodobnie nie będzie miało większego znaczenia. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku mniejszych krewetek, więc jeśli nie ma widocznej żyłki, dodatkowe kłopoty nie są tego warte, ponieważ nie wpłynie to na smak.

Jeśli chodzi o to, wybór krewetki zależy bardziej od estetyki i smaku, a nie na bezpieczeństwo owoców morza.Jak wyhodować krewetki

krewetki devein

Załóżmy, że masz pełną miskę krewetek jumbo i zdecydowałeś się wymyślić kilka. Nie jest to najtrudniejszy manewr kulinarny, ale należy uważać, bo będziesz używać noża, a te małe robale mogą być śliskie.

Zrób płytkie nacięcie z tyłu krewetki wzdłuż czarnej linii. Nie wywieraj zbyt dużego nacisku, ponieważ nie próbujesz ciąć tutaj głęboko. Teraz po prostu użyj czubka noża, aby wyciągnąć tę czarną maź (przez Kuchnia ). Presto, właśnie wymyśliłeś krewetki i upewniłeś się, że Twoje owoce morza będą smakować wyśmienicie, a nie jak dno oceanu.

to wódka z ziemniakówKategorie Fakty Inspiracja Opinie