Czy McDonald's używa prawdziwych jajek?

mcdonald Justin Sullivan/Getty Images

Śniadanie jest duży biznes dla McDonald's i wiele innych much ich menu jest zdominowany przez przedmioty zawierające jajka. Jedyny problem polega na tym, że nie wszystkie te produkty są w rzeczywistości wykonane z prawdziwych, świeżych jaj. W rzeczywistości tylko jeden element na Śniadanie McDonalda Menu składa się ze świeżych, pozbawionych dodatków, jajek prosto ze skorupki, pękniętych. To zaszczytne wyróżnienie, według Insider biznesowy , trafia do jedynego Jajko McMuffin .


Oczywiście nasuwa się pytanie, z czego dokładnie wykonane są pozostałe tak zwane jajka, które znajdują się we wszystkich innych produktach śniadaniowych?Jajka na każdej kanapce śniadaniowej, śniadaniowym burrito lub półmisku śniadaniowym są wykonane z ugotowanej płynnej mieszanki jajecznej. McDonald's wie, że jest to gorący temat dla swoich klientów i rozwiązuje problem na ich stronie internetowej mówiąc: „We wszystkich pięciu rodzajach jajek, które produkujemy, możesz czuć się pewnie, wiedząc, że wszystkie zaczynają się od prawdziwego jajka”. Oczywiście słowo kluczowe to „start”, ponieważ w formule jest coś więcej.
Składane jajka, które można znaleźć na kanapce McGriddle lub herbatnikach, są przygotowywane z płynnych jajek, które są gotowane, zanim zostaną błyskawicznie zamrożone i wysłane do sklepów, gdzie są ponownie podgrzewane na grillu z odrobiną masła. Proces jest taki sam w przypadku jajecznicy podawanej na talerzu Big Breakfast, chociaż jajka na śniadanie burrito są podgrzewane w kuchence mikrofalowej. CNBC .

A co jest w tych płynnych jajkach, które są jajecznione lub składane, a następnie błyskawicznie mrożone? To głównie dużo konserwantów o mniej niż apetycznych nazwach, takich jak pirofosforan sodu, fosforan sodu i ulubiona przez wszystkich – lecytyna sojowa.Te konserwanty są dodawane, aby zachować smak, kolor i konsystencję jajka, ale jeśli chcesz mieć świeże jajko na kanapkach śniadaniowych, nie wahaj się. zhakuj swoje zamówienie i powiedz im, że chcesz zamiast tego „okrągłe jajko”.