Nie wierz w ten mit o brązowym cukrze

Miska brązowego cukru z kostkami w tle

Być może słyszeliście wcześniej, że brązowy cukier jest zdrowszy niż biały — w końcu dotyczy to ryż brązowy i ryż biały według Dzisiaj . Część tego mitu może pochodzić z koloru, ponieważ surowy cukier jest również zazwyczaj brązowy i może prowadzić do tego, że niektórzy ludzie uwierzą, że brązowy cukier jest mniej przetworzony i rafinowany niż biały, a zatem zdrowszy – ale podczas gdy brązowy cukier nie jest dokładnie tym tak samo jak cukier biały, tak naprawdę nie ma między nimi dużej różnicy, jeśli chodzi o odżywianie.


Moje przepisy stwierdza, że ​​zwykle melasa to jest to, co nadaje wszystkim brązowym cukrom ich kolor. Im jest bardziej brązowa, tym więcej zawiera melasy. Ale według New York Times , zamiast być mniej przetworzonym, większość brązowego cukru, który kupujesz w sklepie spożywczym, została rafinowana na cukier biały, a następnie dodano z powrotem melasę, aby dać producentowi większą kontrolę nad rozmiarem i kolorem kryształów. Mieszanie melasy dodaje kilka składników odżywczych do białego cukru, których w innym przypadku by nie było – w tym wapń, żelazo i potas – ale są one w tak małych ilościach, że tak naprawdę nie dodają żadnych dodatkowych korzyści zdrowotnych do brązowego cukru (poprzez Linia zdrowia ). New York Times mówi, że zazwyczaj brązowy cukier to tylko 5 do 10 procent melasy, więc po prostu nie ma go wystarczająco dużo, aby znacząco różnić się od białego cukru, jeśli chodzi o odżywianie. Zamiast zamieniać biały cukier na brązowy, najlepiej używać każdego z nich z umiarem.Różnica między pieczeniem z cukrem białym a cukrem brązowym

Cukier brązowy i cukier biały na stole

Chociaż nie uzyskasz żadnych korzyści zdrowotnych z zamiany tych dwóch, ponieważ są one tak podobne, że czasami możesz zastąpić jeden z drugim w przepisach, nie zauważając dużej różnicy. Na przykład według Świerk zjada , jeśli nie masz cukru brązowego, możesz zastąpić go taką samą ilością cukru białego, chociaż wypieki mogą być nieco mniej wilgotne. Możesz też zamienić cukier biały na cukier brązowy (zgodnie z Kuchnia ) może sprawić, że wypieki będą nieco gęstsze, co może nie sprawdzić się w przypadku lekkich i przewiewnych ciast.
Ale jeśli chcesz używać brązowego cukru do robienia ciasteczek z kawałkami czekolady, a w spiżarni masz tylko biały cukier, możesz łatwo wymieszać własny. Według Świerk zjada , 1 szklanka białego cukru zmieszana z 1 łyżką melasy daje jasnobrązowy cukier, a zwiększenie melasy do 2 łyżek daje ciemnobrązowy cukier. Stworzenie własnego białego cukru z brązowego cukru nie jest takie proste, ale hej, właśnie to dostawa artykułów spożywczych jest dla, prawda?