Nie jedz w Chipotle, dopóki tego nie przeczytasz

Znak Chipotle Scott Olson/Getty Images

Trudno sobie wyobrazić życie wcześniej life Chipotle . Czy burrito w ogóle istniały? (Zrobili.) Być może jedna z najbardziej godnych uwagi historii sukcesu szybkiego, swobodnego ruchu, który ogarnął naród, Chipotle rozwija dobroć (przygotuj się, jest nadmierna liczba kalamburów do zgarnięcia, gdy mówisz o Chipotle) od 1993 . To wszystko zaczęło się w Denver w stanie Kolorado, ale od tego czasu rozszerzyła działalność o restauracje w 47 stanach — nasze najgłębsze kondolencje dla Hawajów, Alaski i Południowej Dakoty.


Firma szczyci się współpracą z lokalnymi farmami i serwowaniem zawsze żywności wykonanej ze świeżych składników, bez dodatków i konserwantów. Jeśli jeszcze tam nie jadłeś, jest wiele informacji na temat tajników, jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie. Jeśli jesteś obecnie wiernym entuzjastą Chipotle, istnieje szansa, że ​​nie znasz nawet wszystkich poufnych sekretów. Więc z radością podzieliliśmy się wszystkim, co musisz wiedzieć przed następnym Chipotle wizyta. Nie jedz w Chipotle, dopóki tego nie przeczytasz.Możesz pominąć długie kwestie Chipotle

długa kolejka w Chipotle Joe Raedle/Getty Images

Być może jedynym minusem stołowania się w Chipotle jest czekanie w kolejce z innymi ludźmi, którzy wybierają się na przewymiarowane burrito. Jeśli jednak masz elastyczność w zakresie posiłków, istnieje sposób, aby potencjalnie przejść do początku linii montażowej po wejściu. Pracownik Chipotle powiedział Reader's Digest Nic dziwnego, że szczytowe godziny dla ogromnych tłumów w restauracji to szczyt lunchu i kolacji. Ale czas między końcem obiadu a początkiem kolacji? To najwyraźniej najlepsze miejsce. Poza tym, dla was na lunch ranne ptaszki (nie ma wstydu w lunchu o 11 rano), ich godziny otwarcia najwyraźniej również są wolne. Pracownik powiedział: „Najkrótsze linie zwykle pojawiały się zaraz po otwarciu – czyli około 11 rano – a następnie w godzinach szczytu, tak często od 14 do 17”. Jeśli jesteś moralnie przeciwny agresywnemu wczesnemu lub późnemu lunchowi, zawsze możesz złapać to żarcie na wynos.
Jeszcze lepszy sposób na ominięcie kolejki i jedzenie w normalnych godzinach obiadowych? Użyj aplikacja ! Wybierz godzinę, o której chcesz, aby Twoje zamówienie było gotowe, a następnie po prostu wejdź do środka, udaj się na początek kolejki i weź jedzenie. Upewnij się, że pomachasz do tych wszystkich frajerów czekających w kolejce, gdy odejdziesz ze swoim zamówieniem w ciągu kilku sekund. Po prostu wiedz, jeśli zdecydujesz się złożyć zamówienie przez aplikację lub online , nie będziesz tam, aby dostosować drobiazgowość swojego posiłku.

Oto jak uzyskać więcej korzyści za swoje pieniądze w Chipotle

Miska Chipotle Facebook

Rozumiemy, że jest coś satysfakcjonującego w oglądaniu, jak ktoś rzuca cię idealnym, gigantycznym Chipotle Burrito z niestandardowym wypełnieniem do wyboru. Ale miska może być w rzeczywistości lepszym sposobem na rzucanie – przynajmniej jeśli chcesz, aby Twoje pieniądze były warte.Miski mają zwykle większe ilości każdego składnika niż burrito. Według Devona Caldarone, byłego menedżera Chipotle, z którym rozmawiał Thriller , który poleca zamówić miskę i dostać dwie ( wolny! ) tortille z boku. „Ogólnie rzecz biorąc, miski zawierają więcej nadzienia, jak ryż i fasola, ale nie mięso. A dodatkowy ryż, fasola i salsy są za darmo, więc dopełnij. To ma sens, ponieważ nie próbują upchać tych wszystkich składników w składanym burrito. Możesz zbudować własne burrito z tego, co znajduje się w misce, co oznacza, że ​​zasadniczo dostajesz dwa posiłki w cenie jednego.

Jeśli naprawdę chcesz pójść na całość lub wrócić do domu, poproś o jeszcze więcej tortilli na boku. ZA Reddit użytkownik twierdzący, że jest członkiem załogi Chipotle, przyznaje, że darmowa gra tortilla ma mocne pisanie: „...nigdy nie pobieramy opłat za boczne tortille. Niektórzy ludzie mają 10 lat, a my nadal nie pobieramy opłat.Poproś o podwójnie zawinięte burrito Chipotle

Burrito z podwójnym zawinięciem Chipotle Facebook

Jeśli nie wiesz (teraz wiesz!), jedynym sposobem na zrobienie burrito w Chipotle jest poproszenie o podwójne owinięcie . Dokładnie tak to brzmi, dwie tortille, którymi można zawinąć obfite nadzienia. Ta dodatkowa ochrona zapewnia brak rozlania, jeśli chcesz szaleńczo wypchać tę rzecz wszystkimi darmowymi dodatkami.

Oczywiście ten hack ma swoje ograniczenia. Długoletni menedżer Chipotle, Devin Caldarone, wyjaśnił: Thriller że czasami ludzie używają podwójnego zawijania jako kodu, aby spróbować uzyskać jak największe burrito, prosząc pracownika, aby po prostu pozwolił, aby krawędzie dwóch tortilli po prostu się zetknęły, w przeciwieństwie do układania ich głównie jeden na drugim. Caldarone potwierdził: „W zasadzie niemożliwe jest zrobienie tak dużego burrito… Musiałem wprowadzić zasadę w mojej lokalizacji, aby uniemożliwić klientom proszenie o to”.

Więc nie krępuj się, aby uzyskać dodatkową wyściółkę dla zewnętrznej warstwy burrito – i może użyj tego, aby poprosić o kilka dodatków – ale bądź rozsądny, dobrze?

z jakiego kraju pochodzi wołowina McDonald's

Możesz dostać słynny ryż Chipotle bez kolendry

Zbliżenie miski z burrito Chipotle Facebook

Na tym świecie są dwa typy ludzi: ci, którzy uwielbiają kolendra i tych, którzy mocno wierzą, że smakuje jak mydło. Wygląda na to, że nie ma „może polubisz to”, kiedy mówisz o kolendrze. Albo kochasz to zioło, albo gardzisz nim z każdą uncją swojej istoty, pyszne Meksykańska skórka z mąki do cholery. Biały ryż w Chipotle jest już nasycony kolendrą. Więc co powinien zrobić facet/dziewczyna, gdy chce ryż w burrito lub misce, ale nie może tolerować jego podstawowego dodatku? Były pracownik Chipotle wyjawił swoje sekrety Wtajemniczony i potwierdziłem, że rzeczywiście możesz poprosić o ten ryż bez kolendry.

Jedyne zastrzeżenie polega na tym, że zdobycie tego posiłku w twoich gorących małych rączkach zajmie trochę więcej czasu. Więc jeśli chcesz poczekać, a większość nienawidzących kolendry prawdopodobnie tak jest, ty też możesz cieszyć się chwałą mikstury Chipotle z ryżu, fasoli, mięsa, warzyw i sera... i kwaśnej śmietany... i sałaty (naprawdę są mnóstwo opcji w tym miejscu).

Oczywiście, jeśli naprawdę kochasz kolendrę, możesz również dostać ją dodatkowo na boku. Wystarczy zapytać.

W Chipotle dostaniesz więcej mięsa, jeśli zrobisz pół na pół

Mięso Chipotle Joe Raedle/Getty Images

Jeśli chcesz wykazać się kreatywnością z nadzieniem białkowym, istnieje sprytny sposób na zwiększenie ilości mięsa bez płacenia dodatkowych dolarów. Jeśli poprosisz o „pół na pół”, jak w przypadku dwóch różnych rodzajów mięsa w twojej misce lub burrito, zwykle kończysz z większą porcją każdego mięsa.

Samozwańczy „mistrz grilla” w Chipotle powiedział: Kora „Jeśli poprosisz o połowę jednego mięsa i połowę drugiego, prawie zawsze gwarantuje to, że osoba serwująca da ci trochę więcej mięsa, ponieważ trudno jest odmierzyć pół na pół na miejscu”.

To całkiem genialne i zdecydowanie korzystne rozwiązanie dla niezdecydowanego zamawiającego — wszyscy go znamy, a jeśli go nie znasz, to ty — i zapalony mięsożerca. Jeśli zastanawiasz się między kurczakiem a stekiem, po prostu zdobądź oba (ta kombinacja faktycznie brzmi naprawdę dobrze). Zaspokoisz zarówno pragnienie, jak i portfel.

Zbyt wiele płynnych składników może zepsuć burrito Chipotle

nadziewane burrito z Chipotle Facebook

Chociaż całkowicie rozumiemy skłonność do napełniania tego burrito, dopóki nie pęknie w szwach, nie zawsze jest to mądra decyzja. Jest coś takiego jak zbyt wiele dobrych rzeczy, nawet gdy rozmawiamy o tym Chipotle .

Wcześniej menedżer w Chipotle, Devin Carldarone wyjaśnił: Thriller że nawet jeśli technicznie możesz poprosić o dodatkowe wszystko w burrito, niektóre składniki w nadmiarze – mianowicie ryż, fasola, ostry sos i kwaśna śmietana – mogą wykoleić nawet najbardziej wytrawnego walec. Powiedział konkretnie: „To zupa burrito, której praktycznie nie da się zwinąć”.

Inny domniemany pracownik Chipotle również powtórzył w Reddit wątku, że to płynne składniki naprawdę spowalniają ich rolowanie (oj, znowu to zrobiliśmy). „Zamówienie burrito wypełnionego głównie płynami nie oznacza za każdym razem doskonałej bułki” – powiedział użytkownik. Więc jeśli jesteś kimś, kto uwielbia swoje dodatkowe nadzienia, może to być przypadek, aby wybrać miskę zamiast burrito, aby poprawić ogólne wrażenia Chipotle.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę ciasta, zamów z dziecięcego menu Chipotle

Zamówienie z menu Chipotle dla dzieci Facebook

Sztuczka starego menu dla dzieci. Działa za każdym razem, zwłaszcza jeśli szczypiesz grosze i nadal chcesz jeść w lokalnym Chipotle, co naprawdę jest luksusem w porównaniu do czegoś takiego Taco Bell . Możesz kupić quesadillę lub tacos wraz z frytkami i napojem za mniej niż 5 USD (w zależności od lokalizacji).

Zamów dzieci budują swoje własne talerz taco. Ta opcja podaje jedno wybrane białko (mięso, guacamole lub queso), dwa wybrane nadzienia, dwie skorupki taco lub dwie tortille, frytki lub owoce i napój (ale to musi być sok lub mleko – nie rób tego t próbować podstępnie podejść do Chipotle, który serwuje gorzałę i posiłki dla dzieci w tym samym lokalu). Suma należna kasjerowi zaszokuje i zachwyci.

Nie możesz jednak naładować się tymi bezpłatnymi dodatkowymi nadzieniami z menu dla dzieci — to jest 90 centów za każde dodatkowe nadzienie . Ale wciąż jest to legalna ilość jedzenia, a może nawet mądrzejszy wybór dla kogoś, kto nigdy nie może skończyć burrito lub miski w rozmiarze dla dorosłych bez poczucia dyskomfortu pełnego – nie żeby było w tym coś złego. Czasami musisz zrobić to, co musisz zrobić w imię dobrego burrito.

Istnieją sposoby na zdobycie guac za darmo w Chipotle

Miska Chipotle z guacamole Facebook

Jedyne gwarancje na życie to śmierć, podatki i dodatkowa opłata za guacamole w Chipotle. Wszyscy po prostu przyszliśmy to zaakceptować. Awokado są kosztowny . Jeśli te dodatkowe dolary z guacamole nie mieszczą się w twoim budżecie, istnieją dwie możliwości uniknięcia dodatkowych kosztów.

Twoim pierwszym wyborem jest przygotowanie posiłku bezmięsnego. Chipotle potwierdził , przy zamówieniu dowolnej pozycji menu bez mięsa guacamole jest bezpłatne. Jeśli pracujesz na pełny etat wegetariański , to dobra wiadomość dla Ciebie. Jeśli jesteś zapalonym wegetarianinem, wydaje się to dobrym sposobem na to. A jeśli jesteś twardym mięsożercą, musisz dokonać wyboru – co to będzie, zwierzę czy awokado?

Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, a także cieszenie się guacamole z Chipotle, jest po prostu Zrób to siebie. Wytwarzane przez nich partie gauc są tak drogie, ponieważ wymagają dużej ilości awokado. Jeśli robisz to w domu, potrzebujesz tylko kilku. Jeśli odwiedzisz strona składników na stronie Chipotle i kliknij „Dodatki”, a następnie „Guacamole”, pokazują, że zawiera awokado, sól, sok z limonki, kolendrę, sok z cytryny, czerwoną cebulę i jalapenos. W 2015 roku ujawnili dokładny podział receptury i na szczęście nadal jest on dostępny Internet . Więc z radością odrzuć ten guacamole następnym razem, ale tylko wtedy, gdy masz towar gotowy i czekający w domu.

giada de laurentiis cycki

Spraw, aby Twój posiłek Chipotle miał 3 punkty

klienci zamawiający w Chipotle Joe Raedle/Getty Images

Tak więc istnieje taktyka Chipotle „tajne menu”, która jest trochę podziemną transakcją. Pozycjom menu Chipotle przypisywana jest wartość punktowa. Tańsze składniki, takie jak pico de gallo, ryż i ser, są uważane za jeden punkt. Porcja mięsa, sofritas lub guacamole to dwa punkty. Tortille lub muszle taco to zero punktów. Jeśli poprosisz o „trzy wskazówki”, prosisz ich o złożenie burrito lub miski ze składnikami o łącznej wartości nie większej niż trzy punkty – a także tańsze niż standardowe burrito Chipotle.

Na przykład burrito z samym kurczakiem i ryżem to trzy punkty. Kup burrito bez mięsa i guacu, a możesz mieć trzy nadzienia . Burrito z mięsem, pół zamówienia ryżu i pół zamówienia sera to trzy punkty. Masz nasz dryf? Rzecznik Chipotle wyjaśnił to dość obszernie na Facebook ale przyznał, że nadal może być nieco zagmatwany.

Najważniejsze jest pytanie o trzy wskaźniki (lub „nowy przycisk” w niektóre lokalizacje — znowu, to trochę mylące), jest sposobem na zapewnienie tańszego posiłku. Serdecznie zapraszamy za ten cenny (trzy) wskaźnik.

Kup karty podarunkowe Chipotle i zdobądź darmowe burrito

Karta podarunkowa Chipotle Facebook

Kilka razy w roku Chipotle staje się całkiem hojny. W tych okresach dawania, jeśli kupisz kartę podarunkową, nagrodzą cię one darmowe burrito . W przeszłości byli nawet na tyle mili, że oferowali darmowe burrito, miskę, sałatkę lub tacos, jeśli kupiłeś karty podarunkowe o wartości 25 USD dla swoich kumpli/kochanek/współpracowników/nauczycieli — każdego, kogo kochasz, kto zasługuje na świeże Meksykańska jedzenie, naprawdę. Więc zdecydowanie wypatruj tych ofert, zanim udasz się do Chipotle.

Nawet jeśli nie kupujesz kart dla innych, jest to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jeśli jesteś regularnym, zagorzałym zjadaczem Chipotle. Jeśli i tak zamierzasz wydawać od 25 do 50 dolarów tygodniowo w Chipotle, równie dobrze możesz cieszyć się darmowym burrito już teraz i zapłacić tymi kartami podarunkowymi następnym razem. Chipotle jest pyszny, ale nie jest tani, więc mówimy, że jeśli istnieją sposoby, dzięki którym firma pozwala zaoszczędzić złotówkę lub dwa, równie dobrze możesz je wykorzystać.

Zostań członkiem nagrody Chipotle

Znak Chipotle Saul Loeb/Getty Images

Jest wiele korzyści, aby zostać członek nagrody w Chipotle. Kiedy podejmujesz kolejny krok w swojej relacji z siecią fast-casual, płacisz za jedzenie albo zamawiając online, zamawiając za pomocą aplikacji, albo każąc im zeskanować Twoją aplikację przy kasie (przypomnienie: jeśli zamawiasz w aplikacji lub online możesz pominąć linie, w końcu jesteś Chipotle VIP). Za każdym razem, gdy płacisz w aplikacji jako członek nagród, zdobywasz punkty. W końcu możesz zgromadzić wystarczającą liczbę punktów, aby zdobyć darmowe jedzenie (a jeśli jesteś wielkim fanem, zsumujesz się szybciej niż myślisz). Otrzymujesz 10 punktów za każdego wydanego 1 dolara, a gdy zdobędziesz 1250 punktów, Chipotle daje Ci darmowe danie główne do wyboru.

Mają też inne zabawne sposoby na zdobywanie punktów, takie jak informowanie członków, aby w określonym dniu udali się do Chipotle, przyznawanie punktów za wypróbowanie różnych pozycji menu od „zwykłych”, rozdawanie darmowych przedmiotów na urodziny i rzucanie wyzwań, które pozwalają rywalizować o jeszcze więcej punktów. To jest oczywiste, jeśli jesz w Chipotle nawet częściowo regularnie.

Jeśli zamówisz quesarito, ryzykujesz rozgniewanie pracowników Chipotle

Chipotle quesarito Facebook

Zamów niesławne quesarito, burrito, które wykorzystuje serową quesadillę jako wrap, na własne ryzyko. Najwyraźniej są trudne do zrobienia i czasochłonne, co dodaje wiele stresu, jeśli w Chipotle jest godzina szczytu. Jeden Reddit Użytkownik podający się za pracownika Chipotle powiedział: „Quesorritos [sic] wymagają stosunkowo dużo czasu na przygotowanie. Zamówienie jednego w pośpiechu odciąga pracownika od linii, która mogłaby być wykorzystana gdzie indziej. Jako osoba „tortilla” aka linia, rozwścieczyło mnie, gdy ludzie zamawiali je podczas pośpiechu, gdy linia wychodziła za drzwi. Optymalny czas na zamówienie to poza godzinami szczytu.

Ale nawet jeśli linia jest lekka, nadal jest irytujące robienie tego specjalnego dania – przypalonych kończyn. Jeszcze inny Reddit współpracownik, który twierdził, że jest zatrudniony w Chipotle, wtrącił się: „To nic wielkiego, jeśli nie ma linii, ale palą nam palce, gdy ją zawijamy”.

Quesarito brzmi pysznie i wydaje się, że wszyscy powinniśmy spróbować przynajmniej raz. Może po prostu zwróć uwagę na natężenie ruchu w Chipotle i czy zapewnili pracownikom odpowiednią ochronę rąk.
Kategorie Opinie Nazwy porady