Nie popełniaj tego błędu podczas topienia brązowego cukru

łyżka brązowego cukru

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś stopić jakikolwiek cukier, prawdopodobnie wiesz, że bardzo łatwo się pali. Dlatego musisz podjąć pewne kroki, aby temu zapobiec. Ważne jest, aby zrozumieć różnicę między zwykłym cukrem granulowanym i brązowym cukrem aby naprawdę uzyskać proces prawidłowego topienia.


Cukier biały i brązowy pochodzą z trzciny cukrowej i buraków cukrowych. Jedyną różnicą jest sposób przetwarzania. Cukier biały powstaje, gdy źródło cukru zostaje zmiażdżone w celu usunięcia soku, który jest następnie zagotowywany do postaci syropu. Syrop składa się zarówno z sacharozy, jak i melasy. Dla biały cukier , melasa usuwa się i pozostawia do wyschnięcia, więc nie pozostaje nic oprócz sacharozy lub granulek białego cukru (poprzez Moja nieustraszona kuchnia ).Cukier brązowy przechodzi ten sam proces co cukier biały, ale zawiera z powrotem część melasy. Jasnobrązowy cukier zawiera około 94 procent sacharozy i dlatego zawiera mniej melasy niż ciemnobrązowy cukier. Im więcej melasy w cukrze, tym bogatszy smak. Od brązowy cukier ma melasę dodane z powrotem, naturalnie ma również więcej wilgoci, co jest kluczowe. Cukier musi mieć więcej wilgoci, aby się stopił. Często używa się masła lub wody (poprzez Liść TV ). Dlatego biały cukier pali się szybciej niż brązowy, jeśli nie dodaje się do niego wilgoci.
Wykonaj poniższe czynności, aby zapobiec spaleniu

kobieta topi cukier na kuchence

Aby prawidłowo stopić brązowy cukier, wlej go do miski przeznaczonej do kuchenki mikrofalowej i częściowo napełnij drugą miskę wodą. Pomoże to utrzymać wilgotność brązowego cukru, zwłaszcza jeśli trochę stwardniał lub zaczął wysychać. Następnie mikrofaluj obie miski jednocześnie przez 30 sekund na dużym ogniu. Następnie ostrożnie wymieszaj łyżką brązowy cukier, który powinien być teraz wyraźnie bardziej miękki.

Ponownie mikrofaluj obie miski przez 30 sekund. Po zakończeniu zamieszaj ponownie i zauważ różnicę w teksturze. Kontynuuj podgrzewanie cukru w ​​30-sekundowych segmentach, aż rozpuści się tak, jak chcesz. Pamiętaj tylko, aby mieszać go w przerwach i upewnić się, że w misce jest jeszcze woda.Postępując zgodnie z tymi krokami, brązowy cukier powinien mieć wystarczającą ilość wilgoci w kuchence mikrofalowej, aby skutecznie stopić się bez przypalania. Dzięki tej wskazówce nie będziesz musiał się ponownie martwić o marnowanie porcji cukru.
Kategorie jeść Telewizja Inny