Nie podawaj barszczu bez tej tradycyjnej przystawki

Pierogi i barszcz

Jednym z najlepszych antidotum na mroźny zimowy dzień jest miska gorącej zupy. Chociaż niektórzy wolą makaron z kurczakiem w bulionie lub kremową zupę, nie zapomnij o barszczu . Obfita zupa ukraińska (i rosyjska i polska) jest tradycyjnie przyrządzana z buraków, kapusty, ocet winny , warzywa korzeniowe i mięso takie jak golonka czy wołowina, New York Times wyjaśnia. Na zupę posypuje się koperkiem i odrobiną kwaśna śmietana , z których ostatnia Czasy notatki są opcjonalne.


Chociaż barszcz jest zdecydowanie obfitą zupą, serwowanie go razem z przystawką może sprawić, że posiłek będzie bardziej urozmaicony i sycący. Jeśli chcesz pochylić się nad wschodnioeuropejską tradycją, klasyczne połączenie kulinarne polecane przez Czasy nazywa się barszcz i małe pikantne wypieki pirogi (pisane także „piroszki” lub „pierogi”). Blog kulinarny Jedzenie europejskie wyjaśnia, że ​​tradycją jest spożywanie barszczu w Wigilię obok małych, przypominających ravioli pierogów wypełnionych grzybami.Pierogi i barszcz grzybowy to tradycja świąteczna, ale inne popularne nadzienia do pierogów, które pasują do barszczu, to ziemniaki i ser, kapusta kiszona i grzyby oraz mięso i cebula (przez Degustacja Polski ).
majonez w mieszance do ciast

Inne pyszne przystawki barszczowe

Żywność wschodnioeuropejska

Barszcz tradycyjny to tylko jeden z wielu sposobów na przygotowanie tej zupy. Jako Czasy ujmuje to tak: „jedynymi stałymi wartościami barszczu są buraki i równowaga słodko-kwaśnego”. Niektóre barszcz są nawet podawane na zimno, zwieńczone letnimi dodatkami, takimi jak gotowane jajka, rzodkiewki i szalotki (przez Żydowskie Towarzystwo Spożywcze ).

W swoim artykule na temat barszczu Czasy proponuje dwa przepisy: tradycyjny gorący barszcz i wegetariański gorący barszcz z grzybami zamiast mięsa. Ale to dopiero początek. Czasy wspomina również o barszczu, który zamiast wołowiny lub wieprzowiny zawiera gęś lub smażoną rybę, oraz o „barszczu białym”, który zamienia buraki na kapustę.Wiele odmian barszczu oznacza wiele pysznych dodatków. Blog kulinarny Nasze codzienne życie zaleca serwowanie słodkiej, pikantnej zupy z „wygodnymi pokarmami skrobiowymi”, takimi jak chleb z masłem, pieczone ziemniaki , czyli małe kanapki na grzance żytniej. Na coś lżejszego, Nasze codzienne życie sugeruje proste, chrupiące sałatki ogrodowe.

laska fil tajemne menu

Następnym razem, gdy będziesz chciał rozgrzać się parującym barszczem, zastanów się, z czym go podasz. Połączenie smaków będzie więcej niż wystarczającą nagrodą.