Najłatwiejszy sposób na puree ziemniaczane bez tłuczka

Puree ziemniaczane w garnku

Jeśli jest jeden klasyczny dodatek, który zbyt łatwo zepsuć, to są to puree ziemniaczane. To dlatego, że nie inaczej niektóre ciasta , przepracowanie ziemniaków może skutkować nieprzyjemną, gumowatą konsystencją (poprzez Jedzenie52 ). Wynika to z uszkodzenia komórek ziemniaka, co powoduje, że uwalniają więcej skrobi. W rzeczywistości, według Poważne jedzenie , ilość skrobi, którą uwalniają ziemniaki, jest tym, co naprawdę określa ostateczną teksturę tłuczonych ziemniaków, a po wybraniu odpowiednich ziemniaków i opłukaniu ich zimną wodą przed gotowaniem, najlepszym sposobem kontrolowania ilości skrobi w potrawie jest wybranie właściwa metoda zacierania.


co się stanie, jeśli zjesz spleśniały chleb

Według Jedzenie52 , najłatwiejszym sposobem na uniknięcie nadmiernej katastrofy jest trzymanie się z dala od robot kuchenny za wszelką cenę. Chociaż może się wydawać, że jest to najłatwiejszy i najwygodniejszy wybór, aby uzyskać idealnie gładkie szpilki, prawie na pewno pozostawi Cię lepki, gumowaty bałagan, który wynika z uwolnienia zbyt dużej ilości skrobi. Niestety, jest to kolejne wyzwanie: uzyskanie ziemniaków gładkich i kremowych bez robienia ich lepkimi i gumowatymi. Na szczęście istnieje narzędzie, które możesz już mieć w swojej kuchni, które właśnie to robi.Trzy nieprawdopodobne narzędzia, z których można zrobić najlepsze puree ziemniaczane

Przygotowanie tłuczonych ziemniaków mikserem elektrycznym

Nie zawracaj sobie głowy przeglądaniem szuflad w poszukiwaniu tego tłuczka do ziemniaków, nie będziesz go potrzebować, chyba że chcesz zrobić trochę grudkowate, bardziej rustykalne puree ziemniaczane. Aby uzyskać idealnie gładką wersję, masz dwie możliwości: młynek do żywności lub ryż. Narzędzia te są idealne do lekkich, puszystych puree ziemniaczanych, które są idealnie gładkie. Ta strategia jest również najdelikatniejsza, co oznacza, że ​​nigdy nie przepracowuje ziemniaków, a tym samym uwalnia najmniejszą ilość skrobi.
Jeśli jednak wolisz bardziej gęste i kremowe puree ziemniaczane, jest na to proste rozwiązanie – i nadal nie wymaga robota kuchennego. Zamiast tego spróbuj użyć miksera stojącego lub elektrycznego miksera ręcznego, aby stworzyć kremową papkę. Ta strategia uwalnia więcej skrobi niż ryżer, ale nie tak dużo, jak zrobiłby to robot kuchenny (poprzez Kwarc ). Tylko pamiętaj, aby często smakować ziemniaki, aby uniknąć ich przepracowania i nieświadomego przejścia przez kremowe i kleiste.
Kategorie Opinie jedzenie porady