Easy Becon Butty Recipe to śniadanie Komfortowe jedzenie w najlepszym wydaniu

Staromodny Bekon Butty na talerzu Susan Olayinka / Mashed

Jeśli nigdy nie słyszałeś o kanapce z tyłeczkiem, prawdopodobnie nie spędziłeś dużo czasu w Wielkiej Brytanii. Gdy spróbujesz jednego z tych pysznych dań, będziesz miał jeszcze jeden powód, aby zaplanować tę wizytę. Jak się okazuje, angielskie jedzenie naprawdę zasługuje na lepsze opakowanie niż dostaje: te kanapki są tego dowodem.


czy McDonalds nadal sprzedaje okłady z przekąskami?

Butty są nazwane od masła tradycyjnie nakładanego na chleb tostowy z maślaną kanapką, a masło z bekonu „musi być najpopularniejszym produktem na śniadanie w Wielkiej Brytanii” – mówi szefowa kuchni i autorka przepisów Susan Olayinka z Elastyczna lodówka . Większość tej popularności pochodzi z prostej rozkoszy, jaką jest smak bekonu, masła i keczupu na toście. Nie zaszkodzi również to, że te kanapki są szybkie i łatwe w przygotowaniu i zawierają typowe składniki.Gdy masz już gotowy bekon, kanapkę, którą Olayinka nazywa „tak pocieszającą”, wystarczy, że weźmiesz do niej filiżankę herbaty. 'Lub Kawa , tak to mamy tutaj – dodaje Olayinka.
Zbierz składniki na staromodne maślanki z bekonu

składniki staromodnego maślaka z bekonu Susan Olayinka / Mashed

Jeśli szukałeś super prostego przysmaku na dzisiejsze śniadanie, naprawdę znalazłeś taki z masłem bekonowym. Wymaga tylko czterech składników, czyli plasterków bekonu, kromek białego chleba, masła i Keczup . Możesz spróbować z chlebem pszennym lub żytnim lub dodać odrobinę ostrego sosu lub innych drobnych dodatków, ale musisz najpierw zrobić tę kanapkę dokładnie tak, jak układa ją Olayinka.

W końcu ten przepis daje prawdziwy brytyjski klasyk. Tylko upewnij się, że używasz dużych, grubych kawałków bekonu w stylu brytyjskim, który jest podobny do bekonu kanadyjskiego.Ugotuj boczek w piekarniku

Boczek na patelni gotowy do pieczenia Susan Olayinka / Mashed

Tak, boczek można ugotować w piekarniku i tak, wyjdzie świetnie. „Tylko uważaj, aby nie przypalić boczku, bo w rezultacie powstanie bardzo żucia kanapka” – ostrzega Olayinka.

Zacznij od wstępnego podgrzania piekarnika do 450 stopni Fahrenheita. Gdy się podgrzeje, połóż boczek na blasze wyłożonej folią i piecz go na środkowej półce przez siedem minut, odwracając boczek po czterech minutach.Gdy bekon będzie się smażył przez pełne siedem minut, wyjmij blachę do pieczenia i odłóż ugotowane mięso na bok.

Złóż kanapkę z bekonem?

Składanie kanapki z Bacon Butty Susan Olayinka / Mashed

Następnie podpiecz dwie kromki białego chleba w standardowym tosterze, dążąc do lekkiego opiekania, a nie ciemnego zrumienienia chleba. Teraz posmaruj grzanki masłem z obu stron, a następnie ułóż kromki chleba obok siebie.

Następnie ułóż grillowany boczek na jednej z dwóch kromek chleba, na drugim posmaruj keczupem, a następnie zamknij masło. Przekrój kanapkę na pół, aby utworzyć dwa trójkątne kawałki, a następnie ciesz się smakiem Anglii — nie potrzebujesz paszportu ani biletów lotniczych. Twój telefon na herbatę lub kawę.

Easy Becon Butty Recipe to śniadanie Komfortowe jedzenie w najlepszym wydaniu5 z 25 ocen Wypełnij 202 Drukuj Butties są nazwane od masła tradycyjnie nakładanego na chleb tostowy z maślaną kanapką i może to być najpopularniejszy produkt na śniadanie w Wielkiej Brytanii. Czas przygotowania 0 minut Czas gotowania 7 minut Porcje 1 kanapka Całkowity czas: 7 minut Składniki
  • 3 plastry boczku
  • 2 kromki białego chleba
  • 1 łyżka masła
  • 1 łyżka ketchupu
Wskazówki
  1. Rozgrzej piekarnik do 450 stopni Fahrenheita.
  2. Piecz boczek na środkowym ruszcie piekarnika przez siedem minut, obracając po 4 minutach.
  3. Podpiecz 2 kromki chleba w tosterze. Tost posmaruj masłem i odstaw na bok.
  4. Grillowany boczek włożyć do dwóch kromek chleba, dodać keczup, a następnie przekroić kanapkę na pół.
  5. Podawaj i ciesz się!
Odżywianie
Kalorie na porcję 159
Całkowita zawartość tłuszczu 12,0 g
Tłuszcz nasycony 4,8 g
Tłuszcze trans 0,1 g
Cholesterol 22,0 mg
Węglowodany ogółem 8,5 g
Błonnik pokarmowy 0,6 g
Cukry ogółem 2,0 g
Sód 256,6 mg
Białko 4,4 g
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepisKategorie Wskazówki Nazwy jeść