Jajka prawdopodobnie będą droższe. Dlatego

Karton brązowych jaj

Jajka są jednym z najważniejszych artykułów spożywczych w lodówkach wielu kuchni. Są kluczem do śniadań bogatych w białko, ciastka i niezliczone inne wypieki. Jednak ci, którzy używają dużo jajka w ujęciu tygodniowym mogą nieco wzrosnąć w nadchodzących miesiącach. Niestety, gwałtowne burze śnieżne, które ostatnio pustoszyły Teksas, są również odpowiedzialne za wzrost kosztów jajek i kurczaków. Poranne wiadomości z Dallas .


To było Barrona , jednak wyjaśniało to, że wzrost cen wpłynie również na wszelkiego rodzaju produkty z kurczaka. Podobno produkcja odbywa się na ogół w Teksasie, Arkansas, Luizjanie, Mississippi i Alabamie. Z przerwami w dostawie prądu spowodowanymi zimowymi burzami, Poranne wiadomości z Dallas poinformował, że zmarnowało się ponad 700 000 jaj wraz z 545 000 młodych kurcząt. Ta strata spowoduje krótszą podaż i ostatecznie wyższe ceny w sklepach spożywczych.Koszt paszy to kolejny powód wysokich kosztów jajek i kurczaków

Kartony jajek w sklepie spożywczym Joe Raedle/Getty Images

Straty te odnotowano u jednego producenta, Sanderson Farms Inc., który jest trzecim co do wielkości producentem kurczaków w Stanach Zjednoczonych. Niewątpliwie straty poniosły też inni producenci. Według dyrektora generalnego Joe Sandersona strata wyniosła około jednego procenta całkowitej produkcji producenta. Powiedział dalej Poranne wiadomości z Dallas , „zdecydowanie odbierze nam trochę produkcji”.
Innym powodem, dla którego ceny rosną, jest to, że żywienie zwierząt kosztuje producentów więcej. Przy podwyższonych cenach wpływających na koszty produkcji, ceny z pewnością znajdą odzwierciedlenie w tym, co konsumenci widzą na sklepowych półkach. Według Poranne wiadomości z Dallas , Sanderson Farms Inc. ma wystarczającą ilość paszy dla kurcząt, aby wystarczyć na cały marzec, ale teraz podnoszą ceny, aby zminimalizować wpływ, który będzie bardziej widoczny w dalszej części roku.

Więc śmiało przeznacz więcej tygodniowego lub miesięcznego budżetu sklepu spożywczego na kurczak i jajka. Na pewno zobaczysz wzrost cen w lokalnym sklepie spożywczym w ciągu kilku tygodni.