Każdy sposób, aby ugotować indyka, ranking

Większość ludzi gotuje indyka tylko kilka razy w roku (jeśli tak), więc może to być zastraszające przedsięwzięcie, gdy nadchodzi Święto Dziękczynienia. Jest tak wiele opcji, jeśli chodzi o dokładne w jaki sposób powinieneś zająć się gotowaniem indyka, a jeśli kiedykolwiek zrobiłeś takiego, który smakował sucho i mącznie (lub był w inny sposób zrujnowany), może być kuszące, aby zbadać inne opcje. Nawet jeśli ty mieć wymyśliłeś całkiem niezawodny sposób na uzyskanie idealnego indyka na Święto Dziękczynienia za każdym razem, możesz być ciekawy, czy jest coś, co byłoby jeszcze lepsze.


Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wiele sposobów masz do wyboru, jeśli chodzi o gotowanie indyka, nie szukaj dalej. Od tradycyjnego pieczenia w piekarniku po zdecydowanie za tradycyjna metoda mikrofalowa, zawęź swoją najlepszą metodę gotowania indyka przed Świętem Dziękczynienia, dając Ci mnóstwo czasu na wykonanie wszystkich badań wymaganych do zrobienia następnego indyka, najlepszego indyka, jaki zrobisz. Oto każdy sposób na ugotowanie indyka, uszeregowany od najlepszego do najgorszego.1. Sucha solanka

Zanim będziemy mogli porozmawiać o tym, jak zamierzasz ugotować indyka, musimy przedyskutować, jak go przygotować. Jeśli masz zamiar zasolić indyka (i tak, ty naprawdę powinien ) jest więcej niż jeden sposób. Ale nie stresuj się, je również uszeregowaliśmy dla Ciebie.
Jeśli nie masz miejsca w lodówce na dużą kadź solanki (lub nie czujesz się na siłach, aby poradzić sobie z bałaganem, który się z tym wiąże), możesz rozważyć wytrawienie indyka na sucho w Święto Dziękczynienia. Niektórzy uważają, że solanka na sucho jest znacznie lepsza niż solanka mokra. Według Epickie , ponieważ pozwalasz indykowi siedzieć w lodówce bez przykrycia przez kilka dni (i posmarowanym warstwą soli), indyk w suchej solance ma znacznie bardziej chrupiącą skórę niż indyk przygotowany w inny sposób. Mieszanie szybkiej suchej solanki może być skomplikowane, ale nie ma powodu, aby tak naprawdę było – zamiast tego po prostu użyj trochę soli i nazwij to dzień. Kto powiedział, że indyk musi być trudniejszy niż sam proces gotowania? Chrupiąca skórka i wilgotne mięso sprawiają, że jest to indyk nie do pobicia. Po zrobieniu tego w ten sposób nie wrócisz.

2. Doprowadzenie

Solenie w mokrej solance (co oznacza, że ​​zawiera składnik płynny) wymaga czasu, przestrzeni i przemyślenia. Będziesz musiała umieścić indyka w solance w lodówce na długo przed wyjazdem do piekarnika w poranek w Święto Dziękczynienia. Według Rachel Ray każdego dnia , solanka z słoną wodą doprawia mięso przed gotowaniem i dodaje dodatkowy zastrzyk wilgoci, co pomoże podczas nieco dłuższych procesów gotowania, takich jak pieczenie, a nawet wędzenie. Negatywy? Nie tylko czas, przestrzeń i bałagan, ale także indyk, który nie ma tak chrupiącej skóry jak ptak z suchej solanki. To dobra — i lepsza metoda niż wiele — ale nie najlepsza.3. Pieczenie

Kiedy już zdecydujesz się na metodę solenia, nadszedł czas, aby porozmawiać o (gotowaniu) indyka.

Co roku pieczę indyka na Święto Dziękczynienia. Raz w roku robię indyka i osobiście uważam, że pieczenie go jest najlepsze. Jeśli co roku w listopadzie masz przy swoim stole duży potomek, trudno jest pokonać klasycznego pieczonego ptaka. Jeśli zacznie zbyt szybko brązowieć, podbij go folią. Pamiętaj, aby zacząć pieczenie wcześniej w ciągu dnia — zajmie to trochę czasu.4. Spatchcocked

Ta śmiesznie brzmiąca technika jest dobrym sposobem na ugotowanie indyka lub kurczaka i polega w zasadzie na ugotowaniu motyli całego ptaka przed jego ugotowaniem. Wytnij kręgosłup, a następnie połóż indyka płasko przed ugotowaniem. Według Poważne jedzenie , ta metoda nie jest dla tych, którzy desperacko chcą godnego indyka na stole, ale zdecydowanie jest dla tych, którzy chcą perfekcyjnie ugotowanego indyka, z wilgotnym mięsem i chrupiącą skórką, szybko. Po przesadzeniu motyla i rozłożeniu go na płasko, możesz go po prostu upiec. To prostsze niż myślisz.

5. Smażone w głębokim tłuszczu

W jednym z wczesnych sezonów Dziewczyny Gilmore , partner szefa kuchni Sookie St. James Jackson decyduje, że w tym roku zrobi indyka na Święto Dziękczynienia, a nie tylko, postanawia go smażyć w głębokim tłuszczu zamiast go piec. To był pierwszy raz, kiedy usłyszałam o smażonym w głębokim tłuszczu indyku na Święto Dziękczynienia. Według Świerk , ta metoda gotowania całkiem dobrze sprawdza się w przypadku indyka, co skutkuje smacznym, wilgotnym mięsem i aromatyczną chrupiącą skórką. Ale nie będzie smażony w sposób, w jaki zwykle ogląda się smażone potrawy, ponieważ nie zostanie posmarowany przed zanurzeniem w gorącym oleju. Będziesz jednak musiał smażyć indyka na głębokim tłuszczu na zewnątrz, więc jeśli nie masz na to miejsca, prawdopodobnie lepiej będzie wybrać inną metodę gotowania. Nie tylko to, ale musisz być bardzo ostrożny. Tam są urazy związane ze smażeniem indyków w głębokim tłuszczu co roku w USA, więc stąpaj ostrożnie.

6. Wędzone

Jeśli normalnie nie palisz mięs, palenie indyka na Święto Dziękczynienia może nie być twoją rzeczą, ale jeśli zrobić dobrze wykorzystaj swojego palacza, możesz rozważyć go jako alternatywę dla pieczenia lub smażenia w głębokim tłuszczu w tym roku. Według Jedzenie i wino , twój wędzony indyk będzie oczywiście dłużej smażył się na niższym ogniu w wędzarni, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał się martwić o wystarczającą ilość miejsca na wszystko, co jest potrzebne do gotowania w piekarniku. Nie tylko to, ale smak smokey będzie czymś innym w dobry sposób, a głęboka, ciemna skóra indyka oszałamia.

7. W kawałkach

Chociaż gotowanie indyka na Święto Dziękczynienia w pokrojonych kawałkach może wydawać się rozczarowujące, zamiast gotować całego ptaka razem, jeśli się nad tym zastanowisz, w rzeczywistości ma to sens. Różne części ptaka będą się gotować w różnym tempie. Tak jak Świerk zauważmy, że dzięki temu nie tylko możesz mieć odpowiednią ilość białego i ciemnego mięsa (w zależności od upodobań gościa), ale także możesz dodawać kawałki w różnych momentach, upewniając się, że nic nie wysycha i wszystko jest doskonale ugotowane i przyprawione, gdy trafi na stół.

8. Grillowany

W większości krajów grillowanie może nie być najbardziej oczywistym sposobem gotowania indyka pod koniec listopada, ale może być świetną alternatywą dla pieczenia ptaka i, w przeciwieństwie do palenia, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować specjalnego sprzęt w tym celu. Według PBS , grillowanie indyka daje chrupiącą skórkę i zwęglony smak na zewnątrz. Czas trwania procesu gotowania może być jednak nieco trudny, więc jeśli nie masz nic przeciwko temu, aby nie mieć imponującego centralnego elementu, śmiało podziel indyka na kawałki, aby mieć pewność, że wszystko gotuje się tak, jak powinno. Podobnie jak w przypadku wędzenia, jedną z korzyści grillowania indyka jest to, że nie musisz martwić się o miejsce w piekarniku, które w Święto Dziękczynienia może być trochę gorącym towarem. Dużą wadą grillowania indyka jest to, że jest zależny od pogody — jeden z głównych powodów, dla których znajduje się niżej na liście. Święto Dziękczynienia jest wystarczająco stresujące, nie martwiąc się o to, czy pogoda będzie sprzyjać na tyle, że będziesz mógł stanąć na zewnątrz i upiec indyka.

9. Wolno gotowane

To może, ale nie musi być najbardziej praktyczny sposób na przygotowanie indyka na Święto Dziękczynienia, biorąc pod uwagę, że gotowanie zajmuje już sporo czasu, ale jeśli szukasz nowego sposobu na ugotowanie indyka na Święto Dziękczynienia, możesz chcieć rozważ powolną kuchenkę. Według Świerk , najlepiej nadaje się na pierś z indyka lub nogi z indyka, nie cały indyk. Następnie, jeśli chcesz, możesz dodać farsz bezpośrednio do powolnej kuchenki (tak jak gdybyś nadziewał ptaka, którego pieczesz, lub wrzucił obok niego naczynie z farszem do piekarnika). Jeśli przygotowujesz Święto Dziękczynienia dla mniejszej grupy, pierś z indyka, farsz i warzywa ugotowane w powolnej kuchence mogą być tylko biletem. Ponownie, nie będzie tak chrupiący ani złocistobrązowy jak indyk przygotowany w inny sposób, więc w porze obiadowej jest to trochę rozczarowanie.

10. Wykonane z góry

Co? Zrobić indyka na Święto Dziękczynienia przed Świętem Dziękczynienia? Tak, można to zrobić. Ponownie, nie będziesz w stanie położyć całego ptaka na stole przed rzeźbieniem, ale dla twojego spokoju może być warto. Według Lepsze domy i ogród , najlepszym sposobem wstępnego ugotowania indyka jest upieczenie go w normalny sposób, a następnie podzielenie go na kawałki i przechowywanie w hermetycznych pojemnikach w lodówce. Następnie, w Święto Dziękczynienia, możesz podgrzać kawałki, umieszczając je na patelni z odrobiną wywaru (indyka lub kurczaka), a następnie włóż tę patelnię do piekarnika, aby się rozgrzała. Twoi goście nigdy się nawet nie dowiedzą, że dzień wcześniej wykonałeś ciężkie podnoszenie. Da się to zrobić, ale czy powinno?

11. Nadziewane innymi ptakami

Jest wiele dobrych sposobów na zrobienie indyka, ale faszerowany innymi ptakami to nie to. Turducken to indyk nadziewany kurczakiem i kaczką. To może wydawać się dobrym pomysłem, ale możesz po prostu tego żałować, gdy to zrobisz (lub nawet zaczniesz to robić). Indyk faszerowany dwoma innymi mięsami wymaga dużo ostrożnego gotowania (w końcu nie chcesz podawać niedogotowanego mięsa i zagrażać swoim gościom). To zbyt przekorne na wakacje, które wymagają tyle gotowania i tylu różnych potraw. Pomiń to.

12. Z puszką piwa

Prawdopodobnie zrobiłeś lub przynajmniej słyszałeś o kurczaku z puszki po piwie, ale w ten sam sposób możesz też zrobić swojego indyka na Święto Dziękczynienia swojej rodziny. Według Rachel Ray Show , zaczynasz od opróżnienia (lub wypicia) pół puszki piwa, a następnie dodawania do puszki po piwie aromatów, takich jak cytrusy, zioła i czosnek. Natrzyj na zewnątrz ptaka, a także pod skórą, a następnie połóż indyka na puszce z piwem i umieść go na grillu, aby gotować, aż wszystko będzie gotowe – i będzie idealnie przyprawione i wilgotne. Nie jest to tak dobra metoda, jak wiele innych, jednak jeśli jesteś zaangażowany w zmianę rzeczy, jest to lepsza niż niektóre inne alternatywy.

13. Gotowane z mrożonych

Może zabrzmieć głupio nawet rozważanie gotowania indyka z zamrożonego, ale w rzeczywistości możesz to zrobić. Potrwa to dłużej, więc musisz o tym pamiętać podczas planowania, ale nie jest to niemożliwe, jeśli potrzebujesz lub chcesz zrobić tego indyka na Święto Dziękczynienia w tym roku. Korzyść, jak Świerk Zauważyłem, że nie musisz się martwić o soki i inne rzeczy, które krążą po całym miejscu, gdy próbujesz otworzyć indyka i włożyć go do brytfanny. Ponieważ naprawdę nie można go bardzo dobrze przyprawić, Święto Dziękczynienia nie jest czasem na gotowanie z zamrożonego, chyba że absolutnie musisz.

14. Zawinięte w boczek

Zwykle zawinięty w bekon uzyskałby znacznie wyższe wyniki na takiej liście, ale na Święto Dziękczynienia może nie być najlepszym wyborem. Jak powiedziała Anne Dolce Codzienny Posiłek , jednak można to zrobić dobrze. Z przypraw i oliwy z oliwek wetrzyj pod skórę pastą, a następnie owiń indyka boczkiem. Jest pyszny, ale po prostu nie tego oczekujesz na Święto Dziękczynienia.

15. W torbie do piekarnika

Chociaż możesz nie sądzić, że będzie to najlepszy pieczony indyk, absolutnie możesz ugotować obiad na Święto Dziękczynienia w torbie do piekarnika. Według Smak domu , woreczek do piekarnika utrzyma soki zamknięte w twoim indyku, a także złapie bałagan (lub wszystkie kapy, których będziesz potrzebować do najlepszego sosu). Indyk nadal będzie ładnie i smacznie zarumienić, więc nie martw się o to, wystarczy natrzeć go masłem lub olejem i dobrze doprawić, aby był smaczny. Nikt się nigdy nie dowie, że był upieczony w torbie, ale regularne pieczenie jest lepsze. Solanka, jeśli martwisz się o zatrzymanie wilgoci.

16. W zmywarce

Chcesz zwolnić miejsce w piekarniku? Możesz ugotować indyka (lub przynajmniej jego część) w zmywarce. Według Los Angeles Times , szef kuchni David Burke opracował przepis na ugotowanie dwóch piersi z indyka bez kości w opakowaniu Tupperware z ziołami i warzywami na górnej półce zmywarki. Będziesz musiał przejść przez więcej niż jeden cykl, więc prawdopodobnie nie będzie tak szybki, jak początkowo myślałeś. Bądź ostrożny — soki z surowego indyka mogą narobić bałaganu, jeśli nie upewnisz się, że pojemniki są szczelnie zamknięte. Nie możesz zrobić całego ptaka w zmywarce, a ponadto będziesz musiał powiedzieć ludziom, że ugotowałeś go w swojej zmywarce. Nie. Eksperymentuj z gotowaniem w zmywarce, jeśli musisz, kiedy nie jest to ważne święto.

17. W kuchence mikrofalowej

Tak, możesz ugotować indyka na Święto Dziękczynienia w kuchence mikrofalowej, choć może to zabrzmieć głupio, ale zajmuje on ostatnie miejsce na tej liście. Jeśli nalegasz, aby rozważyć gotowanie indyka w kuchence mikrofalowej, przynajmniej upewnij się, że nie będziesz musiał gotować z zamrożonego. Według Uniwersytet Illinois , musisz zacząć od rozmrożonego indyka, ponieważ jeśli spróbujesz ugotować indyka w mikrofalówce natychmiast po rozmrożeniu go w kuchence mikrofalowej, efekt końcowy będzie nierównomiernie ugotowany, czego zdecydowanie nie chcesz. Upewnij się też, że nie masz nadzienia z indyka. Ta metoda działa tylko w przypadku małych porcji, ponieważ duże indyki nie zmieszczą się dobrze w kuchence mikrofalowej, nawet w pełnowymiarowej kuchence mikrofalowej. Czas może być trudny w tym przypadku – ugotuj go wystarczająco, aby upewnić się, że wszystko jest ugotowane, ale nie za bardzo, aby strasznie wyschło. Mimo to gotowanie w kuchence mikrofalowej nigdy nie daje niczego w przybliżeniu tak smacznego jak inne metody gotowania. Jeśli nie masz absolutnie żadnej innej opcji, nie myśl o gotowaniu indyka w kuchence mikrofalowej w tym roku. Łatwo się rozgotować, wysuszyć i rozmoczyć. Zapomnij o tym.