Wszystko, czego nie wiesz o tacosach Jack In The Box

Jack in the box tacos Facebook

Jack in the Box tacos nie są dokładnie znane jako taryfy dla smakoszy. Według artykułu w GQ , tłuste tortille kukurydziane nadziewane mięsem są często czule określane jako „mokra koperta karmy dla kotów” (z czym zgadza się autor), a także „wzniosłe” (opis autora).


Więc co takiego jest w tych nieco wątpliwych tacos, które sprawiają, że są tak popularne? Może to cena — trudno dyskutować z kosztem 0,99 dolara za dwa tacos w liceum i na studiach, prawda? A może to nostalgia – tacos są dostępne od lat, więc prawie każde pokolenie X lub millenialsi mogą czule się uśmiechnąć po pijackiej przejażdżce samochodem o drugiej w nocy, zakończonej garścią smażonych tacos w głębokim tłuszczu. A może jest to połączenie tych dwóch elementów, które łączy reklama — jak stwierdził GQ „Jak dowiedzieliśmy się w ostatnich miesiącach, nawet wyżyny przeciętności mogą rozkwitać we właściwym klimacie społecznym, zwłaszcza przy niewielkim wsparciu korporacyjnym”. Ale pod koniec dnia, czy to naprawdę ma znaczenie? Tacos Jack in the Box są tutaj, aby zostać, więc kiedy wybierasz się po parę (lub więcej) własnych – obiecaj, bez osądu – oto, co musisz wiedzieć.Tacos Jack in the Box są sprzedawane jako para, ale informacje o wartości odżywczej dotyczą JEDNEGO taco

Jack in the box odżywianie taco Facebook

Nie ma powodu (nigdy) bić się o jeden posiłek. Jeśli chcesz wrócić do pamięci z czasów studiów z huśtawką przez Jack w pudełku drive-thru, śmiało i zrób to. Ale jeśli jesteś osobą, która pilnuje swojego spożycia, ważne jest, aby pamiętać, że chociaż tacos Jack in the Box są zawsze sprzedawane jako para, informacje żywieniowe wymienione na stronie Jack in the Box jest dla pojedynczy taco. Oznacza to, że spożywając oba taco za jednym razem, spożywasz 344 kalorie, 18 gramów tłuszczu (6 z nich nasyconych), 724 miligramy sodu, 32 gramy węglowodanów, 4 gramy błonnika, 2 gramy cukru i 12 gramów białka.
Żeby było jasne, żaden z tych szczegółów sam w sobie nie jest zły. To tylko kwestia perspektywy — jeśli dwa taco to za mało i zawsze zamawiasz cztery, cóż, to twój posiłek składający się z czterech taco zawiera prawie 700 kalorii, czyli ponad połowę zalecane dzienne spożycie sodu i 12 gramów tłuszczów nasyconych. Jeśli generalnie jesz całkiem zdrowo, nie ma powodu do obaw o okazjonalne objadanie się taco, ale jeśli jest to twój regularny lunch w środku tygodnia, być może nadszedł czas na ponowną ocenę.

Gwiazdy uwielbiają tacos Jack in the Box

gwiazdy uwielbiają tacos z Jackiem w pudełku Instagram

Gwiazdy — w niczym nie przypominają nas, prawda? Mają gigantyczne domy, prywatne odrzutowce, przepełnione konta bankowe (czy nie byłoby to miłe?!) I wszystkie najnowsze i najlepsze „zabawki” do zabawy. Ale kiedy czujesz, że nie masz nic wspólnego z wyższymi szczeblami społeczeństwa celebrytów, miej to na uwadze: celebryci uwielbiają fast foody, w tym tacos Jack in the Box. Tak, najwyraźniej nawet celebryci pragną „mokrych kopert z kocią karmą”, tak jak reszta z nas.

Lub przynajmniej, Selena Gomez robi. Według artykułu w Codzienny Posiłek , Gomez została zauważona, jak jeździ na drive-thru do tanich tacos, a na swoje 21. urodziny pominęła tradycyjny tort urodzinowy, a zamiast tego zdecydowała się na „ciasto taco” – talerz pełen tacos Jack in the Box i zwieńczony ze świecą „21” — którą wysłała Instagram . Teraz, jeśli to nie krzyczy „fan”, nic nie robi, prawda?

Tacos Jack in the Box prawie nic nie kosztują

Jack w pudełku kosztuje taco Facebook

Dwa tacos Jack in the Box od dawna kosztują 99 centów w większości lokalizacji. Warto się nad tym zastanowić, biorąc pod uwagę fakt, że marka (oczywiście) musi zarabiać na swojej żywności, a koszty żywności stale rosły w ciągu ostatnich 30 lat. Jak to działa — jak mogą nadal osiągać zyski bez zwiększania kosztów tacos?

Odpowiedź jest prosta: te tacos są tani robić.

Według byłego pracownika Jack in the Box, który wyszczególnił koszty produkcji na Wentylatory sprzęgła w 2007 r. każde taco rozkłada się mniej więcej w następujący sposób:

jak zrobić mcgriddle
  • Shell, pięć centów
  • Sałata, dwa centy
  • Ser, dwa centy
  • Ostry sos, około pensa
  • „Substancja przypominająca mięso”, pięć centów
  • Pojedyncza torba, dwa centy
  • „Crack” (tj. przyprawy) dodają do tacos 10 centów (chociaż nie jest do końca jasne, czy były pracownik miał na myśli, że przyprawienie jednego taco kosztowało 10 centów, czy 10 centów za oba taco razem, więc dla pewności , założymy, że to koszt jednego taco)

W sumie jedno taco kosztuje około 27 centów, co oznacza, że ​​dwa taco kosztują około 54 centów. Następnie dodaj minutę pracy, którą były pracownik szacuje, że usmażenie dwóch tacos razem kosztuje dodatkowe 11 centów. To daje całkowity koszt dwóch tacos na około 65 centów. Oznacza to, że za każdym razem, gdy firma sprzedaje dwa tacos za 99 centów, zyskuje około 34 centów. Oczywiście te liczby mogą być całkowicie dokładne lub nie, ale nie ma wątpliwości, że podkręcają je niewielkim kosztem.

Amerykanie jedzą pół miliarda tacos Jack in the Box rocznie

Jack in the box taco love Facebook

To, co naprawdę zadziwia w tacos Jack in the Box, to ich popularność. Według artykułu opublikowanego w 2017 roku w Dziennik Wall Street w 2017 roku Jack in the Box sprzedaje około 554 milion tacos rocznie. To ponad pół miliard tacos. To około 1000 zjedzonych tacos na minutę . A jeśli weźmiesz pod uwagę, że zysk z dwóch tacos wynosi około 34 centy, oznacza to, że Jack in the Box zarabia około 94 milionów dolarów rocznie tylko ze sprzedaży swoich tacos.

Tak naprawdę nie ma solidnego wytłumaczenia ich popularności. Jak mogło być? Oprócz tego, że są tanie, te tacos są dalekie od tego, co większość ludzi uważa za zadatki na dobry posiłek. Mięso jest wątpliwe, ser jest Amerykański ser , muszle są smażone w głębokim tłuszczu (i przez większość czasu są trochę rozmoczone) – więc jak na świecie Jack in the Box sprzedaje więcej swoich tacos każdego roku niż McDonald's sprzedaje Big Macy ? Oczywiście pijane i naćpane dzieciaki z college'u są jednym ze źródeł ciągłych dochodów, ale nie mogą być jedynymi, którzy się w to wkopują. Być może zawsze będzie to tajemnicą, ale nie można zaprzeczyć, że istnieje (gigantyczny) kult tych wątpliwych… smakołyki.

Aby nakarmić hordy, potrzeba nieprzyzwoitej ilości sosu kukurydzianego i taco

Jack in the box sos taco Facebook

Ponownie Jack in the Box sprzedaje rocznie ponad pół miliarda tacos. Oczywiście to dużo tacos. Ale kiedy przestaniesz myśleć o tym, czego potrzeba, aby Marka te tacos? To oszałamiające do myślenia. Według artykułu w Delikatny , firma musi zużyć ponad 20 milionów funtów kukurydzy na wszystkie te skorupki taco. Jeśli próbujesz spojrzeć na tę liczbę z odpowiedniej perspektywy, według Wiadomości MSN , to mniej więcej równoważna waga trzy Rakiety Saturn V — rakieta, która zabrała ludzi na Księżyc w 1969 — nie jedna rakieta, nie dwie rakiety, ale trzy gigantyczne rakiety. Firma rozdaje również ponad 600 milionów paczek sosu do taco każdego roku — przypuszczalnie nie wszystkie są używane w tacosach za 99 centów (oczywiście sprzedają inne taco, a ludzie uwielbiają używać tego sosu do innych rzeczy) , ale i tak to dużo sosu.

Znaki na muszlach taco Jack in the Box pochodzą z przenośnika taśmowego

Jack w pudełku muszli taco Facebook

Te „znaki grilla” na twoich muszlach taco? Tak, naprawdę tam są — nie są wytworem twojej wyobraźni — nie oznacza to, że twoje taco jest grillowane na zapleczu sklepu, zanim zostanie wrzucone do indywidualnego rękawa. Według dziennik 'Wall Street artykuł, wszystkie tacos Jack in the Box „rodzą się” w zakładach w Teksasie lub Kansas. To właśnie w tych roślinach powstają tortille z białej kukurydzy mielonej w kamieniu. Artykuł na temat Delikatny wyjaśnia, że ​​ślady grilla na tortilli pochodzą z przenośnika taśmowego, na którym muszle są przesuwane przez piekarnik o temperaturze 700 stopni aby były ładne i chrupiące. Wiesz, zanim będą smażone w głębokim tłuszczu w sklepach.

Po ugotowaniu tortille wypełnia się tym, co Jack in the Box przedstawia jako wołowinę (z pewnością jest tam gdzieś prawdziwe mięso, ale o tym później), zanim zostaną zapakowane w folię termokurczliwą, zamrożone i wysłane do restauracje fast-food w całym kraju.

Przepis na tacos Jack in the Box w zasadzie nigdy się nie zmienił

Jack in the box przepis na taco Facebook

Jack in the Box zdaje się rozumieć, że nie zadzierasz z dobrą rzeczą. Kiedy produkt jest popularny i sprzedajesz go masowo, to oczywiście coś działa i nie ma sensu wprowadzać zmian, które mogłyby wszystko schrzanić. I tak właśnie jest w przypadku tacos Jack in the Box. Artykuł w Mentalna nić Zwraca uwagę, że przepis nie zmienił się tak naprawdę od około 50 lat, opisując go następująco: „przyprawiona kostka mięsa, dwa trójkąty amerykańskiego sera, trochę pokrojonej sałaty lodowej i odrobina sosu”.

najlepszy sklep kupił kawę?

Brzmi apetycznie. I nie do końca niepoprawne. W Reddit wątek gdzie klient Jack in the Box zapytał, czy proces smażenia taco zmienił się w pewnym momencie, były pracownik Jack in the Box wyjaśnił dokładnie, jak zbudowane są tacos – proces ten, jak powiedział, istniał od lat, biorąc pod uwagę, że musiał obejrzyj film szkoleniowy z lat 80., zanim usmaży swoją pierwszą partię tacos.

Według tego Redditor, mattsfdg, mrożone tacos (pamiętaj, tylko tortille z mięsem) są przechowywane w lodówce obok frytkownicy. Po zamówieniu tacos, mrożone tacos są wyjmowane z lodówki i umieszczane w pojemniku na taco, który jest zanurzany we frytownicy na wcześniej określony „czas taco”. Kiedy muszle się usmażą, umieszcza się je na tacy do przygotowywania potraw, gdzie są otwierane i wypełnione trójkątem sera, garścią sałaty i odrobiną sosu. Otóż ​​to. Proces nigdy się nie zmienił.

Ludzie uwielbiają zgrywać tacos Jack in the Box, jednocześnie zamawiając więcej

Jack in the box tacos okropne i niesamowite? Facebook

Jednym z możliwych wyjaśnień (pokręconym wyjaśnieniem, ale jednak…) popularności tacos Jack in the Box jest to, że ludzie uwielbiają ich nienawidzić i nienawidzą ich kochać. To tak, jakby spożywanie tych tacos było okazją do bycia samozwańczym krytykiem kulinarnym – prawie każdy artykuł, który mówi o tacos Jack in the Box, zaczyna się od kreatywnego opisania, jak bardzo są złe, po czym niemal natychmiast komentują, jak są jednocześnie. wciągający.

Weźmy na przykład artykuł w OC tygodniowo , w którym autor stwierdza: „Ale piszę nie po to, by uwłaczać tacos Jack in the Box, ale by je chwalić — pomimo bolesnych bólów trawiennych przekąski były bardziej uzależniające niż heroina z wieśniaków”. Następnie są wypowiedzi złożone w dniu Kaktusowe uściski „Tacos Jack in the Box nie są, czego szukam, prawdziwym jedzeniem… [są] niesamowite po kilku piwach”. Lub z rekompensator , rozpalając ogień, który stwierdził: „Zabiłbym za taco JITB. Zdecydowanie tęsknię za tymi wspaniałymi, tanimi jak cholera, ale niebiańsko smakującymi tacos”.

Możesz zamówić Tiny Tacos w Jack in the Box, ale to nie to samo

Jack w pudełku małe tacos Facebook

W 2020 roku Jack in the Box wypuścił nowy element menu — Tiny Tacos. Według Mapa kultury Houston , są dokładnie takie, jak brzmią — pudełko pełne 15 małych, smażonych w głębokim tłuszczu tacos, z których każde można zjeść w około dwóch kęsach. Możesz zamówić je „załadowane” z sałatą, serem i sosem taco posypanym na wierzchu (polewy bardzo podobne do tego, co można znaleźć nadziewane w tradycyjnych tacos) lub możesz zamówić je bez dodatków, z boku sosu awokado i limonki.

Ale jak zaznacza autor, nie są to skurczone wersje oryginalnych tacos. Główna różnica polega na tym, że większe tacos są podawane z nadzieniem wołowym, podczas gdy małe tacos są wypełnione kurczakiem. Również sos do maczania z awokado i limonki jest odskocznią od oryginału, który zwieńczony jest sosem taco i często jest łączony z sos ranczo . Więc jeśli zamówisz Tiny Tacos (które sprzedają się za około 3 lub 4 USD, w zależności od wybranej wersji) i masz nadzieję, że będą to mini wersje oryginału, możesz być rozczarowany. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś ich próbować — są różne, ale wciąż smaczne.

Wołowina w tacos Jack in the Box to może wcale nie jest dużo wołowiny

Jack in the Box taco wołowina nie wołowina Facebook

Ważne jest, aby pamiętać, że na Witryna Jack in the Box , opis „Dwa Tacos” nigdy nie wspomina o mięsie. W ogóle. Nie wspomina o wołowinie. Nie mówi, że tacos zawiera jakiekolwiek źródło białka. Mówi raczej po prostu: „Dwa chrupiące tacos z amerykańskim serem, posiekaną sałatą i sosem taco”. Otóż ​​to. A jeśli klikniesz link „Składniki”? Zostaniesz przeniesiony na stronę z informacje o alergenach firmy , nie strona z informacjami o składnikach tacos.

świetna brytyjska obsada pieczenia

Jeśli jesteś typem, który chce dokładnie wiedzieć, co wkładasz do swojego ciała, zrezygnowanie przez firmę z wyszczególniania składników produktu powinno być nieco niepokojące. Ale informacje są dostępne, jeśli chcesz ich poszukać. Zgodnie z artykułem na temat Czy to jest dla ciebie złe? , nadzienie do taco to „nieatrakcyjnie wyglądająca pasta zawierająca teksturowane białko — które jest zasadniczo mąką sojową o karmelowym zabarwieniu, a także odtłuszczoną kaszą sojową”. Mniam, brzmi pysznie. Artykuł mówi dalej, że tacos zawierają w rzeczywistości zarówno wołowinę, jak i kurczaka, oprócz bardziej widocznych teksturowanych białek roślinnych, i że firmie może to ujść na sucho, ponieważ tak naprawdę nie promuje tacos jako tacos wołowych. Więc nie wahaj się i zamów więcej tych tacos – z wystarczającą ilością sosu (lub piwa) w brzuchu, nie będziesz nawet w stanie skosztować mięsnego nadzienia.

Tacos Jack in the Box są świetne na imprezy

tacos świetne na imprezy Facebook

Podobnie jak w przypadku „ciasta taco” Seleny Gomez, które składa się wyłącznie z tacos Jack in the Box, następnym razem, gdy będziesz musiał nakarmić tłum, dlaczego nie uderzyć w drive-thru Jack in the Box, aby zaopatrzyć się w tacos? Na przykład, jeśli planujesz imprezę Super Bowl, rzuć miskę chipsów na stół z zestawem sosów do maczania, a następnie załaduj półmisek pełen tacos Jack in the Box. Tak po prostu, twoja praca przygotowawcza jest skończona! Przy około 50 centach za taco możesz łatwo nakarmić tłum bez rozbijania banku.

Pomyśl o tym, nawet jeśli wszyscy na imprezie chcą zjeść cztery tacos (a nie wszyscy to zrobią), to tylko 2 dolary na osobę. Nie wspominając, jako artykuł na Fanside podkreśla, że ​​każde taco jest dostarczane w oddzielnym opakowaniu, więc jest bardziej higieniczne — nie musisz się martwić, że wiele rąk dotyka całego jedzenia — i zmniejsza potrzebę serwowania potraw. Ludzie mogą po prostu złapać taco, kiedy chcą, używając rękawa zamiast jednorazowego talerza. Szybkie, łatwe, niedrogie i higieniczne — czego chcieć więcej od imprezowego jedzenia?

Istnieje wiele naśladujących przepisy online na tacos Jack in the Box

naśladowca Jacka w pudełku tacos Facebook

Jeśli jesteś trochę zdziwiony faktem, że „mięso” w tacos Jack in the Box wcale nie jest mięsem, możesz rozważyć ulepszenie swojej tłustej nocnej przekąski, robiąc wersję w domu. Jedno szybkie wyszukiwanie na Pintereście „tacos Jack in the Box” zwraca wiele przepisów na „kopiowanie kotów”, które dokładnie opisują, jak smażyć tacos w domu, używając składników, które możesz rozpoznać. Na przykład, Moja Bizzy Kuchnia i Ściśle tajne przepisy Todda Wilbura każdy oferuje wersję wołową, która nie brzmi zbyt trudna do zrobienia (i zawsze możesz zrobić je wcześniej i zamrozić do późniejszego smażenia, tak jak robi to Jack in the Box). A jeśli wolisz opcję wegetariańską, Brodaty Turysta oferuje przepis na kopię kota, w którym zamiast mięsa taco znajduje się soczewica i smażona fasola. Chociaż te przepisy idą tak daleko, że oferują sposoby na zrobienie własnego sosu do taco w domu, oto wskazówka — następnym razem, gdy przejdziesz przez Jack in the Box drive-thru, po prostu poproś o dodatkowe paczki sosu do taco. Następnie, gdy robisz własne taco w domu, możesz je posypać oficjalnym sosem. To o wiele łatwiejsze niż robienie sosu w domu.