Wszystko, co musisz wiedzieć o steku na wieszaku

surowy stek na wieszaku

Dla tych, którzy chcą radości stek ale brakuje budżetu na kawałki, takie jak filet mignon i ribeye, jest, jak Rachel Ray sugeruje na liście pięciu tanich steków, stek z wieszaka. Chociaż zauważamy, że stek z hangaru rzeczywiście zyskał na popularności, pozostał wystarczająco przystępny cenowo, aby ludzie mogli gotować z frytkami z piekarnika i zjeść z butelką wina.


We Francji, gdzie jest znany jako patka , hanger steak jest cenionym kawałkiem podawanym jako stek sam w sobie. Jednak do niedawna w USA częściej można było znaleźć stek z wieszaka jako część gulaszu ( Niezależny ). To powiedziawszy, rzeźnicy w Stanach Zjednoczonych rozumieli wartość mięsa, często oszczędzając je dla siebie. Dlatego stek z wieszaka jest również znany jako stek rzeźnika.Dlaczego stek z wieszaka nie cieszy się taką reputacją w USA jak we Francji? Sprowadza się to do wyglądu i lokalizacji.
Co sprawia, że ​​stek z wieszaka jest tak delikatny?

Schemat cięć wołowiny

Pisanie dla New York Times w 2000 r. nieżyjący już szef kuchni i gospodarz telewizyjny Anthony Bourdain zauważył, że francuscy szefowie kuchni „używają wszystkiego”, jeśli chodzi o jedzenie, zwłaszcza mięsa. Użyj tego, co jest dostępne. Użyj go, aby uzyskać jak najlepszy efekt. I zarabiaj na tym jak najwięcej pieniędzy — każdy skrawek podudzia, ramienia i podgardla” — napisał.

Bourdain opisał, jak stek istnieje jako pojedynczy pasek między nerkami, dzięki czemu jest to talerz pokrojony jak stek ze spódnicy. Bez tłuszczu i kości, które by go chroniły, stek nie ma barwy T-bone, pisze Bourdain, ale „ze względu na swoją odsłoniętą lokalizację styka się z powietrzem i zaczyna się starzeć niemal natychmiast po uboju zwierzęcia, a więc jest bardziej aromatyczny.Stek z wieszaka jest również, jak Świerk zjada zauważa, najdelikatniejszy kawałek mięsa na krowie, ponieważ w przeciwieństwie do innych części krowy, nie robi nic poza zwisaniem (stąd nazwa stek z wieszaka), co oznacza, że ​​jej mięśnie nie rozwijają się i nie twardnieją. Ponieważ jednak obszar objęty tym konkretnym cięciem jest tak specyficzny, każda krowa produkuje tylko jeden stek o wadze około dwóch funtów.

Stek na wieszaku a inne kawałki talerza

Surowy stek z wieszaka na desce do krojenia

Stek z wieszaka to tylko jeden z pasków mięsa dostępnych w obszarze cięcia talerza. Parzysty Mój stek z Chicago , firma zajmująca się stekami, która kształtuje swój blog jako uniwersytet zajmujący się stekami, nie rozróżnia tak naprawdę steków z wieszaka, boków i spódnicy — poza porównywalnymi poziomami czułości.Steki z boczku, które znajdują się wokół brzucha, są chude, a steki ze spódnicy, które pochodzą z brzucha i klatki piersiowej, są mniej kruche, ponieważ mięśnie są bardziej zaangażowane. Obydwa odnajdują swój pełny potencjał w przygotowaniu, marynowaniu z pierwszymi i zmiękczaniu z drugim. To powiedziawszy, nie polecaliby jedzenia spódnica stek jako osobna rzecz, ale jako składnik steków do innego dania.

Jednak stek z wieszaka jest chroniony przez klatkę piersiową i, jak wspomniano, jest niezwykle delikatnym mięsem, co oznacza, że ​​nie jest potrzebne dalsze przygotowywanie, aby cieszyć się nim jako głównym pokarmem posiłku. To powiedziawszy, w mgnieniu oka możesz zastąpić dowolny z nich innymi, o ile zajmiesz się cechami każdego steku.

Jak gotować stek na wieszaku?

Gotowany stek na wieszaku

Stek z wieszaka gotuje się dość łatwo. Jego proces jest tylko nieco dłuższy niż Brat Grill jego opis: „Steki Hanger nie wymagają żadnego przygotowania, może wystarczy trochę przypraw lub soli i pieprzu, aby podkreślić smaki cudownego kawałka wołowiny”. Następnie wrzuć go na bezpośrednie ciepło lub grill z otwartym płomieniem.

Epickie sprzeciwia się wszystkim sugerowanym do tej pory, twierdząc, że najlepszym sposobem na ugotowanie steku z wieszaka jest marynowanie go, ponieważ jego luz wchłonie smak. Jedzenie i wino preferuje liberalne przyprawy. Różnica między tymi dwoma szczepami może wynikać bardziej z zamiłowania purystów do smaku mięsa niż z zamiłowania Amerykanów do nakładania smaku na mięso.

Jednak niezależnie od tego, jak go przygotujesz, faktyczne gotowanie steku na wieszaku odbywa się zgodnie z przepisami dotyczącymi cienkich kawałków, które musisz gotować, aż stek osiągnie pożądany punkt, a następnie pozwól mu odpocząć.

Gdzie kupić stek na wieszaku

Rzeźnik

Po tym wszystkim możesz mieć ochotę na stek z wieszaka. Pisanie dla Moje przepisy Elżbieta Laseter doświadczyła takiego pragnienia, ale stwierdziła, że ​​jedynym sposobem na zdobycie steku z wieszaka jest udanie się do rzeźnika. Żadne supermarkety tego nie oferowały. Problem polega na tym, o czym wspomniałem wcześniej w tym artykule, że na krowę przypada tylko jeden stek z wieszaka. To mniej niż nawet bardzo pożądany filet mignon. To sprawia, że ​​jest to rzadki produkt, który był traktowany jako tani tylko ze względu na to, jak bardzo jest nieznany, co z kolei wynikało z faktu, że supermarkety nie uważały, że jego zapasy są zrównoważone. Ponieważ nikt nie wiedział, że można go kupić, rzeźnicy oferowali stek z wieszaka za niską cenę, ponieważ prawdopodobnie nie sprzedaliby go inaczej.

Ale nowa popularność steków z wieszaka niesie ze sobą kolejny problem: zaopatrzenie. Nawet w 2017 roku Huff Post opublikował artykuł, w którym rzeźnik błagał czytelników, aby nie wskakiwali na modę ze stekiem na wieszaku. Nie było to spowodowane pewnym uprzedzeniem antypopularności, ale dlatego, że jedna krowa wyprodukowała tylko jeden stek z wieszaka. To nie jest żywność zrównoważona. Stek z wieszaka, stek pierwotnie znaleziony we Francji, nie może utrzymać nadmiernej popularności.

najlepsze odcinki gorących