Wszystko, co musisz wiedzieć o Hot Pot

Rozważ gorący garnek, co przekłada się na „ognisty garnek”, jako chińskie fondue, a zaczniesz rozumieć jego powszechną atrakcyjność w Chinach i poza nimi. Jakkolwiek nazwiesz ten posiłek, pozostaje jednym z moich ulubionych sposobów dzielenia się jedzeniem z przyjaciółmi i rodziną. Niezależnie od tego, czy idziesz do restauracji, aby cieszyć się gorącym garnkiem, czy przygotować go w domu, scena zapowiada się na ciepło, dobre jedzenie i żywe kolory. Na środku stołu stoi metalowy garnek gotującego się bulionu, a dookoła ułożone są talerze z surowym mięsem, owocami morza, warzywami i skrobią. Obiady dodają składniki do bulionu, aby ugotować, a następnie nabierają je łyżkami o drobnych oczkach. Uwielbiam sposób, w jaki wielogodzinne posiłki w gorącym garnku łączą ludzi przy pysznych potrawach zbudowanych wokół wyjątkowego wspólnego doświadczenia kulinarnego.


Historia gorącego garnka

Obrazy Getty

Dlaczego Chińczycy tak mnie lubią, a wszyscy znani jedzący tak bardzo kochają gorący garnek? Aby odpowiedzieć na to pytanie, cofnijmy się trochę – powiedzmy 1000 lat . Większość historyków żywności zgadza się, że historia gorących garnków sięga co najmniej tak dawna, kiedy w Chinach panowała dynastia Jin. Początków gorącego garnka można doszukiwać się u mongolskich jeźdźców, którzy przybyli do Chin. Zmęczeni i głodni mężczyźni podobno gotowali zupy w hełmach nad otwartym ogniem i dodawali różne mięsa do bulionu. Chociaż praktyka ta daje absurdalnie rozgrzewające, smaczne rezultaty, szczególnie w miesiącach zimowych, w naturalny sposób zachęca również do godzin jedzenia, picia i rozmów. Krótko mówiąc, gorący garnek można zwykle utożsamiać z dobrymi czasami. Mongołowie o tym wiedzieli.Chociaż gorący garnek jest niewątpliwie aromatyczny do jedzenia i zabawy, możesz nie od razu zorientować się, że jest również z natury całkiem zdrowy. W przeciwieństwie do smażenia lub innych metod gotowania z dodatkiem tłuszczu, gotowanie mięsa i warzyw tylko uwalnia składniki odżywcze z powrotem do bulionu, maksymalizując smak. Posiadanie gorącego garnka w chłodniejszych miesiącach może pomóc Ci się rozgrzać od środka, a cieszenie się nim w cieplejszych miesiącach może pomóc Ci się pocić i ochłodzić. Nie możesz przegrać!
Gotowy na spróbowanie gorącego garnka? Jestem tutaj, aby pomóc Ci poczuć się jak w domu, skulony wokół garnka pikantnego bulionu, gotując własne potrawy.

Lista etykiet gorących garnków jest krótka

Obrazy Getty

Gorący garnek jest dość wyrozumiały i nie ma wielu zasad. Przed dodaniem potraw poczekaj, aż bulion zacznie się gotować. Talerze mięsne zwykle są dostarczane z własnymi szczypcami, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego gotowanymi potrawami. Użyj ich, aby najpierw dodać mięso, ponieważ gotowanie trwa dłużej. Mięso jest gotowane, gdy unosi się na wierzchu bulionu i całkowicie zmienia swój surowy kolor. Użyj pałeczek, aby zebrać składniki niemięsne i zanurzyć je w bulionie — gotowanie powinno zająć najwyżej kilka minut. Dodawaj stopniowo, w przeciwieństwie do wszystkiego na raz, ponieważ obniża to temperaturę bulionu, spowalniając proces gotowania dla wszystkich.Narzędzia do gorącego garnka

Gorący garnek wymaga kilku narzędzi. Po prostu potrzebujesz gorący garnek (najlepiej z wbudowanym przegrodą) do bulionów, a palnik gazowy lub elektryczny do podgrzewania, pałeczki do dodawania składników, szczypce do dodawania mięs oraz szufelki aby pomóc w zbieraniu gotowanych potraw. To wszystko!

Składniki na gorący garnek

Lista składników, które możesz dodać do gorącego garnka, jest niezwykle długa – i to jest część czystej radości jedzenia w ten sposób. Ponieważ gorący kociołek jest posiłkiem, którym powinno się delektować się przez kilka godzin, staraj się gotować wszystko po trochu stopniowo, aby poczuć, jak mięsa, owoce morza, warzywa i makaron uzupełniają się nawzajem. i pogłębiaj smak bulionu w miarę upływu nocy.Wybory bulionowe

Kiedy idziesz do restauracji, aby napić się gorącego garnka, prawdopodobnie dostaniesz pikantny bulion lub czysty. Pierwsza zawiera paprykę syczuańską, papryczki chili i olejek chili, aby zwiększyć poziom ciepła. Ten ostatni jest zwykle wytwarzany z mięsa do gotowania lub kości z kurczaka, aby uzyskać znacznie łagodniejszy smak. Chociaż możesz wybrać jedno lub drugie, nie musisz. Większość jadłodajni oferuje garnek yin yang, który ma przegrodę pośrodku, dzięki czemu można oddzielić obie zupy.

kirkland blended szkocka whisky

Mięso sprawy

Chociaż istnieje wiele opcji składników wegetariańskich używanych w gorącym garnku, najlepszą częścią jest mięso. W tym dziale wszystko idzie. Wybór często jest bardzo zróżnicowany i obejmuje wołowinę, jagnięcinę, kurczaka i baraninę. Są one celowo pokrojone w bardzo cienkie plastry, aby szybko ugotować się w bulionie. Wystarczy kilka razy zanurzyć je w bulionie, a przekonasz się, że są w pełni ugotowane jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Z morza

Opcje owoców morza na gorący garnek obejmują takie składniki, jak świeże krewetki, kulki rybne, krewetki, przegrzebki, kalmary, mątwy i ośmiornice. Nadają bulionom niesamowitą głębię smaku, więc zdecydowanie wrzuć niektóre z nich i ciesz się.

wartość netto czerwonego homara

Jasne, wrzuć trochę warzyw

Chociaż mięso i owoce morza to niezaprzeczalne gwiazdy, hot pot nie byłby kompletny bez wszystkich pysznych warzyw. Oprócz dopełnienia wszystkich obfitych składników, warzywa nadają bulionowi złożony smak. Chociaż możesz dodać dowolny rodzaj produktów, które chcesz, wolę takie, które wytrzymają ciepło gorącego gotującego się bulionu bez zamieniania się w papkę. Oferty warzywne i składniki przyjazne dla wegetarian są często ogromne. Od grzybów, kapusty bok choy i kapusty po taro, ziemniaki i tofu, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Nie zapomnij o węglowodanach skrobiowych

Jeśli chodzi o działanie węglowodanów, restauracje zwykle mają również pod ręką wybór skrobi. Pomyśl o opcjach z makaronem — od udon i makaronu ryżowego po mini wontony i knedle — jest wiele sycących dodatków, które zapewnią Ci satysfakcję.

A dla żądnych przygód gorących garncarzy….

Jeśli masz ochotę na przygodę i chcesz prawdziwie chińskiego gorącego garnka, zdecydowanie powinieneś być odważny i zdecydować się na kilka smacznych przysmaków, takich jak flaki, geokaczka (rodzaj małży morskich), skórki rybne, krew wieprzowa lub wątroba wieprzowa.

A do maczania?

Sosy do maczania na gorąco to świetny sposób na dodanie dodatkowej energii do twoich wysiłków kulinarnych na miejscu. Są one konfigurowalne i można je przygotować, mieszając i dopasowując składniki, takie jak sos sojowy, olej sezamowy, olej chili, zielona cebula, ocet lub sos czosnkowy. Zbuntuj się.

Robienie gorącego garnka w domu?

Jeśli chcesz mieć w domu gorący kociołek, zrób krok! Odwiedź lokalne azjatyckie supermarkety, aby kupić cienko pokrojone mięso, owoce morza, warzywa i makaron. Jeśli chodzi o bulion, możesz użyć baz do zup, takich jak te dostępne w Mała owieczka aby pomóc Ci stworzyć własny lub zrobić to wszystko od zera. Aby dowiedzieć się, jak przygotować proste buliony z gorącym garnkiem, zapoznaj się z tymi przepisami.

Ten przepis z Woki życia na początek używa pikantnej bazy bulionowej. Dodaj rozgrzewające przyprawy, takie jak cynamon, goździki i anyż, aby uzyskać głębię smaku.

Jeśli masz wolne godziny, spróbuj od początku do końca zrobić własny rosół do gorącego garnka, bez użycia bazy do zupy. Ten przepis z Rezerwacja Yi przeprowadzi Cię przez cały proces od ugotowania kości wieprzowych do ostatnich godzin gotowania na wolnym ogniu.

Zawsze jestem gotowa na gorący garnek, więc nie zapomnij mnie zaprosić.