Wszystko, co powinieneś wiedzieć o steku z płaskiego żelaza?

Surowe steki z płaskiego żelaza

Lubimy myśleć o sobie jako całkiem biegłych w gotowaniu mięsa, ale jeśli chodzi o stek, czasami możemy zostać rzuceni na pętlę. Jest ich tak wiele różne kawałki — od T-bones do spódnice na wieszaki i nie tylko — a każdy z nich ma inny czas gotowania. Mamy kilka dobrych wskazówek, jak gotować różne rodzaje steków – spójrz tutaj – ale musimy przyznać, że mniej znaliśmy steki z płaskiego żelaza. Czym właściwie jest płaski stek?


Według Świerk zjada stek z płaskiego żelaza to kawałek pozyskiwany z łopatki krowy, który w ostatnich latach zyskał popularność jako bardziej ekonomiczna alternatywa dla droższych kawałków. Obficie marmurkowaty z tłuszczem, ten kawałek jest delikatny i soczysty, gdy jest prawidłowo ugotowany i stanowi miły dodatek do domowej kuchni, gdy zmęczysz się tymi samymi starymi stekami.Gdzie kupić stek z płaskiego żelaza i jak go ugotować

Grillowany, pokrojony w plastry płaski stek

Podczas gdy stek z płaskiego żelaza staje się coraz szerzej dostępny w supermarketach, takich jak Całej żywności , najlepszym miejscem, aby o to poprosić, jest nadal lokalny sklep mięsny. Jeśli twój rzeźnik nie jest zaznajomiony z krojeniem, spróbuj poprosić o stek z górnego ostrza, jak wiadomo (poprzez Świerk zjada ). Według Sieć spożywcza , steki z płaskiego żelaza zwykle mają sporo srebrzystej skóry, tej przeżuwającej tkanki łącznej znajdującej się na niektórych kawałkach mięsa, więc poproś rzeźnika, aby usunął jej jak najwięcej.
Kiedy dostaniesz stek z płaskiego żelaza do domu, czas go ugotować. Według Świerk zjada , ten krój dobrze nadaje się do grillowania — wysoka temperatura pomoże stopić tę piękną marmurkowatość tłuszczu, podlewając mięso od środka na zewnątrz, a krótsze czasy grillowania pomogą zachować kruchość mięsa (nie zaleca się gotowania tego przekroczyć średnią lub stanie się twarda). Stek marynować lub naoliwić i po prostu doprawić, a następnie smażyć na średnim ogniu przed odstawieniem. A teraz masz w swoim arsenale kolejny stek.