Wszystko, co powinieneś wiedzieć o steku T-Bone

Surowy stek T-bone na drewnianej desce

Być może jeden z najbardziej rozpoznawalnych kawałków wołowiny, każdy mieszkaniec Ulicy Sezamkowej mógłby z radością wyjaśnić, skąd wzięła się nazwa steków T-bone. Według Sieć spożywcza , ta tytułowa kość w steku T-bone łączy się z dwoma innymi kawałkami mięsa: polędwicą i paskiem nowojorskim. Pasek nowojorski pochodzi z Najdłuższy grzbietowy mięsień, podczas gdy polędwica pochodzi z główny lędźwiowy (przez Wędzone źródło grilla ).


Obszar, z którego krojona jest polędwica, nie jest zbytnio ćwiczony, przez co jest delikatnym kawałkiem wołowiny, ale według Food Network nie ma zbyt wiele marmurkowatości, aby nadać jej smak (poprzez Świerk zjada ). (Marmurkowatość odnosi się do tych pysznych rzek białego tłuszczu, które nadają innym stekom nieodpartą wilgoć i smak.) Kiedy jednak polędwica zostaje na kości T, dzieje się magia. Boski tłuszcz z nowojorskiej strony steku topi się, aromatyzując polędwicę i tworząc jeden nieodparty kawałek mięsa.Co jeszcze warto wiedzieć o tej wyśmienitej wołowinie? Kontynuuj przewijanie, aby dowiedzieć się więcej!
Zamówić T-bone czy porterhouse?

Stek Porterhouse na czarnym talerzu

Jeśli kiedykolwiek zamówiłeś stek porterhouse i dostałeś coś, co według Ciebie wygląda jak stek T-bone, jest ku temu powód. Z krótkiego schabu wycinane są zarówno steki porterhouse, jak i T-bone. T-bones są cięte bliżej przodu, zawierające mniejszą część polędwicy, podczas gdy porterhouse są cięte bliżej tyłu i zawierają więcej polędwicy (przez Wołowina 2 Żywa ).

Tylko o ile więcej? Według Wędzone źródło grilla , portiernia jest taki duży , jest często reklamowany jako stek, który nakarmi dwie osoby. Według USDA polędwica na portierni musi mieć co najmniej 1,25 cala w najszerszym miejscu, podczas gdy T-bone musi mieć tylko pół cala (przez Beef 2 Live). Jeśli kawałek polędwicy jest mniejszy niż pół cala, jest sprzedawany jako stek z kością, zgodnie z Biblia grillowa , który sprawia, że ​​wszystkie porterhouses T-bones, ale nie wszystkie porterhouses T-bones.Kupowanie i gotowanie dwóch steków w jednym

Stek T-bone na grillu

Pomysł na zdobycie dwóch steki połączone w jeden brzmi jak spełnienie marzeń, ale gotowanie wspomnianego mięsa wiąże się z własnym wyjątkowym wyzwaniem. Według Tajemnice zawodowe , ponieważ T-bone łączy dwa różne kawałki steku, każda strona będzie inaczej reagować na grill . Oznacza to, że być może będziesz musiał poświęcić trochę więcej uwagi temu, jak gotujesz stek. Po pierwsze, sklep zaleca znalezienie kości T z jak największą ilością marmurkowatości po stronie polędwicy, aby nadać stekowi bardziej „mięsisty” smak.

Ponieważ rozmiar polędwicy jest większy i otoczony warstwą tłuszczu, która służy jako izolacja, prawdopodobnie będzie się wolniej gotować. Jednym ze sposobów na pokonanie różnicy w czasie gotowania jest znalezienie T-bone, który ma również dużą i grubą polędwicę. Pomoże to obu stronom upiec bardziej równomiernie. Inną opcją, aby obie strony były odpowiednie, jest ustawienie steku pod odpowiednim kątem podczas gotowania, aby polędwica była dalej od najgorętszej części grilla (poprzez Professional Secrets). Ta technika powinna spowolnić gotowanie mniejszej polędwicy, ale utrzymać boczną stronę polędwicy na ścieżce do perfekcji.Serwowanie T-bone ze stylem

Gotowany stek T-bone w plasterkach z jagodami

Jeśli przygotowujesz T-bone w domu, możesz chcieć, aby Twoja prezentacja pasowała do smakowitych doznań kulinarnych. Steki z Kansas City ma kilka wskazówek, o których warto pamiętać podczas serwowania stek . Może to być trudne do zrobienia, jeśli jesteś głodny, ale proponują pozostawienie steku na pięć minut po ugotowaniu, aby mógł ponownie wchłonąć część soków. Innym z ich zaleceń jest użycie ostrego noża do cięcia wzdłuż kości, oddzielając mięso od kości.

czy Bobby Flay ma gwiazdkę Michelin?

Jeśli jesteś fanem „90-dniowego narzeczonego”, możesz przypomnieć sobie burzliwą scenę, w której Darcey pokazuje Jessemu, jak kroić stek, mówiąc: „Musisz go pokroić z uprzedzeniem, kochanie”. Aby pokroić stek po skosie (i być może uniknąć kłótni kochanka), trzymaj ostrze noża pod kątem 45°. Kansas City Steaks zaleca krojenie mięsa w poprzek ziarna i upewnienie się, że plasterki nie są grubsze niż ćwierć cala. Nie możemy zagwarantować, że pomoże to uniknąć godnej sprzeczki w telewizji reality, ale miejmy nadzieję, że usta wszystkich będą tak pełne delikatnego steku, że kłótnia będzie niemożliwa!