Fałszywe fakty dotyczące śmierci Anthony'ego Bourdaina, które wszyscy uważają za prawdziwe

Anthony Bourdain Angela Weiss/Getty Images

Fala wstrząsu i dewastacji przeszła przez świat 8 czerwca 2018 r., gdy wyszła na jaw wiadomość o śmierci Anthony'ego Bourdaina (za CNN ). Uznany szef kuchni, pisarz i prezenter telewizyjny nie odpowiadał w swoim francuskim pokoju hotelowym. Bourdain odebrał sobie życie w wieku 61 lat koledzy kucharze, celebryci , światowi przywódcy i, co może najważniejsze, tłumy widzów, którzy nigdy nie spotkali Bourdaina, ale uwielbiali go z daleka.


Ta ponura wiadomość była szczególnie oszałamiająca, ponieważ, nawet jak sam przyznał Bourdain, miał świetny koncert. „Mogę pojechać w dowolne miejsce na świecie z moimi przyjaciółmi i opowiedzieć o tym historię” on kiedyś powiedziano . – Upiję się, przeklinam i płacę za to. Ale, jak niestety pokazały ostatnie lata, walki o zdrowie psychiczne nie dyskryminują. Mimo to ludzie byli – i pozostają – ciekawi Bourdaina, jego śmierci i wydarzeń, które do niej doprowadziły. Nawet teraz, po latach, istnieje zarówno biografia i film dokumentalny o uwolnieniu życia Bourdaina.Ale zawsze będzie więcej pytań niż odpowiedzi, a kiedy tak się dzieje, przygotowuje grunt pod wypłynięcie fałszywych informacji. Odrzućmy więc niektóre fałszywe fakty dotyczące śmierci Anthony'ego Bourdaina.
Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, zadzwoń do National Suicide Prevention Lifeline pod numer 1-800-273-TALK (8255).

jak powstaje groszek wasabi?

Mit: Anthony Bourdain zmarł z powodu przedawkowania narkotyków

Anthony Bourdain Bryan Bedder/Getty Images

Stosunkowo nowi fani Anthony Bourdain i jego praca może nie wiedzieć o brudnej przeszłości szefa kuchni, ale ci, którzy… zrobił przeczytał którąś z jego książek (lub wiele wywiadów, które przeprowadził na ten temat), wiem aż za dobrze o jego zmaganiach leki , a mianowicie heroina. Z powodu tej przeszłości ludzie byli szybko założyć jakaś substancja wkradła się do gry w kiedy umarł – a niektóre z tych plotek zaczęły się dość szybko po ogłoszeniu jego śmierci. Jednak raporty toksykologiczne wskazywały, że Anthony Bourdain był: wolny od narkotyków w chwili jego śmierci.W dziwny sposób jego samobójstwo jest niemal smutniejsze. Jeśli on tak jak na narkotykach, łatwo założyć, że substancje wypaczyły jego poczucie rzeczywistości i pomogły go przekonać, że jedyną drogą ucieczki z depresji była śmierć. Ale raport koronera nie wykazał niczego nielegalnego w jego systemie, co oznaczało, że kiedy on… odebrał sobie życie , to było coś, z czym pogodził się jego trzeźwy umysł.

Mit: majątek Anthony'ego Bourdaina był wart miliony dolarów

Samotny Bourdain Facebook

Kiedy ktoś, kto zgromadził znaczne fundusze, które Bourdain zdobył na swoją niezwykle udaną karierę, w chwili jego śmierci zawsze pojawia się jedno pytanie: Ile dokładnie były warte pieniędzy? Jest tak wiele zmiennych, które składają się na całkowitą liczbę, ale wartość pieniężna krążąca wokół „la fortuna de Bourdain” jest nieco niejasna.Mimo że raporty mówią o wartości netto Bourdainain powyżej 16 milionów dolarów , jego testament opowiadał zupełnie inną historię monetarną. Jego majątek został wyceniony na 1,2 miliona dolarów i zostawił prawie wszystko do swojej córki Ariany . Ale ponieważ jest nieletnia, nienazwany opiekun ma chronić dziedzictwo do czasu, gdy skończy 18 lat. Gdyby zdała przed szefowi kuchni, wszystko trafiłoby do Myry Quizon, niani jego córki.

Była żona Bourdaina, Ottavia Busia, otrzymała swoje mile lotnicze (które zgromadził) mnóstwo podczas jego podróży), a także meble, książki i mnóstwo innych rzeczy osobistych.

co się stało z małżeństwem Pauli Deen

Gdzie w tym wszystkim był kawałek tortu Asi Argento? Możemy nigdy się nie dowiedzieć.

Mit: Anthony Bourdain nie dostarczy światu więcej rozrywkowej literatury

Bourdain Drew Angerer/Getty Images

Wszystko, co Bourdain pisał w swoich licznych książkach, było niefiltrowane i surowe, a niewielu autorów jest na tyle odważnych, by pozostawić to wszystko do oceny innym. Świat literacki dąsał się na fakt, że Bourdain nie wypompuje więcej historii do wchłonięcia przez świat, ale niestety zrobił, i wcale nie są tym, o czym myślisz.

Podczas gdy Bourdain ma na swoim koncie kilka bestsellerów New York Timesa, kilka miesięcy po jego śmierci, zbiór komiksów zatytułowany „ Półki z hitami Hungry Ghosts . Dobrze słyszeliście: komiksy. Każda historia podkreśla jego pasję do wszystkiego, co związane z jedzeniem, kulturą japońską i, co najważniejsze, komiksami grozy. Bourdain, wraz z producentem komiksów Joelem Rose, zatrudnili najlepszych artystów, aby zilustrowali każdą historię i są tak makabryczni, jak są osobiści dla szefa kuchni.

Dla tych, którzy kochają dzieła literackie Bourdaina żyjące w bestselerowej oprawie twardej, te opowieści o kulinarnym terrorze są mile widzianym objazdem, który daje wyjątkowy wgląd w jego kreatywność.

Mit: Anthony Bourdain był szczęśliwy po uderzeniu sławy

Anthony Bourdain Facebook

Kiedy książka Anthony'ego Bourdaina ' Poufna kuchnia ' szturmem podbił świat literatury i w 2007 roku wystrzelił go na supergwiazdę, jego kłopoty finansowe szybko zniknęły, a świat jedzenia i podróży stał się jego ostrygą. Ale sława i fortuna najwyraźniej niewiele wpłynęły na jego stłumione poczucie nieadekwatności i depresji.

Fani, którzy przeczytali wywiad, którego udzielił Bourdain Ludzie niedługo przed śmiercią nie miał powodu sądzić, że jest przygnębiony . Bourdain powiedział, że był „szczęśliwy w sposób, w jaki nie byłem w pamięci” i „szczęśliwy w sposób, o którym nie myślałem, że kiedykolwiek będę”.

Ci, którzy byli z nim w drodze, opowiadali jednak inną historię. Wraz ze wzrostem sławy i oglądalności Bourdaina w telewizji, jego przygody stały się bardziej tematem uzyskanie niezbędnych ujęć kamery camera niż rzeczywiście mieszać się z mieszkańcami i naprawdę poznawać otaczającą go kulturę. „Napisałyśmy to na zmęczenie”, powiedziała jedna osoba, która z nim pracowała Targowisko próżności ,,Ale nie było już dla niego podekscytowania drogą”.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, zadzwoń do National Suicide Prevention Lifeline pod numer 1-800-273-TALK (8255).

Mit: Nie było więcej odcinków Części nieznanych po śmierci Anthony'ego Bourdaina

Anthony Bourdain z przyjacielem na Facebook

Anthony Bourdain stał się powszechnie znany w dużej mierze dzięki jego niezwykle popularnemu programowi telewizyjnemu CNN „ Części nieznane . Cieszący się uznaniem krytyków program, który zadebiutował w 2013 roku, towarzyszył Bourdainowi, który podróżował do wszystkich zakątków świata, ucząc się o jedzeniu, kulturze, historii i mieszkańcach miasta, regionu lub kraju.

Bourdain zaczął kręcić 12. sezon „Parts Unknown”, kiedy zmarł w hotelu we Francji, gdzie pracował nad nadchodzącym odcinkiem (poprzez CNN ). I choć według Los Angeles Times , tylko jeden odcinek został ukończony — wycieczka do Kenii z komikiem i innym gospodarzem telewizyjnym W. Kamau Bellem — producenci serialu byli w stanie zebrać wystarczającą ilość wcześniej nagranych materiałów i dźwięku, aby ukończyć sześć dodatkowych odcinków . Cztery z nich zostały nakręcone w Hiszpanii, Indonezji, Teksasie i Nowym Jorku. Pozostałe dwa odcinki zawierały najważniejsze wydarzenia, momenty zza kulis i wywiady z tymi, którzy najlepiej znali Bourdaina.

„Każdy z nich będzie nieco inny w zależności od tego, co zostanie zebrane w terenie” – powiedziała The Times przed premierą 12. sezonu Amy Entelis, wiceprezes wykonawczy ds. talentów i treści w CNN. - Będą mieli pełną obecność Tony'ego, bo go zobaczysz, usłyszysz, będziesz go obserwował. Brakuje tej warstwy jego narracji, ale zastąpią ją inne głosy osób występujących w odcinkach.

Mit: Anthony Bourdain i jego dziewczyna mieli problemy w związku w chwili jego śmierci

Anthony Bourdain i Asia Argento na rozdaniu nagród Neilson Barnard/Getty Images

Kiedy ktoś odbiera sobie życie tak niespodziewanie, jak zrobił to Anthony Bourdain, naturalną reakcją jest pytanie, dlaczego. Poszukiwanie tej odpowiedzi niemal natychmiast prowadzi do życia osobistego jednostki. W przypadku Bourdaina oznaczało to związek z jego dziewczyną aktorką Asią Argento. Wielu ludzi, bez żadnego dowodu, szybko wskazało rzekome problemy w ich związku jako przyczynę samobójstwa Bourdaina. „Ludzie mówią, że go zamordowałem. Mówią, że go zabiłem” – powiedział Argento Codzienna poczta . „Ale rozumiem, że świat musi znaleźć powód. Ja też chciałbym znaleźć powód. Nie mam tego. Może pocieszy mnie myśl, że coś się wydarzyło.

kto jest właścicielem steków omaha

Przeszukaj wszystko, co chcesz, nie ma żadnych dowodów na to, że Bourdain i Argento mieli jakiekolwiek problemy w związku, nie mówiąc już o problemach, które mogłyby doprowadzić Bourdaina do odebrania sobie życia. W rzeczywistości wszystkie dowody wskazują na coś przeciwnego. Para był razem we Włoszech zaledwie kilka dni przed śmiercią Bourdaina. Ponadto w obszernym wywiadzie dla mediów Zaludniać ukończony tuż przed śmiercią, Bourdain mówił wylewnie o Argento, nawet stwierdzając – z uśmiechem – że jest w niej zakochany.

Mit: Zdjęcie Asi Argento i innego mężczyzny doprowadziło Anthony'ego Bourdaina do samobójstwa

Anthony Bourdain i Asia Argento we Włoszech Facebook

Jedna konkretna plotka na temat Związek Anthony'ego Bourdaina i Asi Argento to, co ujawniło się po jego śmierci, obejmowało rzekomą niewierność tego ostatniego. W dniach poprzedzających samobójstwo Bourdaina we Francji, TMZ twierdziła, że ​​Argento została zauważona we Włoszech, gdzie zrobiono jej zdjęcia, gdy trzymała się za ręce z włoskim reporterem. Niektórzy doszli do wniosku, że para się rozstała lub Argento oszukiwał Bourdaina. Tak czy inaczej, sugerowano, że to mogło doprowadzić Bourdaina do odebrania sobie życia.

Okazuje się, że nie było to prawdą. W emocjonalnym wywiadzie z Codzienna poczta Argento wyjaśnił, że para zasadniczo miała otwarty związek. - Mnie też zdradził. To nie był dla nas problem – ujawniła. „Był człowiekiem, który podróżował 265 dni w roku. Kiedy się zobaczyliśmy, bardzo nam się podobało w swoim towarzystwie. Ale nie jesteśmy dziećmi. Jesteśmy dorośli... Mieliśmy życie, mieliśmy żony i mężów, mieliśmy dzieci. Nie mogę myśleć o Anthonym jako o kimś, kto wykonałby tak ekstremalny gest za coś takiego.

W ciągu list otwarty napisała po śmierci Bourdaina, aktorka Rose McGowan, przyjaciółka pary, potwierdziła charakter związku duetu. „Anthony i Asia mieli wolny związek” – napisała. „Kochali bez granic tradycyjnych związków i wcześnie ustalili parametry swojego związku”.

czy kawa rozpuszczalna jest zła?

Mit: Anthony Bourdain napisał na Twitterze o Wuhan tuż przed śmiercią

Jedzenie Anthony'ego Bourdaina? Facebook

Wiele lat po śmierci Anthony'ego Bourdaina pojawiły się nowe pogłoski o jego śmierci i wydarzeniach, które do niej doprowadziły. Jeden z nich dotyczył pandemii COVID-19, wydarzenia, które nie rozpoczęło się nawet rok po śmierci Bourdaina. W czerwcu 2021 r wizerunek tweeta z certyfikowanego konta na Twitterze Bourdaina zaczęło krążyć w mediach społecznościowych. W tweecie z 22 maja 2018 r. Bourdain pisze: „To może być najlepsza nietoperzowa zupa, jaką kiedykolwiek jadłem w moim życiu. Pewnego dnia wszyscy będą mówić o Wuhan.

Wuhan to chińskie miasto, w którym był wirus SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19 pierwszy zgłoszony . Naukowcy uważają, że wirus mógł powstać w nietoperze . To sprawia, że ​​tweet Bourdaina wydaje się niesamowicie proroczy. Jednak każdy aspekt tego rzekomego tweeta jest fałszywy. Tak jak Reuters wskazuje, że szybkie spojrzenie na oś czasu Bourdaina na Twitterze pokazuje, że chociaż wielokrotnie tweetował 22 maja, żaden z jego postów nie miał nic wspólnego z Wuhanem ani nietoperzową zupą. Jeśli poszukasz trochę dalej, odkryjesz, że Bourdain nie był nawet w Wuhan ani nigdzie w Chinach w czasie rzekomego tweeta. Wielokrotność zdjęcia udostępnione przez Bourdaina na jego certyfikowanych kontach w mediach społecznościowych trochę wysłano jego dziewczyna Asia Argento pokaże parę we Włoszech pod koniec maja. Ponadto weryfikatory faktów, w tym Sprawdź swój fakt , nie byli w stanie znaleźć żadnych dowodów na to, że Bourdain kiedykolwiek odwiedził Wuhan w dowolnym momencie swojego życia.

Mit: Anthony Bourdain w chwili śmierci pracował nad filmem dokumentalnym

Anthony Bourdain na rozdaniu nagród Emmy Emma Mcintyre/Getty Images

Kolejny mit o śmierci Anthony'ego Bourdaina dotyczył rzekomego projektu, w który był zaangażowany przed samobójstwem. Latem 2020 roku posty w mediach społecznościowych wynurzył się, twierdząc, że Bourdain pracował nad filmem dokumentalnym o handlu dziećmi w celach seksualnych zatytułowanym „Ciche dzieci”. Posty wymieniają innych współpracowników filmu jako DJ Avicii (Tim Bergling), wokalista Linkin Park Chester Bennington i muzyk Chris Cornell, z których wszyscy popełnili samobójstwo jak Bourdain. Według Reuters , niektóre z tych postów w mediach społecznościowych twierdziły również, że czterej mężczyźni nie zginęli w wyniku samobójstwa, ale zostali zabici, ponieważ odkryli zbyt wiele obciążających dowodów na nielegalny handel ludźmi.

Okazuje się, że żaden aspekt tej historii nie jest prawdziwy. Chociaż „Ciche dzieci” było prawdziwym projektem dokumentalnym, ani Bourdain, ani pozostała trójka nigdy nie byli w to zaangażowani i ostatecznie film nigdy nie powstał. „Żadna z wymienionych osób nigdy nie była zaangażowana w nasz projekt i nigdy nie mieliśmy z nimi nawet najmniejszego kontaktu” – wyjaśnił agencji Reuters w 2020 r. rzecznik „Cichych dzieci”. „Nigdy nie poszliśmy dalej niż to, co było na stronie internetowej i nie byli w stanie zebrać funduszy na dalszy rozwój. Projekt porzucono co najmniej pięć lat temu”. Jeśli chodzi o sposób ich śmierci, Reuters wskazuje, że wszystkie dokumenty i inne dowody potwierdzają, że wszyscy czterej mężczyźni popełnili samobójstwo.

Mit: Śmierć Anthony'ego Bourdaina była pierwszym razem, gdy poczuł samobójstwo

Anthony Bourdain uśmiechnięty Mike Pont/Getty Images

Kiedy po świecie obiegła wiadomość o śmierci Anthony'ego Bourdaina, najczęstszą reakcją był szok. Jak ukochana postać, robiąca to, co kocha – gotować, jeść i odkrywać – może chcieć zakończyć swoje życie? Ale ci, którzy znali Bourdaina lub śledzili jego życie z daleka, wiedzieli, że przez większość życia walczył z demonami. W rzeczywistości jego śmierć nie była pierwszym przypadkiem, w którym miał myśli samobójcze.

W swojej książce z 2011 roku ' Średni surowy ”, Bourdain opowiadał o innym szczególnie mrocznym okresie w swoim życiu. Po zakończeniu swojego pierwszego małżeństwa w 2005 roku słynny szef kuchni, który zawsze otwarcie mówił o swoim poprzednim autodestrukcyjnym zachowaniu, próbował utopić jego smutki. On pojechał na Karaiby gdzie spędzał czas pijąc, paląc i angażując się w inne lekkomyślne zachowania. To właśnie w tym okresie Bourdain przyznał, że czuje się „bez celu i regularnie ma skłonności samobójcze”. Dopiero po przeprowadzce do Londynu, gdzie poznał nową kobietę, jego „nocne próby samobójcze się skończyły”.

Mit: Anthony Bourdain postępował zgodnie z zaleceniami lekarza w leczeniu swojej choroby psychicznej

Anthony Bourdain przemawia na evwnt

Anthony Bourdain zawsze otwarcie mówił o swoich zmaganiach z depresją, uzależnieniem i innymi osobistymi demonami. Ale pomimo wszelkich nieporozumień, nie był sam w swojej podróży. Według jego bliskiej przyjaciółki, aktorki Rose McGowan, Bourdain przed śmiercią zwrócił się o pomoc. W list otwarty opublikowane kilka dni po samobójstwie światowej sławy szefa kuchni, McGowan ujawnił, że Bourdain szukał profesjonalnej pomocy. Według aktorki problem polegał na tym, że nie zastosował się do udzielonych mu rad. „Anthony miał 61 lat, tyle samo co mój ojciec, gdy zmarł” – napisała. „Mój ojciec również cierpiał na okresową głęboką depresję i podobnie jak Anthony, należał do pokolenia „podnieś buty i maszeruj dalej”. Pokolenie „silny człowiek nie prosi o pomoc”. Wiem, że przed śmiercią Anthony zwrócił się o pomoc, a mimo to nie posłuchał rady lekarza. A to doprowadziło nas tutaj, do tej tragedii, do tej straty, do tego świata cierpienia.

McGowan nie sprecyzował, jakiej rady udzielił Bourdain ani przez kogo. Powiedziała jednak, że „chciałaby myśleć, że [Bourdain] chciałby, abyśmy odbyli wspólną rozmowę o depresji”.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, zadzwoń do National Suicide Prevention Lifeline pod numer 1-800-273-TALK (8255).