Fałszywy arbuzowy fakt, o którym zawsze myślałeś, że jest prawdziwy

W Internecie krąży wiele twierdzeń i wydaje się, że dla każdego stwierdzenia na dowolny temat można również znaleźć twierdzenie, które twierdzi, że jest dokładnie odwrotnie, nawet jeśli jest to coś tak nieszkodliwego jak arbuz .


Nie, nie mówimy o opowieści starych żon, że połknięcie pestki arbuza gwarantuje wzrost w twoim brzuchu (co, żeby być krystalicznie czystym, jest totalne łóżko ) — mówimy o przekonaniu, że jeśli pokroisz arbuza i odkryjesz, że w środku ma pękniętą szczelinę, musisz wyrzucić to dziecko, ponieważ jest pełne szkodliwych chemikaliów, których zdecydowanie nie chcesz twoje ciało.Najpierw zacznijmy od tego, skąd wzięła się ta plotka: w 2011 r. doniesiono o wybuchach arbuzów w Chinach. Odkryto, że przyczyną było niecierpliwość rolników, którzy przedawkowali w swoich uprawach akcelerator wzrostu, chlorfenuron. Substancja wspomagająca wzrost, w połączeniu z deszczową pogodą, wprawiła te melony w ruch i nagle ci niecierpliwi rolnicy mieli na rękach tylko akr za akrą pękniętych owoców. Wtedy, Wiadomości CBS powiedział, że raport śledczy Chińskiej Telewizji Centralnej podkreśla „jak rolnicy w Chinach nadużywają zarówno legalnych, jak i nielegalnych chemikaliów” – forchlorfenuron jest legalną substancją chemiczną w kraju.
Okazuje się, że forchlorfenuron jest legalny również w USA, ale nie do stosowania w arbuzach. Według Snopy , regulator wzrostu roślin został zatwierdzony do stosowania na owocach kiwi i winogronach w 2004 roku i jest stosowany tylko raz. Na Arkusz informacyjny dotyczący pestycydów EPA , forchlorfenuron „poprawia wielkość owoców, zawiązywanie owoców, masę kiści i przechowywanie w chłodni” w tych owocach. Więc to ma sens, dlaczego chińscy rolnicy, którzy mają nadzieję na masowe melony w pośpiechu, użyliby tej substancji chemicznej, ale nie jest ona używana w arbuzach w USA.

Więc co wspólnego mają wybuchające owoce spowodowane niewłaściwym stosowaniem forchlorfenuronu w Azji z pęknięciami w arbuzach? Więc to wiara jest to, że jeśli miąższ twojego melona ma pęknięcie, jest to wskaźnik, że akcelerator wzrostu został użyty, powodując, że rośnie zbyt szybko, aby nawet nadążyć za sobą, co skutkuje wewnętrzną szczeliną. Może byłoby to prawdą, gdybyś kupował arbuza w Chinach, ale tutaj, w USA, prawdopodobnie istnieje znacznie mniej nikczemny powód tego zerwania.Pęknięcia w miąższu arbuzów, które nie są napompowane pełne forchlorfenuronu są w rzeczywistości spowodowane przez pustka w sercu i nie ma się czego bać. Chociaż kiedyś uważano, że puste serce w arbuzach jest powodowany przez szybki wzrost spowodowany nadmiarem azotu, nadmiernym podlewaniem i sprzyjającymi warunkami wzrostu, które skłoniły skórkę do rozszerzania się szybciej niż miąższ w środku, Badanie 2014 Badacz z University of Delaware Gordon Johnson, specjalista ds. owoców i warzyw Cooperative Extension i adiunkt na Wydziale Nauk o Roślinach i Glebie, wykazał, że winę za to ponosi odległość owocu od źródła pyłku.

czas na śniadanie w białym zamku

Arbuzy, które były dalej od swoich zapylaczy, miały większe prawdopodobieństwo pustego serca, a zła pogoda na początku sezonu wegetacyjnego tylko zwiększała to ryzyko. 'Występuje w złych warunkach pogodowych i często we wczesnych arbuzach' - powiedział Johnson. 'Dzieje się tak, ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że będziemy mieć zimne noce lub burzowe warunki, zwłaszcza zimne noce, kiedy te wczesne kwiaty są najbardziej dotknięte.' Wyjaśnił, że przy nieodpowiednim zapyleniu 'następuje zmniejszone uwalnianie hormonu roślinnego, który kontroluje rozwój tkanki magazynującej, prowadząc do pustego serca'. A ponieważ nie ma szybkiego lekarstwa na chorobę pustego serca, jak pestycydy lub nawozy, są duże szanse, że w którymś momencie roku pokroisz arbuza z pustym sercem, szczególnie w przypadku melonów na początku sezonu.Konkluzja? Arbuzy z wydrążonym sercem mogą nie być najładniejszymi plasterkami, a z jednego z nich możesz nie uzyskać idealnego zdjęcia godnego Instagrama, ale według Wiedza o ogrodnictwie , są całkowicie bezpieczne do spożycia. Dzieje się tak, ponieważ puste serce nie jest w rzeczywistości chorobą owocu, ale „niepowodzeniem w procesie produkcji nasion” i to właśnie ta awaria (i powodowane przez nią stężenie cukru) sprawia, że ​​niektórzy twierdzą, że miąższ jest równy. słodszy . Prawie sprawia, że ​​masz nadzieję na arbuza z pustym sercem, prawda?
Kategorie Zabawa Inspiracja Nazwy