Fani powiedzieli Mashed, który sklep spożywczy ma najbardziej przyjazny personel — ekskluzywna ankieta

 Kobieta kupująca artykuły spożywcze Prostock-studio/Shutterstock Amberly Mckee


Życzliwość ma długą drogę w obsługa klienta przemysł. Według Forbes , kluczem do przekształcenia jednorazowego klienta w klienta na całe życie jest empatyczny przedstawiciel obsługi klienta. Najlepiej nadają się do tego ludzie, którzy naprawdę kochają swoich klientów i cenią firmę jak własną.Oczywiście, aby znaleźć takich pracowników, trzeba zbudować miejsce pracy, do którego warto dążyć. Według Społecznościowe , dobre miejsce pracy może rodzić lepszych pracowników. Jeśli chodzi o młodszych pracowników, 74% chce pracować w przyjaznym środowisku, a 64% bardziej ceni swoją pracę, gdy życzliwość jest na pierwszym planie.
Ta sama koncepcja dotyczy sklepów spożywczych. Jeśli jesteś w odległości jazdy samochodem od dwóch lub więcej sklepów, prawdopodobnie znajdziesz się w tym, w którym czujesz się najbardziej szanowany. Który dokładnie to jest? SN przeprowadził ankietę, aby znaleźć odpowiedź.

Zadowoleni pracownicy to podstawa

 Kupiec Joe's storefront Ken Wolter/ShutterstockSN przeprowadziło ankietę wśród czytelników, aby dowiedzieć się, który sklep spożywczy ma najbardziej przyjazny personel. Spośród 582 uczestników 34,36% uważa, że ​​Trader Joe przewyższa resztę. Drugie miejsce zajmuje Whole Foods z 21,48% głosów, a trzecie Aldi z 18,21% głosów. Czytelnicy uważają, że sklepem spożywczym z najmniej przyjazną obsługą jest Kroger, z 11,34% głosów. I tylko odrobinę wyżej niż Kroger zajmuje Publix z 14,60% głosów.

Według Kuchnia , Handlowiec Joe'a Prezydent Bryan Palbaum ujawnił w podcaście sklepu spożywczego, że zatrudnia tylko ludzi, którzy są „zewnętrznie mili” od samego początku. Trudniej jest wyszkolić kogoś, kto jest miły, jeśli już nie jest. Ujawnił również, że pracownicy Tradera Joe dążą do życzliwości, ponieważ lubią swoją pracę.Z szansą na podwyżkę dwa razy w roku, 20% pracowników pracuje w firmie od ponad 10 lat. Jeśli pracownicy są zadowoleni, klienci też będą.