Pokarmy wystarczająco ostre, aby spowodować poważny ból

Nie jest tajemnicą, że spożywanie pikantnych potraw ma sprawiedliwy udział w korzyściach zdrowotnych. Badania wykazały że szukanie czegoś nieco gorętszego może pomóc zabić komórki rakowe i bakterie, obniżyć ciśnienie krwi, a nawet zapobiegać depresji i stresowi. Oczywiście, jeśli sobie z tym poradzisz. Niektóre posiłki mogą być łagodne, inne mają kopa, a kilka — szalonych, kilkoro złych — wprowadzi Cię w świat bólu, w którym żadna ilość mleka, ryżu ani chleba nie uchroni Cię przed skurczami, bólami głowy , halucynacje i czyste upały, których na pewno doświadczysz. Prawdopodobnie będziesz chciał być w pobliżu szpitala, jeśli zamierzasz spróbować którejś z tych potraw w najbliższej przyszłości.


Oddech smoka

Zaczynamy od pieprzu, który wychodzi nieco poza to, co można nazwać „bólem”, i przechodzi w coś, co można nazwać „ohydną śmiercią”, z niesławnym Chili Smoczego Oddechu. Uprawiane w Walii przy wsparciu Nottingham University , Oddech Smoka osiąga oszałamiającą wartość 2,48 miliona w skali Scoville'a (która jest używana do pomiaru temperatury pikantnych potraw). Dla porównania, twoje standardowe jalapeno ma około 5000 na tej samej skali, podczas gdy niektóre papryczki, z których składają się inne dania z tej listy, ledwie zeskrobują milion.Nikt nigdy nie zjadł jednej z tych papryczek w całości, ponieważ zakłada się, że spowodowałoby to spalenie dróg oddechowych i wywołanie wstrząsu anafilaktycznego. W rzeczywistości jest po prostu stosowany jako środek znieczulający dla alergików, ponieważ może znieczulić skórę, jeśli zostanie prawidłowo zastosowany. Więc wiesz, nie próbuj tego w domu.
Wdowiec

To, że cię nie zabije, oczywiście nie oznacza, że ​​będzie fajnie jeść. Ta mantra brzmi prawdziwie z daniem, które jest uroczo znane jako Curry wdowiec , który jest serwowany w indyjskiej restauracji w Grantham w Anglii i zawiera w swoim przepisie 20 Naga Infinity Chilies. Naga Infinity Chili, jeśli się zastanawiasz, ma nieco ponad milion w skali Scoville'a.

kfc kurczak w garnku kalorie

Do tej pory tylko jedna osoba kiedykolwiek skończyła curry — radiolog z Lincolnshire, któremu zjedzenie go zajęło ponad godzinę i który w rezultacie miał halucynacje. Inni zgłaszali pocenie się, drżenie, wymioty i otwarty płacz jako objawy. Nie bez powodu kucharze przygotowujący Curry dla Wdowca używają w końcu ochronnych masek na twarz.Zabójca Kismot

Kolejne curry tutaj i takie, które (być może nie dziwi w tym momencie) również pochodzi z Wielkiej Brytanii. Zabójca Kismot został poczęty w domu curry w Edynburgu. W 2011 roku konkurs żywieniowy w restauracji z udziałem Kismot Killer doprowadził do tego, że wielu biednych głupców zdecydowało się go skonsumować cierpiąc z powodu silnego bólu brzucha – do tego stopnia, że ​​nie byli w stanie się poruszać – wymiotów i utraty przytomności, podczas gdy dwie osoby były przewieziony do szpitala.

Kismot Killer zawiera zarówno Dorset Naga, jak i Ghost Naga, które są (oczywiście) zaliczane do jednych z najgorętszych chili na świecie. Od czasu niefortunnego konkursu właściciele Kismot Curry House postanowili stonować przepis, co, szczerze mówiąc, jest prawdopodobnie tym, co powinieneś robić, jeśli nalegają na to służby ratunkowe.natychmiastowa pokrywa garnka można myć w zmywarce

Faal . Brick Lane

Brick Lane Curry House na Manhattanie jest domem dla tego konkretnego phaala – brytyjsko-azjatyckiego curry na bazie pomidorów, które powstało w Birmingham – które podobno jest jednym z najgorętszych na świecie. Mierzący około miliona jednostek w skali Scoville'a i zawierający nikczemne duchowe nagi, ten phaal wywołał wszystkie klasyczne objawy, których nigdy nie spodziewałbyś się po jedzeniu, w tym płacz, pocenie się, wymioty, halucynacje i, w niektórych przypadkach, hospitalizacja.

Dziennikarz, który odwiedził Brick Lane Curry House, opisał go jako podobny do „przeżuwanie żywego granatu” . Jeśli naan i ryż nie wystarczą, aby powstrzymać upał, a skurcze żołądka zaczynają rosnąć, nie bój się: robimy, że najbliższy szpital będzie tylko piętnaście minut jazdy od hotelu. Manhattan jest zawsze taki wygodny.

Ruletka Doritos

To nie jest największa niespodzianka na świecie, że istnieją curry, które mogą sprawić, że poczujesz się, jakbyś umierał — po to są właściwie, prawda? To, czego możesz nie wiedzieć, to to, że istnieją Doritos, które mogą sprawić, że poczujesz się tak samo. Kilka lat temu Doritos wypuścił nową promocyjną odmianę, Doritos Roulette, która zawierała garść wyjątkowo pikantnych chipsów w każdym opakowaniu.

Po spożyciu tylko jednego opakowania , brytyjska uczennica wymiotowała, pociła się i miała poważne problemy z oddychaniem, które później wywołały atak astmy. Później zalecono dzieciom, aby nie spożywały nowego rodzaju przekąsek Doritos. Teraz, jeśli jesteś dorosły bez wcześniejszych problemów zdrowotnych, prawdopodobnie będziesz w porządku, jedząc ich paczkę, ale wciąż jest to więcej niż trochę imponujące (i przerażające), że Doritos rzeczywiście zdołał wypuścić formę chipsa ziemniaczanego, więc gorąco, że może sprawić, że dzieci zwymiotują.

Ostry burger Burger Off

Czy kiedykolwiek jadłeś pikantnego burgera z fasoli i byłeś trochę rozczarowany, że tak naprawdę nie są tak ostre? Cóż, Burger Off, małe jedzenie na wynos w Brighton. Twierdzą, że stworzyli najgorętszy burger na świecie używając tajnego przepisu, w tym tajemniczego sosu, który jest posmarowany burgerami przed gotowaniem. Według restauracji, wiele osób, które skonsumowały tego konkretnego burgera, zostało zabranych do szpitala (czasami karetką pogotowia), a miejscowi ratownicy medyczni zdecydowanie doradzili, aby usunąć go z menu.

Właściciele jednak nadal go sprzedają i twierdzą, że ceny burgerów wynoszą niewiarygodne sześć milionów w skali Scoville'a. Nie jesteśmy do końca przekonani, czy to prawda (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że chili mniej niż połowa tej wartości może cię zabić), ale to nie zapewni wiele pocieszenia, gdy będziesz zgięty wpół i wijąc się z bólu w szpitalnym łóżku dwa dni po zjedzeniu tego .

czy dieta mt rosa jest dla ciebie zła?

Zabójcza pizza

Zapomnij o papryczkach jalapenos lub papryce — aby uzyskać odpowiednią pikantną pizzę, będziesz musiał przejść o wiele trudniej niż w przypadku dodatków. Saltdean Sizzler , kolejna brytyjska kreacja (co to za brytyjska obsesja na punkcie wypalania ludziom języków?) twierdzi, że jest najgorętszą pizzą na świecie. Wykorzystuje specjalnie przygotowaną pastę z chili duchów, aby rzekomo przekroczyć granicę trzech milionów w skali Scoville'a. Spośród tysiąca osób, które spróbowały pizzy, tylko dziewięciu odniosło sukces, a wielu narzekało na „nieustępliwe” bóle brzucha i „nie do zniesienia” ból.

Paul Brayshaw, który stworzył pizzę (i który nie jest w stanie sam jej dokończyć) twierdzi, że to dodatek sosu nadaje jej ciemnoczerwono-czarny kolor. Nasza wskazówka: nigdy nie ufaj czarnej pizzy.

Skrzydła Karoliny Żniwiarz

Być może znasz koncepcję skrzydła samobójcze , popularny rodzaj dania ze skrzydełek z kurczaka, często spotykany w pikantnych wyzwaniach w całych Stanach Zjednoczonych i który został spopularyzowany przez program telewizyjny Mężczyzna kontra jedzenie , ale te szczególne skrzydła idź o krok dalej. Są one robione z Carolina Reaper, chili, które osiąga około dwóch milionów w skali Scoville'a i zostały stworzone przez George, pub w Stockton-upon-Tees.

który stan ma najwięcej McDonald's?

W zeszłym roku do szpitala trafił mężczyzna, który brał udział w konkursie na zjedzenie dziesięciu skrzydełek z kurczaka, cierpiąc na silne bóle żołądka po zjedzeniu tylko trzech z nich. Drugi klient trafił tam wkrótce potem , nie mogąc chodzić z powodu skurczów, które dawały mu skrzydła.

16 milionów rezerw na ostry sos

Jaka jest najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić przed zjedzeniem któregokolwiek z produktów z tej listy? Prawdopodobnie musielibyśmy powiedzieć, że to oblewa je ostrym sosem. Dotyczy to zwłaszcza Blair Lazar 16 milionów rezerw , który jest zrobiony z czystej kapsaicyny, aktywnego składnika papryczek chili, który nadaje im ciepło. Jest tysiące razy mocniejszy od sosu Tabasco, a według samego Lazara tylko najmniejsza ilość to rzucenie się w piekło pikanterii.

Sos zawdzięcza swoją nazwę miejscu czystej kapsaicyny w skali Scoville'a, wielokrotnie pokonując najniebezpieczniejsze i najostrzejsze papryczki na świecie. Sprzedano tylko 999 butelek , przy czym każdy z nich jest indywidualnie podpisany przez samego Lazara. Jeśli uda ci się go zdobyć, możesz po prostu lepiej sprzedać go komuś innemu i zamiast tego pozwolić, aby był to ich problem.

Jak możesz się chronić?

Postawmy więc na chwilę hipotetycznie: powiedzmy, że jesteś na tyle odważny lub głupi, by zdecydować się na spróbowanie jednego z tych dań, albo uważasz, że włączenie któregoś z chili, o którym wspomnieliśmy, do dania, które sam robisz, jest w jakimkolwiek sposób dobry pomysł. Jaki jest najlepszy sposób, aby uchronić się przed nieustannym bólem, którego będziesz doświadczać w ciągu kilku kolejnych dni?

Po pierwsze, nie rób tego w ogóle, jeśli nie masz wysokiego progu gorącego jedzenia. Tolerancje są budowane z czasem , i tak jest zdecydowanie w tym przypadku. Pracuj w górę. Kiedy faktycznie spożywasz danie, jedz powoli i trzymaj przy sobie zimny napój. Upewnij się, że zjesz z nim coś suchego i szorstkiego, na przykład chleb lub ryż. Kiedy skończysz — jeśli skończysz — jest kilka rzeczy, które możesz zjeść które powinny Ci pomóc, w tym mleko, jogurt, cukier, miód i gładkie owoce, takie jak awokado i banany. Poza tym po prostu zaciśnij zęby, weź oparzenie i być może następnym razem zamów kormę.