Żywność, której nigdy nie powinieneś kupować w sklepie z dolarami

kobieta robi zakupy

Jeśli chodzi o okazyjne zakupy, sklep za dolara może brzmieć jak punkt kompleksowej obsługi niedrogiego jedzenia. Ale czy tak jest? Z ceną w całym sklepie wynoszącą zaledwie 1 USD, łatwo jest nadal wypełniać koszyk artykułami spożywczymi, mając pewność, że całkowicie oszczędzasz budżet na zakupy (i prawdopodobnie zdobywasz miejsce w Galerii Sław dla oszczędnych kupujących) . Ale prawda to zupełnie inna historia. Być może wcale nie oszczędzasz – a jeśli kupujesz określone przedmioty, możesz w rzeczywistości wydawać więcej, niż potrzebujesz. Możesz także kupować żywność, która po prostu nie smakuje dobrze. Kupowanie drogich produktów spożywczych za jedyne złotówki nie przychodzi bez haczyka. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jeśli jesteś zatroskanym oszczędnym klientem, oto kilka produktów, których powinieneś pominąć kupując w sklepie dolara. Od października 2018 r. możesz uzyskać znacznie lepszą ofertę w innych sklepach.






Frytki

frytki

Niektóre przedmioty w sklepie dolarowym dają więcej korzyści za wydaną złotówkę, ale żetony nie są jednym z nich. Aby zrekompensować niższą cenę, waga netto paczki chipsów jest często znacznie mniejsza. Na przykład pisarz dla Clark.com zbadał sprawę i ustalił, że żetony marki Aldi kosztują nieco więcej, bo 1,49 dolara za worek, ale mają dwukrotnie większą wagę, a więc znacznie lepszą wartość. Sprawdzając wagę netto i wykonując trochę matematyki, możesz określić, które sklepy mają lepszą ofertę.



Soda

Soda Obrazy Getty

Nie wszystkie produkty w sklepach za dolara mają konkurencyjne ceny, a napoje gazowane są ogromnym przestępcą. Jeden litr sody może Cię kosztować więcej w sklepie dolara niż dwa litry w przeciętnej sieci sklepów spożywczych. W rzeczywistości zapłacisz prawie dwukrotnie więcej niż w lokalnym sklepie, ponieważ większość głównych sieci często prowadzą sprzedaż, która reklamuje dwa litry za jedyne 1 USD. Nawet regularne ceny w większości sklepów spożywczych nie przekracza 1 dolara. Jeśli pijesz napoje gazowane, najlepiej rozejrzeć się. Te małe butelki mogą być urocze, ale na pewno nie zaoszczędzą ci pieniędzy.








dlaczego woda na Fidżi jest droga?

Płatki śniadaniowe

płatki śniadaniowe

Oczekuje się, że ceny zbóż wzrosną do 1,25 proc. do końca 2018 r. i aż o kolejne 3,5 proc. w 2019 r. USDA , kupno pudełka za 1 dolara brzmi jak umowa, która jest zbyt dobra, by z niej zrezygnować. Jeśli jednak zobaczysz markowe płatki zbożowe w sklepie za dolara, prawdopodobnie wrócili do swoich starych sztuczek, jeśli chodzi o wielkość, sprzedając ci mniejsze pudełko, które w rzeczywistości jest droższe za uncję.

Więc jeśli płatki śniadaniowe z nazwą marki są nie do przyjęcia, z pewnością generyczne marki ze sklepu za dolara są w porządku, prawda? Źle. Brent Shelton, ekspert ds. zakupów internetowych, powiedział Reader's Digest że generyczne marki w sklepie dolara są prawdopodobnie tam, ponieważ inne sklepy miały trudności z przeniesieniem produktu. „O ile nie masz dostępu do recenzji produktów niemarkowych, prawdopodobnie jednym z powodów, dla których ta żywność znajduje się na półce sklepowej za dolara, jest to, że smak jest słabszy od innych marek w sklepie spożywczym” – wyjaśnił. Mniejsze pudełka o mniejszym smaku? Nie do końca okazja.



Guma

guma

Czy zauważyłeś, że guma do żucia jest wygodnie umieszczana przy kasie, aby kupić pod wpływem impulsu w ostatniej chwili? Przy takim impulsowym zakupie, który kosztuje tylko 1 USD, może się to wydawać dobrą okazją. Niestety, możesz zostać oszukany. Paczki gumy do żucia w sklepie dolarowym są często mniejsze niż to, co kupiłbyś w przeciętnej sieci sklepów spożywczych. Gdy Kiplinger policzyli, odkryli, że guma do żucia kosztuje o pensa więcej za patyk niż w klubach magazynowych, takich jak klub Sama i Costco. Chociaż jeden cent nie brzmi dużo, sumuje się, gdy myślisz o tym, ile patyków jest w paczce.

Przyprawy

Keczup Obrazy Getty

Nie wszystkie przyprawy są okazją w sieciach sklepów dolarowych. Jeśli chodzi o ketchup, w Aldi można uzyskać lepszą ofertę niż w sklepie z dolarami. Gdy Clark.com przeprowadzili badania, odkryli, że Aldi sprzedaje 24-uncjową butelkę ketchupu za 89 centów . Musztarda jest jeszcze tańsza w Aldi, tylko 79 centów za 20 uncji. Poinformowali, że rozmiary Aldi były takie same (lub nawet większe) niż ceny w sklepach w dolarach, co oznacza, że ​​nie ma wątpliwości, gdzie kupujesz swoje przyprawy. Marki mogą nie być takie same, ale kiedy mówisz o oszczędzaniu pieniędzy, nie zawsze ma to znaczenie.



Proszek do pieczenia

proszek do pieczenia Obrazy Getty

Jeśli doładowujesz pudła sody oczyszczonej za 1 USD, z przykrością informujemy, że marnujesz pieniądze. Sodę oczyszczoną można znaleźć w różnych sklepach sieciowych za mniej. Najlepiej robić zakupy w hurtowniach, takich jak klub Sama gdzie pudełko popularnej marki Arm & Hammer kosztuje tylko około 50 centów za funt (za 15-funtową torbę). Pudełka off-brand w sklepie dolara ważą o funcie , co oznacza, że ​​płacisz podwójnie w sklepie z dolarami. A jeśli nie potrzebujesz dożywotniej dostawy? Sklep taki jak Target będzie sprzedawał pudełko tego samego rozmiaru co sklep dolara za niższa cena — i sprzedają markę. Chodzi o porównanie cen, a nie o wydanie tylko złotówki.

Przyprawy

przyprawy

Wydawanie pieniędzy na wysokiej jakości przyprawy w sklepie spożywczym może z łatwością nadszarpnąć budżet. Według Insider biznesowy , markowe przyprawy mogą być oznaczone aż do 97 proc. Podczas gdy te wysokie marże sprawiają, że sklep za dolara wydaje się dobrym pomysłem, przyprawy sklepowe nie zawsze są lepszym rozwiązaniem. Aby zrekompensować niższe ceny, masa netto pojemnika na przyprawy jest często obniżona do mniej niż w sklepie spożywczym, co oznacza, że ​​zwykle można uzyskać prawie podwojoną kwotę w innym miejscu za bardzo podobną cenę. Jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić na przyprawach, kup hurtowo.

Inną opcją jest zakup niemarkowych przypraw w lokalnym sklepie spożywczym — Raporty konsumenckie przeprowadził ślepy test smaku i stwierdził, że niższe ceny zwykle nie odzwierciedlają różnicy w smaku.

Ser

plastry sera w sklepie dolarowym youtube

Co możemy powiedzieć o serze ze sklepu dolara? Cóż, przynajmniej będzie żółty lub biały, więc ma to za sobą. Jeśli chodzi o inne cechy powszechnie kojarzone z serem — to temat do dyskusji. Według jedna recenzja sera z Dollar Tree, z pierwszych ośmiu składników na opakowaniu sera żaden nie był nabiałem. Nawet seropodobne produkty Velveety nie mogą tego powiedzieć. Szczerze mówiąc, ten ser, o którym myślisz, że prawdopodobnie dostajesz, nie jest nawet oznaczony jako ser. Być może nazywa się to czymś w rodzaju „Amerykańskie plastry” lub „Amerykańskie strzępy” i chociaż może wyglądać jak ser, jest tylko marnym w smaku oszustem.

Recenzje online nie tylko przyznają mu słabą ocenę smaku, ale także wskazują na bardzo nieserową jakość niezdolność do stopienia . Zgadza się, ser ze sklepu za dolara ma większe szanse na iskrzenie niż stopienie, według wielu opinii recenzent online . Nazwij nas dziwakami, ale to nie jest coś, czego chcemy w naszym grillowanym serze. Jeśli chodzi o inne opcje sera, takie jak ser nacho ze sklepu dolara, te podobno miały posmak oparzeń chemicznych. Fuj.

Kompilacja Jona Stewarta Arby

mleko

kartony i dzbanki na mleko

Jeśli skończy ci się mleko, a twój sklep spożywczy jest zamknięty, dobrym rozwiązaniem może się wydawać kołysanie się przy sklepie z dolarami, aby złapać dzbanek. Wstrzymaj się, zanim wrócisz do sekcji chłodzonej żywności, ponieważ to mleko może nie być najmądrzejszym wyborem. Reader's Digest ostrzega przed kupowaniem łatwo psujących się produktów spożywczych w sklepie za dolara ze świeżością i jakością „kwestionowaną”.

Jednak większy problem z zakupem mleka w sklepie za dolara będzie prawdopodobnie kosztował. Tak, cały temat sklepu polega na taniej sprzedaży rzeczy, ale w rzeczywistości możesz płacić więcej za mleko. Niektóre sklepy dolarowe zostały oskarżone o wykorzystywanie klientów i pobieranie opłat za produkty wyższe niż tradycyjne sklepy spożywcze. Stwierdzono, że kartony mleka w sklepie dolara na południe od San Francisco są „ tylko 16 uncji — co proporcjonalnie wynosi 8 dolarów za galon”. Oznacza to, że jest droższe niż mleko z najwyższej półki w Whole Foods. Na jakiej planecie ma sens płacić więcej za mleko w sklepie niż w Whole Foods?

Burgery

burger w sklepie dolarowym youtube

Już ostrzegaliśmy przed kupowaniem steków w sklepach dolarowych, ale co z tymi gotowymi mrożonymi burgerami? Niespodzianka, wcale nie są soczyste i pyszne. Jeden YouTube recenzent Postanowiłem przetestować burgera ze sklepu za dolara i zauważyłem stosunek ciężkiej bułki do mięsa o „niezbyt wspaniałym” smaku przy pierwszym kęsie. Jeśli chodzi o sam burger patty, użyto przymiotników „dziwny”, „słony” i „kruche”. Niezupełnie taki apetyczny opis, na jaki można się spodziewać po recenzji burgerów. Z drugiej strony ser wydawał się topić. Więc przynajmniej jest trochę pocieszenia, że ​​nie dostajesz fałszowanego sera z góry.

Jednak smak to nie wszystko, prawda? Hamburgery ze sklepu w dolarach będą niewiarygodnie tanie, ale w tym niskim przedziale cenowym pojawia się również wątpliwe opakowanie pod względem zdrowotnym. Smak domu zauważył, że niektóre produkty spożywcze pakowane w opakowaniach za dolara w plastikowych opakowaniach – które mogą zawierać hamburgery – mogą zawierać „ftalany i BPS”. Wykazano, że te chemikalia mieć linki do wszystkiego, od raka prostaty po problemy z męskim rozwojem rozrodczym. Brzmi jak dość kiepski kompromis za gówniany burger, jeśli nas o to poprosisz.

czy Jimmy John jest dla ciebie zły?

Konserwy

Jedzenie w puszce Obrazy Getty

Jeden dolar za puszkę? Brzmi to jak łatwy sposób na uszczypnięcie grosza, ale tak naprawdę to nie jest. Sklepy spożywcze często sprzedają żywność w puszkach – zwłaszcza warzywa – za niższą cenę. W Walmart możesz kupić cztery puszki kukurydzy lub zielone fasolki za mniej niż 3 dolary, co jest ogromną oszczędnością. W Target możesz kupić jedną puszkę pomidorów pokrojonych w drobną kostkę za 79 centów. W takim przypadku możesz faktycznie wydać znacznie więcej, jeśli kupujesz konserwy w sklepie za dolara. Chociaż niektóre produkty w puszkach, takie jak owoce i zupy, mogą być okazją, najlepiej poznać ceny w innych lokalnych sklepach, zanim zaczniesz wrzucać puszki do koszyka.

stek

stek

Jeśli jest jeden produkt spożywczy, który brzmi jak pobieżny zakup w sklepie za dolara, to jest to stek. Wysokiej jakości stek będzie kosztował około 20 USD za funt. Przy takich średnich cenach trzeba się zastanawiać, z czego tak naprawdę robi się stek ze sklepu. Według jedna stacja wiadomości Kto to przetestował, stek ze sklepu za dolara to amerykańska wołowina, ale jest to mięso użytkowe (lub wołowina niskiej jakości), które często podaje się w instytucjach takich jak szkolne stołówki. A każdy, kto jadł w szkolnej stołówce, prawdopodobnie powie, że jedzenie nie jest créme de la créme. Więc chociaż cena może być odpowiednia, zdecydowanie brakuje jakości.