Pokarmy, których nigdy nie powinieneś dostać w kinie

przyjaciele teatru

Połowa zabawy z wyjściem do kina to stoisko koncesyjne. Jest pełen niesamowitych smakołyków, których nigdy nie dostaniesz w żadnym innym czasie — chociaż ta ostatnia część może być najlepsza.


Za stoiskiem koncesyjnym kryje się mnóstwo paskudnych rzeczy, a my mówimy o wszystkim, od gotowania, przygotowania i metod sanitarnych, o których prawdopodobnie nie chcesz wiedzieć (ale absolutnie powinieneś), po ukrytą zawartość składników odżywczych niektórych Twoje ulubione potrawy. I tu pojawia się coś dziwnego.W 2011, Łupek poinformował o nowych przepisach dotyczących etykietowania i informacji żywieniowych w restauracjach. To była wielka sprawa, a także przepisy, z których kina były przez długi czas zwolnione. Dopiero w maju 2018 r. Vox powiedział, że polityka z czasów Obamy jest wreszcie wdrażana. Wszyscy sprzedawcy żywności – w tym kina – będą teraz musieli zamieszczać informacje o wartościach odżywczych. Zamknięto lukę, która wcześniej zwalniała miejsca, w których żywność nie była ich główną działalnością.
To sprowadza nas z powrotem do najgorszych potraw, jakie możesz wybrać, gdy przychodzi czas, aby usiąść w kinie. Z góry przepraszam.

jak obrać pomarańczę

Prażona kukurydza

prażona kukurydza

W 2005, Uniwersytet Cornella przeprowadził badanie, które sprawdzało, czy ludzie przesadzili z jedzeniem, ponieważ je lubią. Całkiem proste, prawda? Źle. Badanie wykazało, że nawet gdy ludzie dostawali w teatrze 2-tygodniowy popcorn, nadal jedli o wiele za dużo. Naukowcy odkryli, że to czynniki środowiskowe dużych pojemników i odwrócenie uwagi filmu powoduje zachowanie. Pogarsza się.Kiedyś popcorn kinowy był podawany w pojemnikach, które mieściły od pięciu do sześciu filiżanek, podczas gdy dziś jest to już około 20 filiżanek. Dzienny Medyczny mówi, że kalorie, które się z tym wiążą, to równowartość trzech Big Maców, a cała ta sól to więcej, niż powinieneś mieć w ciągu całego dnia.

Jeśli to nie wystarczy, aby Cię odwieść, rozważ to: Czas nazywa popcorn filmowy jednym z największych oszustw w Ameryce. To dlatego, że — as Atlantycki znaleziono — popcorn jest sprzedawany z niewyobrażalną marżą 1,275%. Jasne, teatry muszą zarabiać, ale to szaleństwo! Zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę byłych pracowników na Reddit którzy mówią o rzadkich przypadkach, gdy maszyny do popcornu są czyszczone, i o tym, że mogą to być resztki popcornu z poprzedniego dnia.To idzie podwójnie w przypadku popcornu z masłem

popcorn z masłem

Rozumiemy — popcorn jest super kuszący. W końcu ten zapach wystarczy i możesz zracjonalizować smakołyk, ponieważ nie robisz tego zbyt często. Ale oto kilka innych powodów, dla których powinieneś pominąć popcorn, zwłaszcza te z masłem.

MTV przeprowadzili wywiady z pracownikami kina, aby dowiedzieć się, co się dzieje z masłem kinowym i oczywiście potwierdzają, że tak naprawdę nie jest to masło. To, co w rzeczywistości jest, wydaje się być różne, ale powszechną odpowiedzią jest to, że jest to zasadniczo olej o sztucznym smaku masła. Fuj! Bardzo Chrupiące Dodaje, że zawiera również takie rzeczy jak sztuczne barwniki i mnóstwo chemikaliów, które utrzymują odpowiednią konsystencję. Każde wiadro popcornu ma od trzech do sześciu łyżek stołowych (w zależności od wielkości), a każda z tych łyżek ma o 20 kalorii więcej niż w przypadku prawdziwego masła.

Wciąż nie wystarczająco źle? Wywiady z pracownikami MTV powiedziały, że jest to w zasadzie bzdura na temat tego, jak często czyści się również ten „masło” kran. Niektórzy pracownicy mówią, że nigdy, przenigdy nie pojawił się na szkoleniu, więc kto wie, co jeszcze dostajesz na popcorn.

naczosy

naczosy

Przepraszamy, nachos trafia na listę „unikaj” z kilku różnych powodów, a jednym z nich jest po prostu to, że są świetnym sposobem na bycie okropnym gościem. Legowisko Geek nawet sugeruje, że powinny być zakazane, ponieważ żaden kinomaniak nie chce słuchać nieustannego chrupania i szelestu ani wąchać charakterystycznego zapachu tego sera… nie wspominając już o lepkich śmieciach, które zostają w tyle.

Istnieją również szalone zagrożenia dla zdrowia związane z serem nacho. W 2017 roku CNN poinformował, że jedna osoba nie żyje, a co najmniej dziewięć innych trafiło do szpitala po zjedzeniu sosu serowego nacho na stacji benzynowej w Kalifornii. Ser był skażony jadem kiełbasianym, co może prowadzić do niewyraźnego widzenia, niewyraźnej mowy i paraliżu w niektórych przypadkach, a śmierci w innych.

Stało się to w maju, a we wrześniu urzędnicy ustalili, co się stało. Według Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa żywności inspektorzy sanitarni wykryli liczne naruszenia związane z obchodzeniem się z sosem serowym, twierdząc, że używali go po upływie terminu przydatności do spożycia i nie prowadzili żadnych zapisów, kiedy każdy worek został umieszczony w dozowniku. Są to rzeczy, które mogą łatwo przeoczyć mniej niż sumienny personel stoiska koncesyjnego, więc po co ryzykować?

Hot dogi

psy na rolkach

Na pewno jest wiele dobrych, jakościowych hot dogów, ale bądźmy szczerzy — te, które powinieneś kupować prawdopodobnie nie są tajemniczymi psami oferowanymi na lokalnym stoisku koncesyjnym. Spójrzmy tylko na Hot dogi AMC . Wybierz zwykłego psa, a każdy zawiera 270 kalorii, 15 gramów tłuszczu i 730 mg sodu. Może to niewiele znaczy, ale spójrz na to w ten sposób: Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zaleca utrzymanie dziennego spożycia sodu na poziomie około 1500 mg dziennie.

Dostałbyś 1480 mg sodu, jeśli zdecydujesz się na jednego z ich psów z serem chili, a także 620 kalorii i 36 gramów tłuszczu. To zatka twoje tętnice na samą myśl o tym, a oto kolejna dość obrzydliwa ciekawostka. Według pracowników teatru na Reddit , pracownicy ratowali niezjedzone hot dogi i wyrzucali je z powrotem następnego dnia. Ogólna zasada była taka, że ​​można je było odgrzewać raz za razem przez trzy dni i dopiero wtedy można było je rzucić.

Pasztety i napoje gazowane

Soda

Koncesje to nie tylko coś, co teatr oferuje, aby zwabić klientów lub podbić ich zarobki — to one pozwalają im trzymać drzwi otwarte. Biznes teatralny jest dziwny, a oto dobry moment, aby krótko wyjaśnić, jak to działa (to ważne).

Teatry płacą studiom filmowym za prawo do pokazywania swoich filmów, więc zasadniczo cena biletu idzie do studia, a nie do teatru (za pośrednictwem Czas ). Oznacza to, że teatry muszą zarobić gdzie indziej, i tu pojawiają się ustępstwa. Ponieważ jest to ich największa maszyna do zarabiania pieniędzy, nie jest zaskakujące, że wszystko jest oznaczone szaloną kwotą ... ale zaskakujące jest to, jak bardzo są żłobienie klientów, jeśli chodzi o napoje.

Według Insider biznesowy , mały napój gazowany kosztuje około 1000 procent, a to oznacza, że ​​mały napój, za który płacisz średnio 5,25 USD, faktycznie kosztuje ich około 49 centów. Słodycze są jeszcze gorsze, ponieważ w rzeczywistości nie kosztują teatru więcej, ale pobierają za nie więcej. Pomiń to i dobre wieści, nie będziesz też potrzebować przerwy na łazienkę w połowie filmu.

dino a przez laurentiis jr

M&Ms

M&Ms

Nie wszystkie słodycze są sobie równe, a jeśli jesteś typem, który chwyta pudełko do chrupania, jest kilka, których chcesz uniknąć. Niestety zaczyna się od zawsze popularnego M&Ms .

To jest ta rzecz. To samo bezmyślne jedzenie, w którym wpadasz w pułapkę żywieniową z popcornem, dotyczy również tego pudełka M&Ms. Jeśli spojrzysz na informacje o wartościach odżywczych na pudełku zobaczysz 9 gramów tłuszczu i 210 kalorii. Nie tak źle... dopóki nie zauważysz, że w tym małym pudełku jest tak naprawdę 2,5 porcji. Policz, a jeśli zjesz całe pudełko (a kto nie?), zmniejszysz 525 kalorii, 22,5 grama tłuszczu i aż 68 gramów cukru.

Aby spojrzeć na to ostatnie z perspektywy, Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zaleca mężczyznom ograniczenie dziennego spożycia cukru do 36 gramów, a kobiet do 25 gramów. M&Ms może i są pyszne, ale dla ciebie są okropne — zwłaszcza w ilości, którą zjesz podczas dwugodzinnego filmu.

Winogrona

winogrona Obrazy Getty

Niebezpieczeństwo w Raisinets pojawia się, ponieważ łatwo jest pomyśleć, że to zdrowy wybór, a kiedy myślisz, że dokonujesz zdrowego wyboru, jeszcze bardziej prawdopodobne jest, że wypolerujesz całe pudełko bez namysłu. Rodzynki mogą pochwalić się, że mają mniej tłuszczu niż inne cukierki, ale to nie znaczy, że są dla ciebie dobre.

Podczas Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zaleca ograniczenie spożycia cukru do 36 gramów, jeśli jesteś mężczyzną i 25 gramów, jeśli jesteś kobietą, te rodzynki w czekoladzie mają o wiele więcej – 56 gramów, jeśli skończysz całe pudełko. (I znowu, kto tego nie robi? Nikt nie ocenia.) W tym pudełku jest również 16 gramów tłuszczu i chociaż to mniej niż w M&Ms, tak naprawdę nie że znacznie mniej, prawda?

I chociaż możesz dwa razy pomyśleć o zjedzeniu deseru do posiłku przed filmem, ponieważ planujesz kupić duże pudełko M&Ms, Raisinets nie mają tego samego kontekstu. Ponieważ udają, że są przynajmniej trochę zdrowe, może to zachęcić Cię do dokonywania jeszcze gorszych wyborów przez resztę dnia.

Suwaki Cheeseburger (AMC)

Suwaki Cheeseburger (AMC)

Nikt nie oczekuje, że jedzenie w kinie będzie dla ciebie dobre, ale to dość szokujące, jak złe jest dla ciebie niektóre z nich. Weź te slidery z cheeseburgerem od AMC . Pojedynczy suwak dostarcza 300 kalorii i 19 gramów tłuszczu, a gdy włożysz je do pudełka z sosem, wartości są dość szokujące.

Jedno z tych pudełek przywróci Ci 1450 kalorii, 92 gramy tłuszczu i 2200 mg sodu. Jedna trzecia tego tłuszczu jest nasycona, a także spożywasz wystarczającą ilość cholesterolu, aby odstawić cię na kilka dni. Wierz lub nie, ale w tym pudełku jest również 31 gramów cukru, czyli tyle, ile powinieneś jeść przez cały dzień.

Spójrzmy na to z perspektywy: to odpowiednik około trzy Big Maci , daj albo bierz. A suwaki są malutkie! Cały sens suwaka polega na tym, że nie powinien to być cały posiłek, a ma to być lżejszy rodzaj burgera, który jest bardziej przekąską niż cały dzień… cóż… wszystko, z niewielką ilością odkupień cechy.

Wszystko, co jesz rękami

popcornowe ręce

To kolejne zalecenie jest nieco inne i nie dotyczy tylko tego, co jesz, ale także tego, jak jesz. Jeśli patrzysz na wszystko, co zamierzasz jeść rękoma – czy to popcorn, precle, frytki, czy cukierki typu pull-and-peel – możesz to przemyśleć.

W 2011, Dzień dobry Ameryko przetestowali różne miejsca publiczne pod kątem bakterii. Obejmowało to siedzenia kinowe (wraz z ławkami publicznymi i siedzeniami na lotniskach) i odkryli, że jeśli chodzi o ilość bakterii, siedzenia teatralne są znacznie większe niż te paskudne miejsca w pociągach transportu publicznego. Wśród znalezionych bakterii był gronkowiec, który może powodować poważne infekcje.

W 2014 roku ABC 20/20 (przez CleanLink ) przetestowali kina w Nowym Jorku i Kalifornii. Znaleźli całą listę bakterii do prania, w tym bakterii zwykle występujących w ludzkim kale i drożdżach. Eksperci z New York University ostrzegali przed siedzeniem na siedzeniach, jeśli masz odsłonięte rany na rękach lub nogach, i dodali, że zdecydowanie nie powinno się jeść ręką, która dotyka siedzeń lub podłokietnika.

Kawałki Reese

Reeses Facebook

Oto kolejna rozdzierająca serce i przepraszamy. Według Centrum Nauki w Interesie Publicznym , to pudełko Reese's Pieces to jedna z najgorszych decyzji, jakie możesz podjąć, jeśli chodzi o słodycze. Weź 8-uncjową torebkę i widzisz 1160 kalorii, 35 gramów tłuszczów nasyconych i szokujące 122 gramy cukru. To około cztery razy więcej niż zalecane dzienne spożycie!

substytut chłodnego bata

Aby uzyskać trochę perspektywy, mówią, że liczenie kalorii na tym jest zasadniczo jak siadanie na 16-uncjowy stek T-bone i pieczony ziemniak z masłem. Przynajmniej tam nie dostawałbyś całego cukru i zamieniłbyś trochę białka.

Nie są to jednak wszystkie złe wieści i mówią, że istnieją pewne uzasadnione, nie straszne opcje, jeśli po prostu nie możesz przejść obok stoiska koncesyjnego. Wybierz AirHeads, Sour Patch Kids, SweeTarts lub Sour Jacks. Mają mniej cukru, tłuszczu i kalorii, a nikt nie będzie tak szybko wracał do Sour Patch Kids jak M&Ms. Tylko... nie używaj rąk.