Przekąski owocowe z lat 90., których niestety nigdy więcej nie będziesz jadł

Przekąska roladki owocowe

Większość ludzi, którzy dorastali w ' lata 90 będzie pamiętał wyjątkowy dreszczyk emocji, który pojawił się w środku szkolnego dnia, kiedy sięgałeś do swojego pudełka na lunch w nadziei, że znajdziesz paczkę przekąsek owocowych schowaną pod stertą pudełek po sokach, sznurkiem sera, Obiadowe i inne paczkowane produkty spożywcze, które kiedyś uchodziły za pożywny sposób na nakarmienie dziecka Całej żywności zaczął napędzać nowe pokolenie rodziców mających obsesję na punkcie organiczny wszystko. Przez ostatnich kilka lat, trend nostalgii lat 90 spowodowało falę ponownych uruchomień telewizyjnych, ponownych wydań produktów i tras zjazdowych, które mają na celu zaspokojenie tysiącletniego pragnienia prostszych czasów płyt CD, koszulek z logo i tak, przekąsek owocowych.


Podczas gdy wiele z twoich ulubionych jest prawdopodobnie nadal dostępnych – niebiosa pomóż dyrektorowi General Mills, który kiedykolwiek sugeruje przerwanie tryskacze — jest kilka owocowych przekąsek z minionych lat, których niestety już nigdy nie będziesz mógł jeść, przynajmniej nie w ich oryginalnej formie. Jeśli pasjonujesz się Gushers, Fruit by the Foot i Fruit Roll-Ups, masz szczęście, ponieważ wszystkie one są nadal powszechnie dostępne. Jednak fanatycy zmarszczek owocowych nie mają tyle szczęścia. Przeprowadziliśmy dokładne śledztwo w sprawie ukochanych przekąsek owocowych naszej zbiorowej młodzieży, aby dowiedzieć się, które z nich wciąż są w pobliżu, a które zaginęły w annałach historii żywności. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niektórych ulubionych lunchboxach z lat 90., które nie przetrwały nowego tysiąclecia.Smaki lodów bluebells

Przekąski sodowo-owocowe

Sodalicious Przekąski Owocowe Świergot

Betty Crocker wypuściło swoje inspirowane sodą przekąski owocowe z sodą sodową w 1991 , a słodkie żelki stały się natychmiastowym hitem wśród dzieciaków w całych Stanach Zjednoczonych. Przekąski z owoców sodowo-lizowych w zasadzie nie zawierały owoców (pierwsze trzy wymienione składniki) na pudełku to winogrona z koncentratu, cukru i syropu kukurydzianego), ale przydomek przekąsek owocowych prawdopodobnie pomógł niektórym przebiegłym dzieciom przekonać rodziców, by zapakowali je do pudełek na lunch. Przekąski owocowe zyskały kult nie tylko ze względu na lekko musujące odczucie w ustach, ale także ze względu na zdecydowanie nieowocowe smaki, takie jak piwo korzenne i cola.
Połączenie wzmocnionych syropem kukurydzianym żelków i napojów gazowanych miało sens we wczesnych latach 90., które wyznaczały szczyt „Wielka Soda” Bum. Według New York Times , pasja Ameryki do słodkiego, gazowanego napoju rosła od lat 60. do 90., zanim w latach 60. zaczęła gwałtownie spadać. Do 2015 r. konsumpcja napojów gazowanych spadła o 25 procent, więc nic dziwnego, że podobne produkty odniosły podobny spadek.

Betty Crocker zaprzestała produkcji sodowych przekąsek w 1998 roku, chociaż produkt w dużej mierze wygasł do 1995 roku, a fani od tego czasu błagają markę o przywrócenie sodowych przekąsek. Petycja Change.org przywrócić słynną owocową przekąskę, która w 2016 roku zebrała ponad 600 podpisów . Choć marka przyznaje, że przekąski sodowo-owocowe były tak pyszne, jak sugeruje ich nazwa, firma stwierdziła że nie ma planów przywrócenia go z powrotem.Rekiny przekąskowe z białych owoców w Shark Bites

Przekąska z owoców rekina białego Świergot

Shark Bites były jedną z najbardziej kultowych przekąsek owocowych lat 90. i zawierały jeden z najlepszych rodzajów cukierków tamtej epoki: garść przypadkowych, nieprzezroczystych białych gumowatych kształtów, które znajdowały się w każdym opakowaniu. Niestety, ten całkowicie wyszedł z mody, a współczesne dzieci nigdy nie zaznają radości ze znalezienia tego wyjątkowego kawałka w morzu zwykłych owocowych przekąsek. Te w kształcie rekina , owocowe cukierki owocowe o smaku ponczu owocowego zostały opracowane w ramach linii Fruit Corners, która była odpowiedzialna za dwie inne uwielbiane przekąski owocowe: Fruit Wrinkles i Fruit Roll-Ups. Shark Bites zostały po raz pierwszy wydane w 1988 roku i były sprzedawane poza Stanami Zjednoczonymi jako produkt siostrzany popularnego Fruit Wrinkles.

Z biegiem lat Shark Bites przeszło kilka poważnych zmian. Na początku swojego istnienia cudownie kredowe białe rekiny czasami ustępowały miejsca innym specjalnym edycjom gumowatych kawałków. I podczas gdy ukąszenia rekina są technicznie wciąż w produkcji, jeśli chcesz ugryźć kęs swojego dzieciństwa, wersja, którą możesz teraz kupić, prawdopodobnie nie zaspokoi twojego pragnienia. Nie można już znaleźć białych rekinów o smaku ananasa w nowoczesnej wersji, które bez wątpienia były najlepszymi w każdym opakowaniu. Ogólnie rzecz biorąc, nowe Shark Bites są bardziej półprzezroczysty niż ich poprzednicy, które były wszelkiego rodzaju nieprzejrzyste, a naszymi ulubionymi kawałkami były jednolicie białe.Hi-C Gummy przekąski owocowe

Gumowate przekąski owocowe

Prawdopodobnie wiesz Zniszcz to dla jego generycznego żelki , żelki oraz mieszanki cukierków na Halloween, które są przeznaczone dla młodszych dzieci, które mogą nadal preferować cukierki do żucia i owocowe, takie jak Mądrala i kwaśne rekiny Trolli do bardziej wyrafinowanych orzechowych i czekoladowych odmian. Firma macierzysta Bracha współprodukowała również owocową przekąskę z gigantycznym pojemnikiem na sok Hi-C , którego właścicielem jest Firma Coca-Cola . Był kiedyś czas, kiedy możesz mieć szczęście, aby dostać podwójną dawkę Hi-C w swoim pudełku na lunch w postaci obu soków i inspirowane sokiem opakowanie żelków owocowych Hi-C. Każdy gumowaty został ukształtowany tak, aby wyglądał jak owocowy smak, który reprezentował, co czyni je dość prostym przybliżeniem rzeczywistych owoców.

Trudno dokładnie określić, kiedy zostały one wycofane, ale Wieśniak! Finanse poinformował, że w rzeczywistości zaprzestano produkcji przekąsek owocowych. Teraz najbliższym, jaki możesz uzyskać, jest indywidualnie zapakowany cukierek o nazwie Straszny bałagan Hi-C plasterki owoców . To są nie Przekąski owocowe w stylu lat 90., ale większe plasterki owoców w galarecie inspirowane Hi-C, które są pokryte kryształkami cukru, aby dać im chrupkość i kęs, których brakowało w mniejszych opakowaniach z różnymi rodzajami przekąsek owocowych. Jeśli jesteś fanem wszystkiego, co Hi-C, warto spróbować je wyśledzić, ale oryginalne miniaturowe Hi-C Gummy Fruits niestety nie są już produkowane.

Przekąski owocowe zmarszczki owocowe

Owocowe rogi Przekąska zmarszczki owocowe Świergot

Zmarszczki owocowe zostały uwolnione w 1986 jako część submarki Fruit Corners Betty Crocker/General Mills, a te skromne małe przekąski owocowe mają absolutnie wściekły kult. Przykładem: Inthe80s.com komentator Cindy twierdzi: „Oddałabym męża za pudełko Fruit Winkles” i blogerka Dinozaur Dracula twierdzi, że były to „najsmaczniejsze owocowe przekąski w historii”.

Fruit Wrinkles były reklamowane jako zdrowsza alternatywa dla podobnych produktów wprowadzanych przez konkurentów, takich jak Sunkist, i były reklamowane jako zawierające więcej owoców i mniej cukru niż inne przekąski owocowe. Jedna reklama z dzieckiem gliny o imieniu Roland reklamuje zarówno zmarszczki owocowe, jak i roladki owocowe jako mniej brudną alternatywę dla jedzenia prawdziwych owoców, co rodzice w tamtych czasach naprawdę zależało. Pojawiły się zmarszczki owocowe klasyczne smaki takie jak wiśnia, cytryna, pomarańcza i zawsze popularna truskawka, aw przeciwieństwie do innych przekąsek owocowych, nie dostałeś tu pakietu różnorodności – musiałeś wybrać jeden smak i kupić całe pudełko.

Gdy lata 80-te zmieniły się w 90-te, Fruit Wrinkles zrezygnowało z charakterystycznego podłużnego kształtu na rzecz bardziej nowoczesnych kształtów owoców, według reklamy z 1989 roku 1989 . Reklama z 1995 roku ponieważ przekąski pokazują je z powrotem w ich oryginalnym kształcie, ale z dodatkiem kreskówkowych „Owoców”, małych kosmitów-owoców, którzy mają ochotę na „zbyt duży” smak przekąsek. Chociaż trudno jest dokładnie określić rok, w którym zniknęły z półek, nie mogliśmy znaleźć żadnej wzmianki o zmarszczkach owocowych po 1995 roku.

*Przekąski owocowe NYSYNC

Nysync Przekąski Owocowe Świergot

Lata 90. były czasem szczytu późnego kapitalizmu, kiedy prawie każde zjawisko kulturowe zostało przepakowane, aby stworzyć niekończący się łańcuch produktów typu spin-off. Być może pamiętasz na przykład Spice Girls Lollipops, których nieotwarta wersja Posh Spice może być teraz sprzedawana za do 350 , lub Płatki Urkel-OO , który został oparty na szalenie popularnej postaci z przebojowego sitcomu ABC, Sprawy rodzinne.

Boom boysbandów lat 90. nie był wyjątkiem i *NYSYNC zainspirował własną linię owocowych przekąsek Brach. To był tylko jeden z mnóstwo produktów ozdobione podobiznami Justina, Joeya, Chrisa, JC, Lance'a, które zawierały także pomadki, lalki z bobbleheadami i plecaki. Niektóre pudełka przekąsek owocowych zawierały kolekcjonerską „przepustkę za kulisy”, aby zachęcić do powtórnych zakupów. Poszczególne opakowania przekąsek owocowych zawierały także trochę wypełnionych mazią różowych gumowatych serc z wyrytymi imionami członków zespołu, które tryskały jak dziewczyna nastolatka na, no cóż, koncercie *NSYNC. Brach zaprzestał produkcji przekąsek w 2000 roku, ale puste pudełka są nadal stosunkowo niedrogie na ebayu dla superfanów, którzy wciąż nie mają dość pamiątek z boysbandów.

Przekąski owocowe z Darkwing Duck

Przekąski owocowe z Darkwing Duck Świergot

Kontynuując trend spin-off przekąsek owocowych z lat 90., Darkwing Duck był jedną z wielu popularnych kreskówek Disneya, które zrodziły jakiś jadalny produkt. Kaczka Mrocznych Skrzydeł był stosunkowo krótkotrwałym serialem obejmującym trzy sezony, który trwał od 1991 do 1992 roku. Serial zdobył nagrodę Annie za głos aktorski w tytułowej roli aktora Jim Cummings , który również użyczył głosu innym kultowym postaciom animowanym, w tym Diabłu Tasmańskiego, Tygryskowi i krótkiej roli Kubusia Puchatka. Spektakl był spin-offem bardziej popularnej i dłużej działającej serii DuckTales i pierwotnie miał być parodia Jamesa Bonda które przekształciły się w szersze pociągnięcia grane na komiksach z pulpy.

Niewiele wiadomo o owocowych przekąskach z Darkwing Duck, poza faktem, że istniały one w wczesne lata 90. , prawdopodobnie zbiegło się w czasie ze szczytem popularności serialu i że teraz już nie istnieją. Wycofane z produkcji przekąski owocowe są tak nieuchwytne, że pustych pudełek nie można kupić nigdzie w Internecie, a także nie ma dostępnych informacji na temat marki wymienionej na opakowaniu „Fruit Parade”. Podobnie jak sam program, te owocowe przekąski są pełne tajemnic i intryg.

Przekąska rolowana Nickelodeon Fruit

Przekąska w pudełku z owocami Nickelodeon Świergot

Disney nie był jedyną popularną siecią telewizyjną dla dzieci, która zainteresowała się fenomenem przekąsek owocowych. Jego ostrzejszy rywal, Nickelodeon, nawiązał współpracę z Betty Crocker / General Mills, aby stworzyć szalone podejście do zawsze popularnego Fruit Roll-Up. Według reklamy z 1995 roku które pomogły wprowadzić produkt, Nickelodeon Fruit Roll-Ups powstały, gdy Ren of Ren i Stimpy włamał się do fabryki Fruit Roll-Ups i stworzył smak nasycony esencją jego śmierdzących skarpetek dresowych, ku przerażeniu innych bohaterów Nickelodeon, Stimpy, Doug i Rocko. Owocowe roll-upy Nickelodeon były wielokolorowe i wyróżnione odklejane sylwetki niektórych z najpopularniejszych postaci z kreskówek w sieci, dzięki czemu zabawa z nimi jest znacznie przyjemniejsza niż typowa owocowa przekąska.

Opis z 1995 roku na temat specjalnej edycji współpracy Nickelodeon i Betty Crocker w Pensylwanii Dzienny rekord Yorku Zauważa, że ​​przez okres trzech miesięcy przekąski były dostępne w limitowanej serii „Slimy, Grimy Green”. Przekąski owocowe były tylko początkiem współpracy obu marek, która obejmowała również smak popularnego słodkiego napoju Adventure Cooler o tematyce Nicka. Ściśnij . Przez ograniczony czas kilka przekąsek General Mills, w tym Squeezit, Fruit Roll-Ups, Dunkaroos i inne Notatki Nicka na opakowaniu, które można było zbierać i wymieniać na towary Nickelodeon.

Przekąski owocowe Garfield & Friends

Garfield Przekąski Owocowe Świergot

Garfield i przyjaciele był dość długo działającą kreskówką jak na swoje czasy. Emitowany był w latach 1988-1995, obejmując siedem sezonów chaosu i psot z ulubionym przez wszystkich zrzędliwym kotem z kreskówek. Mówi się, że wersja owocowej przekąski z lat 90. wyprodukowana przez General Mills jest „ uzależnienie na poziomie narkotyków ” i wygląda na to, że dostępne były dwie różne wersje przekąsek owocowych.

Pierwsza wersja była typową paczką jednosmakowe gumowate kleksy trochę przypominał Garfielda i jego psiego kumpla Odiego. Drugi był bardziej podobny do roll-upu owocowego Nickelodeon, zgodnie ze zdjęciem pudełko z 1991 roku na Flickr , z pojedynczym, płaskim, kwadratowym kawałkiem owocowej skóry o smaku ponczu owocowego z wycięciem Garfielda. Reklama Przekąski owocowe zawierały unikalne animowane sekwencje przedstawiające samego Garfielda przechodzącego przez serię zabawnych prób, aby zdobyć swoją tytułową przekąskę owocową i sprzedawać kolekcjonerskie figurki Garfielda, które czasami były umieszczane w oznaczonych pudełkach słodkich smakołyków.

Przekąska owocowa jogów

Jogos Przekąski Owocowe Świergot

Jogosi Kelloga były futurystycznymi małymi owocowymi przekąskami, które wyglądały jak kule w lampach lawowych i półprzezroczystych nadmuchiwanych krzesłach, które określały wystrój sypialni nastolatków w późnych latach 90. i wczesnych latach. Innowacyjne przekąski zawierały tradycyjną owocową, gumowatą kulę wewnętrzną, która została otoczona kolorową polewą na bazie jogurtu (lub, jak mówi opakowanie, „jogurty”) cukierków. Smaki miały modnie brzmiące, skoncentrowane na jagodach nazwy, takie jak Strawberry Slam, Crazy Berries i Berry-Berry Banana, dzięki czemu marketing Yogos wydaje się być skierowany do zdecydowanie gimnazjalnego tłumu.

Oryginalne Yogo zniknęły z półek na początku 2010 roku, choć zostały odnowione Kawałki jogi Wersja przekąski o szerszej gamie smaków została wydana, a następnie wycofana. Fani jogurtowej przekąski owocowej sięgnąłem do Kellog's na Twitterze błagając, aby Yogos wrócił do sklepów, i chociaż Kellog's zareagował entuzjastycznie, nie było żadnych wiadomości o planowanym wznowieniu tej owocowej przekąski.

Przekąska Starburst Fruit Twists

Przekąska Starburst Fruit Twists Commercial Still Świergot

Cukierki Starburst istnieją od lat 60. XX wieku, kiedy zostały pierwotnie wyprodukowane przez Marsa pod pseudonimem Opalowe Owoce przed uzyskaniem rebrandingu, który przyniósł nam kwadratowe taffy owocowe, które wielu poznało i pokochało. Starbursts na przestrzeni lat widziało wiele produktów typu mash-up i spin-off, w tym Batoniki sorbetowe Starburst , Starburst Yogurt i kolejny klasyk, linia o smaku owocowym Starburst Lip Smacker balsamy do ust.

W latach 90. marka Starburst chętnie wpadła w szał gumowatych owoców i wypuściła Starburst Fruit Twists. Ta owocowa przekąska była zasadniczo Twizzlerem, ale z większą różnorodnością kolorów i smaków, i oczywiście została zrobiona z prawdziwego soku owocowego. Reklama z 1997 r. pokazuje parę dojrzałych owoców gliniastych, które przejeżdżają przez urocze miasteczko w poszukiwaniu drogi numer dziewięć, która jest najwyraźniej miejscem, gdzie owoce trafiają, by się poskręcać. Fani kochali Owocowe Twisty Starburst , a wielu twierdzi, że były bardziej miękkie i bardziej aromatyczne niż Twizzlers. Zostały przerwane od początku XXI wieku, a teraz najbliżej jest Gwiazda wirowa , który pod względem tekstury i smaku jest bliższy oryginalnym cukierkom Starburst.

Przekąska Fruit String Things String

Przekąski owocowe String Thing Facebook

Fruit String Things to kolejna owocowa przekąska Betty Crocker, która zachęcała dzieci do większej zabawy z jedzeniem. Były one niejasno podobne do Roll-Upów Owocowych, które miały wyryte w nich wycięte figurki, które można było oderwać od arkusza owocowej skóry, ale zamiast być dwuwymiarowymi, Owocowe Ciąg rzeczy String przeniósł swoje kształty do 3D.

Były one naprawdę bardziej związane z procesem ich rozplątywania niż z doświadczeniem ich jedzenia, a smaki były dość ograniczone. Według reklama z 1995 roku , Fruit String Rzeczy pojawiły się w kolorze wiśni, truskawek i jagodowego błękitu, a kształty, które można było rozwikłać, mogły być wszystkim, od rakiety po abstrakcyjny labirynt. Miała to być coś więcej niż tylko owocowa przekąska — była to owocowa przekąska, która również zachęcała kreatywność . Betty Crocker nie produkuje już tej ukochanej przekąski owocowej, więc jeśli chcesz siorbać cukier o smaku owocowym do żucia jak spaghetti, musisz zadowolić się klasycznym cukierkiem luzem truskawkowa koronka z lukrecji , co zdecydowanie nie jest tym samym.

Przekąski owocowe Creepy Crawlers

Przerażające Crawlers Przekąski Owocowe Facebook

Programy telewizyjne i boysbandy nie były jedynymi rzeczami, które inspirowały przekąski owocowe w latach 90-tych. Wszystko było uczciwą grą, nawet zabawki, które w rzeczywistości były tylko sztuczką, aby dzieci mogły tworzyć własne zabawki! Zgadza się, Przekąski Owocowe Creepy Crawlers były rzeczy, a jeśli byłeś dzieckiem, które znosiło oparzenia i blizny, które towarzyszyły wlewaniu kolorowego kleju do metalowej tacy i wkładaniu go do małego piekarnika, aby wydobyć plastikowego pająka DIY, prawdopodobnie też je miałeś.

Przekąski owocowe Creepy Crawlers zostały wyprodukowane przez firmę Farley's & Sathers Candy Company, zgodnie ze zdjęciem opakowania , który jest również odpowiedzialny za klasyczne cukierki, takie jak Chuckles, Jet-Puffed Marshmallows i Fruit Stripes Gum. Być może w celu odróżnienia przekąsek owocowych Creepy Crawlers od cukierków, które produkowali, opakowanie naprawdę odegrało fałszywie zdrowe aspekty, zachwalając włączenie witamin C, E i beta-karotenu.

Na początku lat 90. Przerażająca mania Crawlera uderzył w wiele amerykańskich gospodarstw domowych, a oprócz przekąsek owocowych był także program telewizyjny i produkt typu spin-off o nazwie Dollymaker Boutique Moulding Oven, który był sprzedawany dziewczętom. Jednak trend ten skończył się w 1996 roku, a wraz z nim umarły przekąski owocowe i program telewizyjny.
Kategorie Inne Inspiracja jeść