„Funky” Aldi Vegan Cheese Reddit nie jest zbyt pewny co do tego

 Ser wegański Leon Neal/Getty Images Amberly Mckee


Oczywiście, im więcej osób przejdzie na weganizm, tym więcej osób będzie spożywać wegański ser. W 2021 r. wartość rynku serów wegańskich na całym świecie wyniosła 2,43 mld USD i przewiduje się, że do 2030 r. będzie rosła o 12,6% rocznie. Badania Grandview . Wraz z weganami przestawiają się również ci, którzy mają alergie lub nie tolerują laktozy. Liczby też są dość wysokie — Sieć Nietolerancji Żywności zwraca uwagę, że 70% świata nie toleruje laktozy.Podobnie jak tradycyjny ser, istnieje wiele rodzajów ser wegański , takich jak cheddar, parmezan, gouda, serek śmietankowy i mozzarella, per Producent sera . Te bezmleczne alternatywy są zwykle wytwarzane z migdałów, orzechów nerkowca, soi, grochu i kokosa. Według Żywa Ziemia , Ameryka Północna jest światowym liderem w produkcji serów wegańskich, za nią plasują się Europa (gdzie weganizm wzrósł siedmiokrotnie), Bliski Wschód i Afryka. Popularność sera wegańskiego jest niekwestionowana, ale kiedy użytkownik Reddita odebrał go od Aldi, miał kilka pytań.


Internet nie czuł tych wegańskich twarogów

 Wegański ser pleśniowy Aldi Reddit

Użytkownik Reddita poczuł, że jest coś dziwnego w wegańskim serze pleśniowym, od którego kupili Kropka . W Poczta , napisali, 'Wegański ser pleśniowy. Czy ma mieć różne kolory?' Zawierały obraz pojemnika na ser pleśniowy z białymi i szarymi kawałkami. Co ciekawe, niepokój w sekcji komentarzy nie dotyczył szczególnie koloru sera. Chociaż jedna osoba napisała: „Tak, starali się, aby wyglądał bardziej jak mleczny ser pleśniowy”, reszta komentarzy krytykowała sam produkt.„Wow… i nie sądziłem, że jest coś bardziej obrzydliwego niż zwykły ser pleśniowy” – napisał jeden z komentatorów. Inny brzmiał: „Nie zjadłbym tego. Głównie dlatego, że to wegański ser pleśniowy”. Jeden użytkownik Reddita był na tyle miły, że nie grzmiał wegańskiego jedzenia, ale raczej polecił markę, którą uważał za lepszą. „Follow Your Heart tworzy doskonały wegański ser bleu i rozpieszcza mnie” – napisali.

Wspomniana marka, zwana Earth Grown, to wewnętrzna marka Aldi oparta na roślinach, per Jedna zielona planeta . Niektóre inne produkty to m.in. polędwiczki bez kurczaka, klopsiki bezmięsne i azjatyckie burgery wegetariańskie.