Żywność na stacji benzynowej, której nigdy nie powinieneś jeść

stacja paliw

Jeśli kiedykolwiek podróżowałeś po Ameryce, prawdopodobnie zauważyłeś rozległe i wszechobecne stacje benzynowe, które rozsiane są po brzegach każdej autostrady i drogi; trudno je przegapić. A wszystkie z nich mają w sprzedaży znacznie więcej niż tylko benzynę, od okularów przeciwsłonecznych po lekarstwa, napoje gazowane i przekąski. I chociaż są super wygodną opcją, jeśli chodzi o jedzenie, zwłaszcza gdy się spieszysz (lub po prostu naprawdę, naprawdę głodny), ważne jest, aby zachować ostrożność przy podejmowaniu decyzji kulinarnych, aby zachować zdrowie — w końcu nic tak nie psuje podróży, jak paskudny atak zatrucia pokarmowego. Niezależnie od tego, czy chodzi o żywienie, czy o bezpieczeństwo żywności, oto lista żywności na stacji benzynowej, której nigdy nie powinieneś jeść.


Ser Nacho

naczosy

Z pewnością najstraszniejszą wiadomością na froncie żywności w 2017 roku była wiadomość niektórych fatalny sos serowy nacho który był podawany na stacji benzynowej pod Sacramento w Kalifornii. Jedna osoba zmarła z powodu zatrucia jadem kiełbasianym po zjedzeniu skażonego sosu, rzadkiej choroby spowodowanej toksynami nerwowymi uwalnianymi przez bakterie Clostridium botulinum, a kilka innych zostało hospitalizowanych. Zatrucie jadem kiełbasianym zwykle ma miejsce, gdy żywność nie jest prawidłowo przechowywana lub przetwarzana — ryzyko, które podejmujesz za każdym razem, gdy pozwalasz komuś ugotować jedzenie.menu dzwonków taco z lat 80

Wystarczy zostać, rozsądnie byłoby unikać sosu serowego nacho na każdej stacji benzynowej po tym; jeśli może się to zdarzyć raz, może się powtórzyć. I chociaż nie jest jasne, w którym momencie sos został zanieczyszczony, może to być ryzyko, którego po prostu nie powinieneś podejmować.
Hot dogi

hot dogi

Niewiele rzeczy jest bardziej amerykańskich niż hot dogi , kultowe i wygodne jedzenie. Są szczególnie smaczne, gdy są spożywane wraz z zimnym piwem na meczu baseballowym lub na rogu ulicznego sprzedawcy na Manhattanie. Udekoruj chili, cebulą i musztardą, a otrzymasz klasyczny, narodowy posiłek.

Ale hot dogi nie są najzdrowszym jedzeniem na rynku i często mogą być wypełnione konserwantami i innymi złymi dla ciebie składnikami – nie jest to żadna nowość dla każdego, kto czytał etykiety żywieniowe. Są szanse, że twój pies ma kilkaset miligramów sodu (lub więcej) i kilka gramów tłuszczów nasyconych, ale najważniejszą rzeczą jest to, że prawdopodobnie jest zrobiony z mięso oddzielone mechanicznie , czyli to, co pozostaje po przejściu kości przez sito o wysokiej temperaturze, odciągając resztki mięsa i formując je w formę tuby.Istnieją hot dogi, które nie są wytwarzane przy użyciu tych metod, ale są to zwykle droższe marki – prawdopodobnie nie to, co oferuje większość stacji benzynowych. Więc jeśli inwestujesz w dokładne poznanie tego, co jesz i upewnienie się, że jest to wysokiej jakości, hot dog na stacji benzynowej nie jest idealnym wyborem żywieniowym.

Słodycze

Słodycze Obrazy Getty

Oddawanie się slushie na stacji benzynowej to dziecięcy rytuał przejścia; dla tych z nas, którzy przez cały dzień jeździli na rowerach, popijając mrożony, słodki napój w upalne letnie popołudnie, dając prawdziwą rozkosz. Ale jeśli czujesz nostalgię za jednym z tych lodowych przysmaków, pamiętaj, że te napoje to bomba cukrowa. Jedna porcja 12 uncji niebieskiej maliny Fanta 7-Eleven Slurpee Na przykład ma około 100 kalorii, co nie jest takie złe, ale zawiera aż 25 gramów cukru i nie zawiera żadnych innych istotnych składników odżywczych. Ponadto dotyczy to tylko małych rozmiarów, więc im większy jest napój, tym gorzej.Jeśli koniecznie musisz go mieć, lepiej wybierz opcje bez cukru lub chwyć Slurpee Lite. Twoja trzustka ci podziękuje.

Pączki

Pączki Obrazy Getty

Ach pączki, najbardziej ukochane jedzenie Homer Simpson . Są pyszne i wszyscy wiedzą, że nie są pożywne. Ale zdecydowanie są klasycznym ulubionym jedzeniem, które nie zniknie w najbliższym czasie.

Więc jeśli masz zamiar zjeść jedną, zrób sobie przysługę i kup jedną świeżą w lokalnym sklepie z pączkami lub piekarni. Pączki ze stacji benzynowych mogą być dostarczane codziennie rano, ale po kilku godzinach tracą smak świeżości z piekarnika i zaczynają czerstwić. A jeśli pracownicy i kierownictwo nie wyrzucą resztek pączków na koniec dnia, możesz otrzymać pączka w nieokreślonym wieku. Po co marnować kalorie na kiepskie ciasto?

jak zrobić 5 facetów burger

Więc jeśli masz zamiar zaszaleć na froncie tłuszczu i kalorii, zrób to dobrze i upewnij się, że jest świeży. Unikaj również tych paczkowanych pączków, ponieważ mogą być wypełnione konserwantami.

Ciasta z przekąskami

Ciasta z przekąskami Obrazy Getty

Jeśli lubisz słodycze, prawdopodobnie zjadłeś kilka ciastka z przekąskami w Twoim życiu. Ale zdecydowana większość tych smakołyków jest parzysta gorzej dla ciebie niż myślisz. Po pierwsze, są bardzo bogate w cukier. Na przykład Mała Debbie Ciasta z kremem Red Velvet mają 35 gramów cukru, a ich Czekoladowe Ciasta Z Kremem mieć 33 gramy — to dużo cukru.

Ale co zaskakujące, cukier nie jest nawet najbardziej problematycznym problemem w tych ciastkach. Weź pod uwagę, że ciastka Red Velvet Creme Filled mają również aż 16 gramów tłuszczu, z których 9 jest nasyconych. Mają też tłuszcz trans, który został uznane za niebezpieczne przez FDA ponieważ to jest tak niezdrowe. Wiele z tych ciast ma sztuczne składniki.

Lepiej całkowicie unikać tych wszechobecnych smakołyków na stacji benzynowej.

Kanapki i hamburgery

kanapki na stacji benzynowej

Wiele stacji benzynowych oferuje szeroką gamę łatwo psujących się produktów spożywczych, takich jak kanapki i hamburgery, które są albo wstępnie pakowane, albo montowane na miejscu, a następnie pakowane lub pakowane w celu ponownego podgrzania. I chociaż niektóre z tych przedmiotów mogą skłaniać się ku niezdrowemu, nie jest to tutaj główny problem.

Problemem jest bezpieczeństwo żywności, ponieważ produkty te muszą być odpowiednio przechowywane i chłodzone, zapewniając, że są wystarczająco gorące lub odpowiednio schłodzone. Tak więc jesteś w zasadzie na łasce ich systemu chłodniczego lub zobowiązania pracownika do standardów bezpieczeństwa. I nawet jeśli ich intencje są dobre, wszystko może pójść nie tak; na przykład, jeśli kanapki są ułożone jedna na drugiej, w celu ekspozycji lub oszczędności miejsca, mogą nie być tak chłodzone na górze, jak na dole. A jeśli nie są odpowiednio schłodzone, to są potencjalne łóżka inkubacyjne dla bakterii i wirusów . I nigdy nie kupuj jednego z tych przedmiotów, jeśli minął termin ważności.

Lepiej chwyć burgera w barze typu fast food lub zdecyduj się na mrożonki.

Czipsy

czipsy Obrazy Getty

Każda stacja benzynowa ma co najmniej jedną lub dwie przeznaczone na słone, pakowane w torebkach przekąski, takie jak chipsy ziemniaczane. I choć kuszą, zwłaszcza gdy jeździsz na długich dystansach i uciekasz się do nudnych przekąsek, są jednym z najgorszych produktów, jakie możesz kupić w sklepie spożywczym, mówiąc o wartościach odżywczych.

Weź 1-uncjową torbę Klasyczne chipsy ziemniaczane Lay's : ma 160 kalorii, co samo w sobie nie jest zbyt straszne, ale 90 z tych kalorii pochodzi z tłuszczu – ponad połowa całkowitej zawartości. Ma też 170 miligramów sodu.

Innym problemem jest to, że te żetony często tracą ważność, więc jeśli po prostu musisz je mieć, sprawdź daty.

Paluszki wołowe

Paluszki wołowe

Mięso w formie paluszków nigdy nie jest dobrym pomysłem. Rozważmy na przykład Klasyczny Slim Jim. Dostarcza skromne 160 kalorii, ale 110 z tych kalorii pochodzi z tłuszczu — to 13 gramów i jedna piąta zalecanego dziennego przydziału tłuszczu. Zawiera również 550 miligramów sodu, co stanowi prawie jedną czwartą tego, co powinieneś jeść.

Paluszki wołowe często występują w dużych rozmiarach i są również połączone z paluszkiem serowym. Dlatego najlepiej unikać bomb sodowych w kształcie kija, wypełnionych tłuszczem.

najlepszy rodzaj steku

Napoje energetyczne

Napoje energetyczne Obrazy Getty

Choć te napoje mogą się wydawać nieszkodliwe, mnogość napoje energetyczne dostępne do kupienia na stacjach benzynowych może być w rzeczywistości niezwykle niebezpieczne. W rzeczywistości mogą powodować liczba problemów zdrowotnych , w tym uzależnienie od kofeiny, nieprawidłowości serca, lęk, problemy trawienne, bezsenność, a w niektórych przypadkach śmierć gdy są spożywane w nadmiarze lub w połączeniu z innymi produktami zawierającymi kofeinę. A dla nastolatków w wieku 12-18 lat oznacza to, że ponad 100 miligramów kofeiny dziennie to za dużo.

Kofeina to nie jedyny problem z tymi napojami — tauryna i inne dodatki może mieć również wpływ na organizm. Większość z tych napojów zawiera również cukier i dodatki witamin, a także substancje takie jak guarana, które nie występują naturalnie w tak wysokich stężeniach.

To zrozumiałe, że te napoje są tak popularne, ale ponieważ są one powiązane z tak wieloma niekorzystnymi warunkami zdrowotnymi, najlepiej trzymać się kawy.

Co jeść zamiast tego

szarpany Obrazy Getty

Przy tak wielu opcjach poza stołem, co pozostało na stacjach benzynowych, co można zjeść? Dobrym daniem jest suszone mięso, które może być bogate w sód, ale jest też bogate w białko i ma niską zawartość tłuszczu i kalorii — pamiętaj tylko, aby unikać suszonego mięsa z słodkimi marynatami i aromatami. Ogórki konserwowe są również dobrym wyborem, ponieważ są bardzo niskokaloryczne, ale bogate w smak i można je przechowywać bez przechowywania w lodówce. A batoniki muesli, pakowane precle i pakowane orzechy to świetne opcje na wynos, które zwykle nie są wypełnione cukrem. Wreszcie, wiele stacji będzie miało na sprzedaż owoce, które są dla Ciebie dobre i są chronione grubą skórką — po prostu najpierw je umyj.