Przepis na gigantyczne masło orzechowe

Olbrzymi Kubek z Masłem Orzechowym Jason Goldstein/Mashed

Kubki z masłem orzechowym są słone i słodkie, co czyni je idealnym przysmakiem, gdy masz ochotę na coś wyjątkowego — a kto nie lubi klasycznego połączenia masła orzechowego i czekolady? Podczas Reese'a zawsze trafia w sedno, właściwie jest to całkiem łatwe do odtworzenia kubki z masłem orzechowym w domu. Kiedy już wiesz jak, będziesz mógł je mieć, kiedy tylko zechcesz. Ale jeśli naprawdę chcesz zaimponować znajomym czymś, co wszyscy będą uwielbiać, twórca przepisów Jason Goldstein na stronie Posiekaj Szczęśliwy jest tutaj, aby pomóc nam zrobić absolutnie gigantyczny kubek z masłem orzechowym. Zamiast cieszyć się wielkością kęsa tego pysznego przysmaku, będziesz mógł zjeść cały kawałek ciasta wielkości kawałka tego gigantycznego kubka z masłem orzechowym!


Zbierz składniki

Składniki Jason Goldstein/Mashed

Chociaż gigantyczny kubek z masłem orzechowym może wydawać się skomplikowany i niemożliwy do wykonania, ten przepis jest cudownie prosty. Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to zebrać wszystkie składniki razem i upewnić się, że masz potrzebne przybory. Będziesz potrzebować półsłodkich kawałków czekolady, niesolonego masła, gładkiego masła orzechowego i cukru cukierniczego — to wszystko! Będziesz także potrzebować patelni do tarty, sprayu do gotowania, miski do kuchenki mikrofalowej i ciepłej łyżki lub szpatułki.praca w pizzerii?

Stopniowo rozpuszczaj swoją czekoladę

Olbrzymi Kubek z Masłem Orzechowym Jason Goldstein/Mashed

Aby zacząć robić gigantyczny kubek z masłem orzechowym, musisz wlać półsłodką czekoladę do miski, którą można używać w kuchence mikrofalowej. Jeśli jesteś weganinem lub masz wymagania dietetyczne, możesz użyć alternatywnej czekolady. Produkty bezmleczne lub cała mleczna czekolada będą działać równie dobrze, o ile przestrzegasz pozostałej części przepisu zgodnie z zaleceniami. Możesz go dostosować do swoich wymagań.
Dodać czekoladę w kilku mniejszych porcjach, topić przez 30 sekund i mieszać, aby się połączyć. Mieszając miksturę pomiędzy topieniami, zapewnisz, że wszystko topi się prawidłowo i nie będziesz mieć żadnych grudek.

Spryskaj blachę do tart sprayem do gotowania i wlej czekoladę

Olbrzymi Kubek z Masłem Orzechowym Jason Goldstein/Mashed

Gdy cała czekolada się rozpuści, weź patelnię do tarty i spryskaj ją sprayem do gotowania. Może się to wydawać nieistotnym krokiem, ale Goldstein wyjaśnia, że ​​może to być różnica między łatwym wysunięciem kubka z masłem orzechowym a przyklejeniem go do boków puszki.Gdy patelnia jest przykryta, wlej do niej połowę roztopionej czekolady. Nie musisz używać wagi, aby zważyć połowę; możesz być sędzią, kiedy przestać. Jednak podczas nalewania czekolady upewnij się, że równomiernie rozprowadza się na dnie puszki. Będziesz także chciał, aby pokrył również boki puszki, aby uzyskać pyszną, grubą, czekoladową skorupę zewnętrzną, z której słyną kubki z masłem orzechowym Reese.

ile robią food trucki

Jeśli starasz się uzyskać równe krycie, możesz użyć tylnej części ciepłej łyżki, aby rozprowadzić czekoladę i stworzyć gładką górę.Włóż do lodówki, aby ustawić

Olbrzymi Kubek z Masłem Orzechowym Jason Goldstein/Mashed

Gdy czekolada zostanie równomiernie i gładko rozprowadzona na patelni, przykrywając boki, możesz ją włożyć do lodówki, aby zastygła. Powinno to zająć około 30 minut. Jednak może się nieznacznie różnić w zależności od tego, jak zimna jest twoja lodówka i jak grube są ścianki puszki. Chcesz, aby czekolada była wystarczająco twarda i stabilna, aby dodać nadzienie. Jeśli musisz zostawić go w lodówce na trochę dłużej, aby upewnić się, że jest odpowiednio ustawiony, to w porządku.

Na tym etapie chcesz mieć pewność, że masz grubą czekoladową skrzynkę, która będzie w stanie utrzymać nadzienie z masłem orzechowym bez roztapiania się i zapadania.

Zrób nadzienie z masła orzechowego

Olbrzymi Kubek z Masłem Orzechowym Jason Goldstein/Mashed

Gdy Twoja czekolada twardnieje, możesz zająć się nadzieniem. Dodaj masło orzechowe do miski z masłem i cukrem pudrem i wszystko razem wymieszaj. Jeśli nie lubisz masła orzechowego lub masz alergie, możesz je wymienić na dowolne inne masło orzechowe. Smak może się nieznacznie różnić, ale nadal otrzymasz tę samą słoną i słodką kombinację.

sos mulan szechuan mcdonalda

Goldstein mówi nam: „To całkowicie łatwe danie do zastąpienia. Tylko upewnij się, że wykonałeś te same kroki z utwardzaniem skorupki, zanim włożysz masło orzechowe.

Pokryj bazę czekoladową masłem orzechowym

Olbrzymi Kubek z Masłem Orzechowym Jason Goldstein/Mashed

Po zmieszaniu nadzienia z masłem orzechowym spróbuj, aby upewnić się, że ma dokładnie taki smak, jaki miałeś na myśli. Następnie sprawdź, jak twarda jest Twoja czekoladowa skorupka w lodówce. Jeśli wydaje się, że jest całkowicie stężony i gotowy do nadzienia, wyjmij go i połóż na twardej powierzchni.

Ze względu na konsystencję nadzienia rozprowadzenie masła orzechowego na czekoladzie może być dość trudne. Chcesz mieć pewność, że na wierzchu czekoladowej bazy uzyskasz równą warstwę. Możesz to zrobić, nakładając mieszankę masła orzechowego na małe pagórki na całej podstawie, a następnie rozprowadzając je szpatułką.

Rozłóż czekoladę na wierzchu

Olbrzymi Kubek z Masłem Orzechowym Jason Goldstein/Mashed

Po rozłożeniu nadzienia z masłem orzechowym tak równomiernie, jak to możliwe, weź resztę roztopionej czekolady i wylej ją na wierzch. Ponownie, chcesz się upewnić, że przez polewę czekoladową jest minimalne nadzienie, więc zanim ją nalejesz, upewnij się, że nie ma nierównych grudek masła orzechowego.

Rozłóż czekoladową pokrywkę na nadzieniu za pomocą łyżki i postaraj się stworzyć jak najgładszy blat. Ta część nie musi być idealna, ale wygładzając czekoladę, powinieneś unikać przerw po jej schłodzeniu.

Schłodź w lodówce przez 30 minut

Olbrzymi Kubek z Masłem Orzechowym Jason Goldstein/Mashed

Ten przepis nie wymaga pieczenia w piekarniku. Jedyne, co musisz zrobić, kiedy wygładzisz czekoladę, to włożyć z powrotem gigantyczny kubek z masłem orzechowym do lodówki na 30 minut.

Sonic bez cukru błoto pośniegowe

Ponownie, każda lodówka jest inna. Zanim wyjmiesz kubek z masłem orzechowym, upewnij się, że jest całkowicie stwardniały i twardy. Wyjęcie go zbyt wcześnie będzie oznaczać, że blat nie jest ustawiony, a gdy wyciągniesz go z puszki, rozpadnie się. Możesz ocenić, jak gotowa jest twoja przysmak, biorąc widelec lub wykałaczkę i szturchając powierzchnię blatu. Jeśli wyjdzie oblany czekoladą, potrzebuje trochę więcej czasu. Gdy będzie gotowy do spożycia, pokrój go na 10 plasterków i podawaj!

Jeśli masz resztki po pokrojeniu i zjedzeniu tego gigantycznego przysmaku, pamiętaj, że stopi się, jeśli będzie przechowywany w temperaturze pokojowej dłużej niż jeden dzień. Powinieneś przechowywać go w lodówce lub zamrażarce. Jeśli jest przechowywany w chłodzie, może przetrwać do jednego miesiąca, a zamrożony będzie dobry do jedzenia nawet przez trzy miesiące!

Przepis na gigantyczne masło orzechowe5 z 36 ocen Wypełnij 202 Drukuj Po co zadowalać się małymi filiżankami z masłem orzechowym, skoro możesz zrobić tę ogromną, która będzie służyć Tobie i 9 Twoim przyjaciołom? Czas przygotowania 10 minut Czas gotowania 0 minut Porcje 10 osób Całkowity czas: 10 minut Składniki
 • 2 ½ szklanki półsłodkich chipsów czekoladowych
 • Spray do gotowania
 • 2 szklanki (16 uncji) gładkiego masła orzechowego
 • 1 laska masła (niesolonego)
 • 2 ½ szklanki cukru pudru
Wskazówki
 1. Rozpuszczaj czekoladę w dużej misce, którą można używać w kuchence mikrofalowej, przez 30 sekund, aż czekolada się rozpuści, mieszając co 30 sekund.
 2. Spryskaj patelnię do tarty sprayem do gotowania.
 3. Wlej połowę roztopionej czekolady na patelnię i upewnij się, że czekolada równomiernie pokrywa spód.
 4. Patelnię wstawiamy do lodówki na około 30 minut, aż czekolada stwardnieje.
 5. Gdy czekolada stygnie, w dużej misce wymieszaj masło orzechowe, masło i cukier puder.
 6. Gdy czekolada wystarczająco ostygnie, wyjmij tacę z lodówki. Dodaj masę masła orzechowego do wyłożonej czekoladą tarty i rozprowadź równą warstwą na stwardniałej czekoladzie.
 7. Pozostałą rozpuszczoną czekoladę wlać na wierzch masła orzechowego i wygładzić cienką warstwą, tak aby nie było przerw.
 8. Włóż tacę z powrotem do lodówki na kolejne 30 minut, aż kubek z masłem orzechowym stwardnieje.
 9. Gdy stwardnieje, pokrój kubek z masłem orzechowym na 10 plasterków i podawaj!
Odżywianie
Kalorie na porcję 770
Całkowita zawartość tłuszczu 47,0 g
Tłuszcz nasycony 18,3 g
Tłuszcze trans 0,4 g
Cholesterol 24,3 mg
Węglowodany ogółem 88,2 g
Błonnik pokarmowy 4,8 g
Cukry ogółem 78,2 g
Sód 15,4 mg
Białko 12,0 g
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis