Gładki i kremowy przepis na koktajl bananowy

  świeży koktajl bananowy Christina Musgrave/SN Christina Musgrave ORAZ Personel SN


Co mówisz, masz tylko pięć minut, aby wyjść za drzwi, zanim spóźnisz się na dzień, więc wygląda na to, że będziesz musiał pominąć śniadanie? Ale śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Nie tylko powinieneś coś zjeść, ale powinieneś zjeść coś zdrowego i sycącego, które da ci energię potrzebną do zasilania przez cały poranek. A z tym bananem koktajl przepis od Christiny Musgrave z Degustacja z Tina , wystarczy pięć minut, aby przygotować idealny poranny posiłek na wynos.jak smakuje opuncja

„To jest świetne na śniadanie” – mówi Musgrave. „Jeśli chciałeś dodać białko, możesz dodać swoje ulubione białko w proszku ”. Masz trochę więcej czasu? Na przykład 10 minut? Następnie Musgrave poleca „Podaj z miską jogurtową i owocami”, aby uzyskać pełniejszy posiłek. A tak przy okazji, ten smaczny koktajl to świetna popołudniowa przekąska, też — nie ma reguły mówiącej, że możesz cieszyć się tylko a banan koktajl podczas porannego szczytu.
Zbierz składniki na koktajl bananowy

Christina Musgrave/SN

Nie trzeba wiele, aby zrobić świetne koktajle bananowe, biorąc pod uwagę mocny smak i naturalną słodycz, zwłaszcza gdy pozwoli się w pełni dojrzeć przed zamrożeniem. Do tego smoothie potrzebujesz mrożonego banana, jogurtu greckiego zamrożonego w kostkach lodu, mleka owsianego, miodu i cynamonu.Jeśli szukasz sposobów na zwiększenie objętości lub ubieranie, Musgrave mówi: „Proszek białkowy, proszek kolagenowy, kakao lub wiórki czekoladowe byłyby świetnymi dodatkami”.

Zaplanuj z wyprzedzeniem ten koktajl

Christina Musgrave/SNPodsumowując, „ten przepis jest całkiem prosty” – mówi Musgrave. „Jedyne, co powiem, to to, że jeśli lubisz cieńsze koktajle, dodaj trochę więcej mleka owsianego. Jeśli lubisz gęstsze, możesz dodać więcej mrożonego greckiego jogurtu”.

Zauważysz również, że ten przepis używa kostek lodu z mrożonego jogurtu greckiego i mrożonych bananów zamiast standardowych kostek lodu. Nie tylko sprawia to, że smoothie jest przyjemne i zimne, ale także zapobiega jego rozwadnianiu, gdy lód topi się, oferując gładszą, bardziej kremową konsystencję.

Pamiętaj tylko, że bez względu na to, jak lubisz swoje koktajle, grube czy cienkie, musisz zaplanować to z wyprzedzeniem — zanim banan zostanie prawidłowo zamrożony do użycia w koktajlu, może minąć nawet godzina, więc najlepiej zaplanować noc przed lub po prostu trzymaj zamrożone banany (i kostki lodu z greckiego jogurtu).

Zmiksuj wszystkie składniki w blenderze

Christina Musgrave/SN

Do blendera dodaj mrożonego banana, kostki lodu z greckiego jogurtu, mleko owsiane, miód i cynamon. Następnie miksuj, aż smoothie będzie, cóż, gładkie, pamiętając, że możesz dostosować grubość, jak chcesz. I to wszystko — gotowe do zabawy!

podnoszenie wartości netto trzciny

Jak długo zachowają się mrożone banany?

Więc wiesz, że banany są dość stabilne w zamrażarce, dlatego zawsze dobrze jest zamrozić dojrzałe banany zamiast je rzucać, ale jak długo możesz przechowywać zamrożonego banana? Dość długo!

Według Dobre jedzenie BBC strony, zazwyczaj można bezpiecznie założyć, że banan pozostanie bezpieczny do spożycia – a także smaczny – nawet przez 6 miesięcy w zamrażarce. Czynniki, które mogą to zmienić, obejmują powtarzające się częściowe rozmrażanie, przypalanie zamrażarki lub narażenie na inne produkty spożywcze, które mogą powodować nieprzyjemne smaki lub zapachy. Ale ogólnie rzecz biorąc, obrany banan przechowywany w hermetycznej torbie może być przechowywany w zamrażarce nawet do pół roku.

Gładki i kremowy przepis na koktajl bananowy Brak ocen Wydrukować Kiedy się spóźniasz i nie wydaje Ci się, że masz czas na śniadanie, zatrzymaj się, przegrupuj i ubij ten gładki i kremowy przepis na koktajl bananowy. Czas przygotowania 5 minuty Czas gotowania 0 minuty Porcje 1 Koktajl  Całkowity czas: 5 minut Składniki
  • 1 mrożony banan
  • ½ szklanki jogurtu greckiego zamrożonego w kostkach lodu
  • ⅓ szklanka mleka owsianego
  • 1 łyżeczka miodu
  • ½ łyżeczki cynamonu
Wskazówki
  1. Do blendera dodaj mrożonego banana, kostki lodu z greckiego jogurtu, mleko owsiane, miód i cynamon.
  2. Miksuj do uzyskania gładkości.
  3. Podawaj i ciesz się.
Odżywianie
Kalorie na porcję 302
Całkowita zawartość tłuszczu 10,7 g
Tłuszcz nasycony 6,4 grama
Tłuszcze trans 0,0 g
Cholesterol 27,3 mg
Węglowodany ogółem 41,9 g
Błonnik pokarmowy 3,7 grama
Cukry ogółem 28,8 g
Sód 103,7 mg
Białko 14,4 g
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis