Najważniejsze waśnie Gordona Ramsaya

Gordon Ramsay Amy Sussman/Getty Images

To było Gordon Ramsay umiejętności szefa kuchni, które po raz pierwszy przyniosły mu sławę, wygrywając dwie gwiazdki Michelin jako szef kuchni londyńskiego bakłażana przed otwarciem swojego imiennika Restauracja Gordon Ramsay w 1998 roku. Okazało się to pierwszą cegłą w tym, co stało się imperium restauracyjnym, z jego Restauracje Gordon Ramsay grupa ostatecznie obejmująca dziesiątki restauracji na całym świecie.


Chociaż kuchnia Ramsaya uczyniła go najlepszym szefem kuchni, to jego temperament wyzwalający włosy i skłonność do wulgarnego języka uczyniły z niego mistrza gwiazda telewizji , wyświetlane w takich seriach jak Piekielna kuchnia , Kuchenne koszmary i więcej. Jednak każdy, kto miał wrażenie, że szorstki, kontrowersyjny temperament Ramsaya był aktem, który nakręcił przed kamerami telewizyjnymi, musiał jedynie spojrzeć na nagłówki, które towarzyszyły mu przez lata, opisując spory z kolegami kucharzami, innymi celebrytami, a nawet okazjonalnym członkiem rodziny. .Nie można zaprzeczyć, że Gordon Ramsay zapewnił telewidzom niezliczone godziny rozrywki, ale istnieje również wiele dobrze udokumentowanych przykładów, w których kłócił się z innymi – historie, które, szczerze mówiąc, okazały się równie zabawne, jak każda z jego telewizji projektowanie. Czytaj dalej, aby zagłębić się w niektóre z najważniejszych waśni Gordona Ramsaya.
Gordon Ramsay i Jamie Oliver wojna na słowa

Jamie Oliver, Gordon Ramsay Dave M. Benett/Getty Images

Jeśli w jego rodzinnej Wielkiej Brytanii jest inny kucharz-celebryt tak sławny jak Gordon Ramsay, to prawdopodobnie Jamie Oliver. To jednak nie zbliżyło ich do siebie. Dwaj kucharze spędzili? lat uwikłany w bardzo publiczną kłótnię. Wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy Ramsay zrobił paskudny komentarz o fizycznym wyglądzie australijskiego prezentera telewizyjnego, który otrzymał naganę od Olivera. „Nigdy nie jest dobrze krytykować kobietę” – powiedział Oliver Słońce (za pośrednictwem Telegraf ).

Ramsay odwzajemnił klaskanie, donosił, że… Codzienna poczta , nazywając Olivera „cudem jednego garnka”, a następnie strzelając do TMZ że ostatni raz narzekał na danie w „restauracji Jamiego Olivera”. W 2015 roku Oliver podzielił się swoją teorią na temat motywów Ramsaya z Codzienna poczta . „Gordon zrobi wszystko, żeby wyrzucić ze mnie p**ki, ponieważ jest głęboko zazdrosny i nie może do końca zrozumieć, dlaczego robię to, co robię, a dlaczego on nie może tego zrobić” – powiedział. „Jest zbyt zajęty krzyczeniem i wrzaskiem, przez co nasza branża wygląda jak banda krzykaczy i krzykaczy”.Spór najwyraźniej zakończył się wraz z upadkiem restauracyjnego imperium Olivera niezależnie . Jak ujawnił Ramsay Pokaz Jonathana Rossa , obaj najwyraźniej zakopali topór, a Ramsay wyciągnął rękę po usłyszeniu wiadomości o Oliverze. Ramsay potwierdził ponadto, że on i jego były rywal są „absolutnymi” przyjaciółmi.

Marcus Samuelsson postawił szokujący zarzut przeciwko Gordonowi Ramsayowi

Marcus Samuelsson John Lamparski / Getty Images

Marcus Samuelsson może zostać dodany do listy osób, które publicznie walczyły z Gordonem Ramsayem. W rzeczywistości jego wspomnienia z 2012 roku Tak, szefie kuchni zawiera szokujące zarzuty dotyczące szefa kuchni celebryty.jest taki sam jak Carl's jr

We fragmencie udostępnionym przez Zjadacz Nowy Jork , Samuelsson wspomina, że ​​podniósł słuchawkę i usłyszał, jak Ramsay na niego krzyczy. Problem: Samuelsson został wcześniej poproszony przez reportera o wyróżnienie swoich ulubionych brytyjskich szefów kuchni, a nazwisko Ramsaya zostało pominięte. Według książki Ramsay zakończył swoją diatrybę groźbą. „Zamierzam się upewnić, że masz tu cholernie nędzny czas. To moje miasto, słyszysz? Powodzenia, pieprzony czarny sukinsynu.

Przedstawiciel Ramsaya wydał odmowę, mówiąc: Codzienna poczta „Jesteśmy zszokowani tymi całkowicie fałszywymi i skrajnie obraźliwymi oskarżeniami”. Przedstawiciel kontynuował, mówiąc: „Możemy myśleć, że to dziwaczne zaprzeczenie i te złośliwe komentarze zostały wygłoszone w celu zdobycia rozgłosu dla książki pana Samuelssona i dlatego będziemy podejmować takie działania, jakie uznamy za stosowne, przeciwko panu Samuelssonowi i jego wydawcom. ' Rzecznik wydawcy Samuelssona, Random House, wydał w odpowiedzi oświadczenie, w którym nalegał, aby Samuelsson „podtrzymywał swoje oświadczenie dotyczące pana Ramsaya i nie ma dalszych komentarzy”.

Mario Batali zabronił Gordonowi Ramsayowi wstępu do restauracji po tym, jak obraził jego zmysł mody

Mario Batali Taylor Hill/Getty Images

W 2009 roku Opiekun profil Mario Batali (prawie dziesięć lat przed jego szeroko nagłośniony upadek ), szef kuchni ujawnił, że on i Gordon Ramsay byli w trakcie kłótni. „Gordon mnie denerwuje” – oświadczył Batali, a Jay Rayner, scenarzysta utworu, wspominał, że przeprowadził wywiad z Batali 18 miesięcy wcześniej. W tym wywiadzie „Batali pozwolił Ramsayowi mieć obie beczki, powiedział, że jego jedzenie jest nudne, przestarzałe, że mężczyzna nie rozumie znaczenia składników” – napisał Rayner.

„Teraz chodzi po mieście nazywając mnie Fanta Pants” – ujawnił Batali, nawiązując do jaskrawopomarańczowych szortów, które uwielbia szef kuchni. Batali jednak podjął działania. — Zabroniłem mu wstępu do moich restauracji. Ludzie Ramsaya dzwonią, próbując zarezerwować stoliki, a ja odmawiam. Nie będę go tam miał - upierał się.

Jednak Batali zasygnalizował również, że będzie otwarty na jakiś rodzaj odprężenia. – Gdyby sam do mnie zadzwonił i powiedział: „Usiądźmy na drinka”, jestem pewien, że byłoby dobrze – dodał Batali. „Bylibyśmy fajni. Ale teraz to nie jest fajne.

Gordon Ramsay zwolnił i pozwał własnego teścia

Gordon Ramsay, Chris Hutcheson Gabe Ginsberg, Jeff Spicer/Getty Images

Czasami kłótnie Gordona Ramsaya uderzały nieprzyjemnie blisko domu, co miało miejsce w przypadku teścia szefa kuchni, Chrisa Hutchesona, który kierował imperium biznesowym Ramsaya, dopóki szef kuchni nie zwolnił go w 2010 roku. Poczta w niedzielę że Ramsay „zamknął mnie z biznesu, zwolnił mnie i próbował zrobić ze mnie kozła ofiarnego, złego faceta (poprzez Poczta w Nowym Jorku ).' Przyznając, że „wziął pieniądze z firmy”, Hutcheson upierał się, że nie zrobił tego „nieetycznie”.

Więcej informacji pojawiło się, gdy w następnym roku Ramsay pozwał ojca swojej żony. Codzienna poczta przedstawił szokujące twierdzenia pozwu, że Hutcheson włamał się do komputera Ramsaya i zdefraudował ponad 2 miliony dolarów na własny użytek.

Hutcheson pozew wzajemny , twierdząc, że został zwolniony niesprawiedliwie, ale cała sprawa została pogrzebana w 2012 roku, kiedy Ramsay i Hutcheson zgodzili się na ugodę. Zgodnie z oświadczeniem dostarczonym do Telegraf , warunki ugody były „poufne, ale możemy potwierdzić, że Chris Hutcheson nie jest już dyrektorem ani udziałowcem Gordon Ramsay Holdings, a wszystkie pozwy cywilne i roszczenia do trybunału pracy wniesione przez obie strony i innych członków rodziny zostały wycofane”. Mimo to musisz sobie wyobrazić, że te rodzinne obiady są co najmniej niezręczne.

Beztroski feud Gordona Ramsaya na Twitterze z Miss Piggy

Panna Piggy, Gordon Ramsay youtube

Chociaż większość sporów Gordona Ramsaya jest poważna, ta wołowina była bardziej zabawna niż tragiczna. W 2017 roku Gordon Ramsay zaprosił pannę Piggy i szwedzkiego szefa kuchni z Muppet Show służyć jako gościnni sędziowie w jednym z odcinków jego serialu Fox MasterChef Junior . Przed odcinkiem Ramsay i panna Piggy dostali się do tego na Twitterze po tym, jak ona zdeklarowany widzowie mogli zobaczyć, jak „próbuje nauczyć [Gordona Ramsaya] gotować”. Tweetując obelgi do siebie, Piggy zatrzasnął Ramsay jako „gość, który zajął drugie miejsce za szwedzkim szefem kuchni na dorocznym [Lutefisk Bake Off]!” podczas dodawanie że „diva jak moi jest umownie zobowiązana do bycia trudnym”. Ramsay zwolniony z powrotem wskazując, że miał zwyczaj eliminowania diw ze swojej kuchni.

Tymczasem Piggy również okazała się lekceważyć Ramsaya w Tygodnik Rozrywka wywiad o niej MasterChef Junior wygląd. 'Gordon Ramsay? Który to był? ... O tak, ten, który cały czas krzyczał! zażartowała. – Myślałem, że nazywa się Gaylord? W każdym razie Gordon był fantastyczny i uprzejmy dla młodych szefów kuchni, ale z jakiegoś powodu wydawał się ciągle krzyczeć na moi. Myślę, że sprawiłem mu dyskomfort, bo jestem o wiele lepszy niż on w kuchni.

Relacja Gordona Ramsaya z byłym mentorem Marco Pierre'em White'em stała się kwaśna

Marco Pierre White David M. Benett/Getty Images

Rozmawiając z Nowojorczyk w 2007 roku Gordon Ramsay wspomniał o swoim mentorze Marco Pierre White, przyznając, że zawdzięcza „wszystko” kultowemu szefowi kuchni. „Lekkość, delikatność, finezja, równowaga — nie byłbym tam, gdzie jestem teraz, gdyby nie Marco” — oświadczył Ramsay.

Oczywiście praca z mercurial White nie była piknikiem. Według fragmentu pamiętnika White'a białe kłamstwa , który pojawił się w Niezależny , kiedyś zbeształ Ramsaya tak bardzo, że doprowadził go do łez. „Nie pamiętam, co zrobił źle, ale nawrzeszczałem na niego i przegrał” – powiedział White. - Gordon przykucnął w kącie kuchni, schował głowę w dłoniach i zaczął szlochać.

Może to jednak nie była tylko twarda miłość. Ramsay i White zaangażowali się w seria sprzeczek słownych od tamtej pory. Rozmawianie z Telegraf White nie miał nic poza pogardą dla swojego byłego protegowanego. – Nigdy więcej się z nim nie odezwę – powiedział. Biały opracowany w 2012 roku GQ wywiad z Piersem Morganem, który zwrócił uwagę, że White „zerwał” swój związek z Ramsayem. „Miałem dobry powód”, wyjaśnił White, ujawniając „słomkę, która złamała grzbiet wielbłąda, gdy przybył na moje wesele z ekipą filmową i sfilmował z krzaków”.

Gordon Ramsay i protegowany Marcus Wareing „nieprzyjemnie” wypadli

Marcus Wareing David M. Benett/Getty Images

Gordon Ramsay nie tylko był na wolności ze swoim byłym mentorem, ale podobny scenariusz rozegrał się z własnym protegowanym Ramsaya, szefem kuchni Marcusem Wareingiem. Wareing pracował pod kierownictwem Ramsaya podczas jego kadencji w Aubergine, ale ostatecznie obaj pokłócili się z powodu sprzeczka nad restauracją. „Gdybym nigdy więcej w życiu nie porozmawiał z tym facetem, nie przeszkadzałoby mi to ani trochę. Nie dałby się pieprzyć ”, powiedział Wareing w wywiadzie z 2008 r Magazyn spożywczy Waitrose , za pośrednictwem Wieczorny Standard . „Podziwiam Gordona, wiele się od niego nauczyłem. Ale czy stracę trochę snu, wiedząc, że go tam nie będzie? Bez szans.'

W 2014 roku Wareing powiedział: Czasy finansowe on i Ramsay nadal nie rozmawiali ze sobą, tłumacząc, że „weszliśmy w spór sądowy”. W kolejnym wywiadzie z brytyjski GQ w 2019 roku Wareing wziął pełną odpowiedzialność za złą krew między nimi. – Posłuchaj, musisz zrozumieć, że to ja zacząłem z Gordonem – wyjaśnił. – Wybrałem walkę. Nie chciałem już dłużej siedzieć w kącie, jęcząc i czując, że nie mam nic do zaoferowania jego interesom. Więc się odezwałem. I cóż, zrobiło się paskudnie.

Zła recenzja skłoniła Gordona Ramsaya do rzucenia krytyka kulinarnego AA. Gill wychodzi ze swojej restauracji

AA Gill Chris Jackson/Getty Images

Brytyjski krytyk restauracyjny A.A. Gill, który zmarł w 2016 roku, był znany ze swoich zgryźliwych dowcipów i zjadliwych recenzji. Jeden z jego najbardziej legendarnych, wspominany Zjadacz , była krytyka Gilla dotycząca Gordona Ramsaya, gdy był szefem kuchni w Aubergine. Podobno opisał Ramsaya — który kiedyś wyobrażał sobie karierę jako… profesjonalny piłkarz — jako „nieudany sportowiec, który zachowuje się jak 11-latek”.

Gill i niektórzy towarzysze — w tym Dynastia aktorka Joan Collins — następnie odwiedziła nową wówczas jadłodajnię Ramsaya, Restaurant Gordon Ramsay, ale ich kolacja nie trwała długo. Wkrótce po tym, jak złożyli zamówienie, Ramsay wyrzucił Gilla i jego kumpli, twierdząc, że… obraził kelnera który zapytał, czy mógłby zabrać płaszcz Gilla, donosił Niezależny . – Nie masz własnego? – zażartował krytyk.

Ramsay wyjaśnił się później w artykule, dla którego pisał Niezależny , oskarżając Gilla o „obrażanie” jego personelu. Gill „nie jest mile widziany w mojej restauracji” – napisał Ramsay. „Nie szanuję go jako krytyka kulinarnego i nie muszę tam stać i gotować dla niego”. Codzienna poczta W nekrologu Gilla znalazł się cytat krytyka, w którym opisał Ramsaya jako „wspaniałego szefa kuchni, po prostu drugorzędnego człowieka”.

Piers Morgan zatrzasnął danie przygotowane przez Gordona Ramsaya jako „niejadalny, okropny kleik”

Piers Morgan, Gordon Ramsay Dave M. Benett/Getty Images

Brytyjski gospodarz telewizyjny Molo Morgan wybiera walki z celebrytami tak często, jak większość ludzi nitkuje zęby, więc nie powinno dziwić, że ta pierwsza Ameryka ma talent sędzia był uwikłany w spór z Gordonem Ramsayem.

Jako Wieczór w Manchesterze zgłoszone, było to podczas odcinka 2019 roku Dzień dobry Wielkiej Brytanii że Morgan rozmawiał o tym, jak on i jego żona Susanna Reid uczestniczyli w GQ Nagrody Mężczyźni Roku poprzedniego wieczoru. Szef Ramsay miał za zadanie tworzenie menu na wydarzenie. Jak powiedział widzom Morgan, zdecydował się na kalosz wołowy i danie z kraba, podczas gdy jego żonie podano wegański posiłek, mimo że o to nie poprosił. „Prawda jest taka, że ​​to był niejadalny, okropny kleik”, oświadczył Morgan o bezmięsnym posiłku. Przyznał jednak, że kalosz wołowy był „pyszny”.

To nie był pierwszy raz, kiedy Morgan trzasnął jednym z wegańskich dań Ramsaya. Wcześniej w tym samym roku, Morgan retweeted Film Ramsaya o nowej wegańskiej pieczeni w jednej z jego restauracji, podkreślający, że wygląda „całkowicie odrażająco”. Kiedy później pojawił się Ramsay Późne późne przedstawienie , gospodarz James Corden pokazał mu krytykę Twittera Morgana. „Więc Piers Morgan jest teraz krytykiem kulinarnym” – rozmyślał Ramsay. „Idź i pierdol się”.

Gordon Ramsay walczył z sąsiadami o jego „potworność” domu w Kornwalii

Gordon Ramsay Michael Dodge/Getty Images

Jedna z najbardziej godnych uwagi katastrofy Gordona Ramsaya miała miejsce w brytyjskim mieście Kornwalia, gdzie Ramsay kupił dom w 2015 roku. Sąsiedzi Ramsaya byli zirytowani, donosili Codzienna poczta , kiedy szef kuchni zburzył oryginalną konstrukcję i zbudował nową, nowocześnie wyglądającą posiadłość opisaną jako „potworność”, która wygląda jak „stos pojemników”.

Andrew Nisbet, sąsiad Ramsaya z sąsiedztwa, narzekał na szefa kuchni celebryty w lokalnej gazecie Kornwalia na żywo . „Biorąc pod uwagę skalę inwestycji i negatywny wpływ, jaki będzie miał na korzystanie z naszej nieruchomości i innych, jest to rozczarowujące i świadczy o braku uwzględnienia obaw lokalnych mieszkańców” – powiedział Nisbet.

Być może jednak nie wszyscy sąsiedzi byli źli na nowy budynek. Kiedy jeden sąsiad z Kornwalii wysłał mu w prezencie miejscowe szparagi, Ramsay zabrał się na Instagram, pisząc: „Teraz to nazywam miłością bliźniego, rozumiesz?”. Nie mógł jednak powstrzymać się od strzelania do swoich mniej przyjaznych sąsiadów, dodając: „Jestem pewien, że jeden miejscowy będzie narzekał na szparagi. Niech cię Bóg błogosławi (poprzez Kornwalia na żywo ).