Grecki mit, który powinieneś poznać, zanim zjesz więcej nasion granatu

Otwórz granat na czarnej powierzchni

Przegryź się przez błyszczącą skórkę rubinowoczerwonego pestki granatu, a odkryjesz kieszonkę słodkiego soku i chrupiący biały rdzeń. Podobnie jak skubanie klejnotów, doświadczenie jest niezrównane, ponieważ każde nasionko dostarcza soczysty nektar i orzechową chrupkę.


co to jest curry panang?

Ale zauważ: granaty mają długą i interesującą historię, a owoce odgrywały rolę w wielu religiach i systemach wierzeń na przestrzeni dziejów. To wszystko greckie wyjaśnia, że ​​granaty kojarzą się z życiem, śmiercią, odrodzeniem, życiem wiecznym, płodnością, obfitością i małżeństwem. W rzeczywistości, w Starożytna mitologia grecka , to właśnie granat wyjaśniał zmianę pór roku. Wygląda na to, że gdy Hades poślubił Persefonę i zabrał ją do podziemi, nakłonił ją do zjedzenia sześciu nasion granatu, co skazało ją na spędzenie tam wieczności. To spowodowało, że matka Persefony, Demeter, bogini płodności, poszła w żałobę, co oznaczało, że wszystko na ziemi przestało rosnąć. Ale tylko przez sześć miesięcy. Ponieważ zjadła sześć nasion, Persefona została uwolniona z podziemi i mogła widywać się z matką przez pozostałe sześć miesięcy w roku. To były te miesiące (wiosna i lato), kiedy matka i córka ponownie się spotkały, a ziemia była żyzna.grecki reporter dodaje, że rozbijanie granatów w Nowy Rok to starożytny grecki zwyczaj, który jest praktykowany do dziś. Ponieważ nasiona (zwane również arils) są symbolem życia, szczęścia, płodności i wieczności, im więcej nasion rozsypie się, gdy owoc zostanie rozbity, tym szczęśliwszy będzie Nowy Rok.
Nie jest mitem, że nasiona granatu są potężnymi składnikami odżywczymi

jogurt ze świeżymi jagodami i granatem

Chociaż związek między nasionami granatu a życiem wiecznym może wymagać pewnych badań, jedno jest jasne: niskokaloryczny owoc jest pełen witamina C oraz polifenole, silne przeciwutleniacze pochodzenia roślinnego, które chronią komórki organizmu przed uszkodzeniem przez wolne rodniki i pomagają zapobiegać stanom zapalnym (poprzez Wiadomości medyczne dzisiaj ).

Linia zdrowia dodaje, że granaty zawierają dwa wyjątkowe polifenole, punikalaginy i kwas punicowy — niezwykle silne antyoksydanty, które odpowiadają za większość prozdrowotnych właściwości owoców. Nauka Direct wyjaśnia, że ​​te silne substancje są ważne w zapobieganiu i leczeniu chorób serca, raka, zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów i zapalenia.Czasy Indii twierdzi, że dzięki właściwościom przeciwwirusowym granatu oraz zdolności do wzmacniania układu odpornościowego i zwiększania krążenia krwi, lekarze zalecają spożywanie jednego granatu dziennie. Dr. Topór dodaje, że granaty mogą również działać jako naturalny afrodyzjak. W jednym z badań spożycie soku z granatów zwiększyło poziom testosteronu w ślinie o 24 procent, co może podnieść nastrój i zwiększyć pożądanie seksualne.

co się stało z quizami

Dla zabawnych i unikalnych sposobów na włączenie granat nasiona do diety, Mieć roślinę sugeruje posypywanie nasion sałatkami, daniami mięsnymi i owocami morza, jogurtem, naleśnikami i goframi . Możesz również przetrzeć nasiona w robocie kuchennym i odcedzić części stałe, aby uzyskać czysty, świeży sok z granatów, który można wykorzystać do napojów i lodów.