Kasza czy płatki owsiane: która jest zdrowszą opcją na śniadanie?

grys

W zależności od tego, gdzie dorastałeś, kasza lub płatki owsiane mogły być podstawą dzieciństwa. Nie ma to jak budzenie się i wąchanie przyjemnego aromatu przygotowywanego śniadania. Jeśli jednak nie dorastałeś na południu, możesz nie wiedzieć, czym jest kasza. Według Południowe życie , kasza jest przysmakiem i jest uważana za klasyczny wybór do posiłku. Ale co dokładnie jest w kaszy?


Kasza powstaje z suszonej kukurydzy, a konsystencja przypomina luźną polentę. Danie jest zwykle przygotowywane z wodą lub mlekiem i można je jeść bez dodatków lub ze wszystkimi dodatkami, takimi jak sól, masło, cukier lub ser. Z drugiej strony płatki owsiane są wytwarzane z zebranego ziarna owsa. Jest bogaty w błonnik i niskokaloryczny, co sprawia, że ​​dietetycy są bardzo zadowoleni. Jednak płatki owsiane mogą być niezdrowe, ponieważ większość ludzi lubi je z przyprawami, mlekiem, cukrem lub masłem.Ile kalorii ma kasza i płatki owsiane?

owsianka

Jeśli chodzi o kalorie, na które zwykle zwracamy największą uwagę, filiżanka zwykłego ugotowanego kaszy ma 182 kalorie, a zwykła owsianka ma 166 kalorii. Jednak, SFGATE zaleca, jeśli próbujesz schudnąć, jedzenie kaszy może dać ci pełniejsze uczucie bez spożywania dużej ilości kalorii z tłuszczu, ponieważ kasza zawiera tylko jeden gram do trzech płatków owsianych. To powiedziawszy, dodanie cukru, masła lub soli znacznie zwiększa te kalorie. Więc jeśli starasz się być zdrowy, staraj się ograniczyć te dodatki do minimum.
Jeśli chodzi o uzyskanie wystarczającej ilości witaminy B6, zarówno wzbogacony ugotowany kasza, jak i płatki owsiane są świetnymi opcjami. To dobra wiadomość, ponieważ według Zdrowie UCLA Niedobór witaminy B6 może powodować cieśni nadgarstka i inne problemy. Kubek kaszy ma 0,46 miligrama, podczas gdy ta sama ilość płatków owsianych zawiera 0,68 miligrama witaminy B6. Jeśli jednak kwas foliowy jest Twoim głównym zmartwieniem, filiżanka kaszy ma ponad pięć razy więcej niż płatki owsiane. Ma to kluczowe znaczenie dla kobiet, które spodziewają się, że folian zmniejsza ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej, takich jak rozszczep kręgosłupa i bezmózgowie. CDC .

Ostatecznie oba są zdrowym wyborem, gdy je się je w czystej postaci. Na szczęście możesz wybrać pożywną dietę, w zależności od tego, którą preferujesz i jakich korzyści zdrowotnych ostatecznie szukasz.