Usługi dostawy artykułów spożywczych są oceniane od najgorszego do pierwszego

dostawa artykułów spożywczych

Coraz więcej osób zwraca się do usług dostawy artykułów spożywczych, aby je zdobyć. Chociaż te usługi stanowiły tylko około trzy procent sprzedaży artykułów spożywczych od 2019 r., oczekuje się, że wzrośnie do 143 miliardy dolarów przemysłu do 2025 r. — i to oszacowanie zostało dokonane przed spowodowana pandemią koronawirusa eksplozja zainteresowania tymi usługami dostawczymi.


Chociaż specyfika usług różni się w zależności od dostawcy, podstawowa zasada jest taka sama: składasz zamówienie online za pomocą strony internetowej lub aplikacji, a następnie ktoś dostarcza produkty spożywcze do domu. To, co różni się w zależności od usługi, to rodzaje pobieranych opłat, koszt tych opłat i czas potrzebny na dostarczenie artykułów spożywczych do Ciebie.Dzięki kilkunastu usługom dostawy artykułów spożywczych dostępnych na wyciągnięcie ręki (w zależności od Twojej lokalizacji), zaoszczędzimy trochę czasu i uszeregujemy te usługi w kolejności — zaczynając od najgorszych, a kończąc na najlepszych.
Pierwsza Spiżarnia

Pierwsza Spiżarnia Facebook

Jeśli lubisz być sfrustrowany, pokochasz próby zamawiania artykułów spożywczych za pośrednictwem Prime Spiżarnia. Ta usługa Amazon ma tak wiele możliwości, aby przeskoczyć, aby uzyskać dobrą ofertę, nieuniknione jest, że w pewnym momencie procesu zakupów będziesz się denerwować.

Przede wszystkim, aby mieć nadzieję na bezpłatną wysyłkę zamówienia w Prime Spiżarni, musisz mieć członkostwo Amazon Prime. Obecnie członkostwo kosztuje 119 USD rocznie lub 12,99 USD miesięcznie . Jednak nawet jeśli masz członkostwo Prime, nadal musisz wydać co najmniej 35 $ aby otrzymać bezpłatną wysyłkę. Jeśli nie wydasz 35 USD lub nie masz członkostwa Prime, musisz zapłacić Opłata za wysyłkę w wysokości 5,99 USD .Możesz uzyskać pięć procent lub dziesięć procent zniżki na zamówienie w Prime Spiżarni, ale musisz zamówić co najmniej pięć przedmiotów, aby uzyskać pięcioprocentową zniżkę lub co najmniej dziesięć przedmiotów, aby uzyskać dziesięcioprocentową zniżkę. Chociaż może to brzmieć pozytywnie, problem, który odkryjesz, polega na tym, że jeśli znajdziesz dobrą ofertę lub dwie, będziesz kuszony, aby wypełnić swój koszyk Amazon zawyżonymi produktami, próbując uzyskać pięcio- lub dziesięcioprocentową zniżkę i zakwalifikuj się do bezpłatnej wysyłki.

Co gorsza, Prime Spiżarnia ma tylko niepsującą się żywność. Oszczędź sobie irytacji i pomiń tę usługę.Rozkwit rynku

Rozkwit rynku Facebook

Thrive Market wygląda na świetne miejsce do zamawiania artykułów spożywczych, jeśli jesteś zainteresowany ratowaniem planety, ponieważ mają tona żywności ekologicznej i oferują wysyłka neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla i opakowanie, które jest całkowicie nadające się do recyklingu .

Problemy zaczynają się od tego, że Thrive Market ma has Opłata członkowska 59,95 USD to jest należne corocznie. Wtedy, nawet jeśli jesteś członkiem, Twoje zamówienie musi być co najmniej aby otrzymać bezpłatną wysyłkę. Trudno jest również przeglądać ich artykuły spożywcze, chyba że zarejestrujesz się w celu uzyskania członkostwa.

Co więcej, Recenzje Thrive Market na ich Facebooku są w najlepszym razie mało imponujące. Wielu ich klientów skarży się, że produkty są zawyżone, że trudno było zrezygnować z członkostwa (możesz anuluj tylko przez czat ), a ich obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia.

Chociaż twoje zamiary ratowania planety są szlachetne, Thrive Market najlepiej jest unikać.

w pudełku

w pudełku Świergot

W teorii pudełko brzmi dobrze. Kupowanie artykułów spożywczych online hurtowo w cenach klubów magazynowych bez rocznej składki członkowskiej? Byłoby świetnie. Niestety, Boxed nie do końca spełnia oczekiwania.

Po pierwsze, ich ceny nie konkurują tak naprawdę z innymi klubami magazynowymi. Na przykład ceny Costco były okazała się o 17 procent niższa niż ceny w pudełku w jednym porównaniu. Jeśli nie zamierzasz oszczędzać kupując hurtowo, naprawdę nie ma dobrego powodu, aby kupować hurtowo, zwłaszcza że bardziej prawdopodobne jest, że po prostu stworzysz marnotrawstwo .

Po drugie, Boxed ma opcję członkostwa i kosztuje 49 USD rocznie . Nie musisz mieć członkostwa, ale jeśli nie, musisz wydać 49 USD, aby otrzymać bezpłatną wysyłkę, a stracisz ekskluzywne rabaty.

Wreszcie, wybór w Boxed jest ograniczony w porównaniu z innymi usługami dostawy artykułów spożywczych. Istnieje duża szansa, że ​​to, czego szukasz, nie będzie dostępne, co zwykle sprawia, że ​​nawet przeszukiwanie ich ekwipunku jest stratą czasu.

Listonosze

Listonosze Facebook

Większość ludzi zna Postmates jako firmę, która dostarczy ci jedzenie w restauracji. Jednak są również w stanie dostarczać żywność spożywczą.

Zanim jednak rozważysz pójście z listonoszami po dostawę artykułów spożywczych, powinieneś sprawdź, czy jest oferowany w Twoim mieście. Podczas gdy ich obszar usług rośnie, dostawa artykułów spożywczych Postmates jest daleka od dostępności wszędzie.

Musisz również zdać sobie sprawę, że osoby dostarczające, z którymi będziesz mieć do czynienia, będą prawdopodobnie znacznie bardziej doświadczeni w dostarczaniu jedzenia z restauracji niż ze sklepu spożywczego. W rezultacie istnieje bardzo realna szansa, że ​​Twoje zamówienie może się nie powieść.

Dodatkowo cena przy korzystaniu z Postmates może naprawdę się sumować. Oprócz ceny zamówionego jedzenia, będziesz musiał zapłacić opłatę za dostawę w wysokości do 5,99 USD, opłatę serwisową w wysokości około dziewięciu procent, a następnie zostaniesz poproszony o napiwek dostawcy. Podczas gdy kierowcy są prawie zawsze przyjaźni i godni napiwków, reszta opłat sprawia, że ​​jest to trudna do polecenia usługa.

Strumień

Strumień Facebook

Spodziewano się wielkich rzeczy, kiedy Walmart kupił Jet w 2016 roku za 3 miliardy dolarów w zimnej, twardej gotówce i kolejne 300 milionów dolarów w akcjach. Jednak podczas gdy przejęcie Jet ma pomógł rozwijać się Walmart ich biznes online, sam Jet jest obecnie w większości ignorowany.

Chociaż prawdopodobnie nie znajdziesz niesamowitych ofert spożywczych na Jet, warto od czasu do czasu sprawdzać. Chociaż oferują w większości nieciekawe zakupy, ceny są uczciwe, wiele ich produktów jest wysyłanych w ciągu dwóch dni, ich 30-dniowa polityka zwrotów jest hojna i oferują kilka interesujących innowacji. Na przykład dadzą ci zniżkę cenową, jeśli połączysz ze sobą określone przedmioty lub jeśli zrezygnować z bezpłatnych zwrotów .

To powiedziawszy, jest kilka kwestii, o których powinieneś wiedzieć, zanim zamówisz artykuły spożywcze w Jet. W przypadku bezpłatnej wysyłki zamówienie musi wynosić co najmniej 49 USD. Wysyłka może potrwać nawet pięć dni, w zależności od produktów, które chcesz kupić.

Głodny Korzeń

Głodny Korzeń Facebook

Hungryroot różni się od większości usług dostawy artykułów spożywczych, ponieważ to oni podejmują większość decyzji za Ciebie. Jeśli jesteś zbyt zajęty, aby nawet myśleć o pójściu do sklepu spożywczego, jest to usługa, którą możesz pokochać.

Zapisując się do planu, odpowiadasz na kilka pytań, aby Hungryroot mógł poznać Twoje preferencje i ograniczenia żywieniowe. Gdy zakończysz rejestrację i odpowiesz na wszystkie pytania, raz w tygodniu będziesz otrzymywać artykuły spożywcze. Otrzymasz również przepisy, dzięki którym dowiesz się, co zrobić, korzystając z dostarczonego jedzenia.

Są jednak pewne wady. Hungryroot jest niezaprzeczalnie drogi; możesz kup to samo jedzenie taniej w lokalnym sklepie spożywczym. Plany zaczynają się od 69,99 USD tygodniowo dla osoby indywidualnej i do 129,99 USD tygodniowo dla rodziny. I chociaż możesz wybierać konkretne artykuły spożywcze, które zamawiasz co tydzień, proces ten jest uciążliwy.

Dostawa Albertsons/Safeway

Dostawa Albertsons/Safeway Facebook

Albertsons i jej spółka zależna Safeway oferują identyczne usługi dostawy artykułów spożywczych. Możesz przejść do trybu online lub skorzystać z ich aplikacji, aby wybrać swoje artykuły spożywcze i zaplanować dostawę. Większość tego, co można kupić w sklepie stacjonarnym, jest dostępna do wysyłki, co jest przydatne.

Zazwyczaj pierwsza dostawa jest bezpłatna. Potem robi się trochę drogo. Zostaniesz obciążony opłatą za dostawę w wysokości 9,95 USD i opłata serwisowa do 4,95 $ . Jeśli wydasz więcej niż 150 USD na artykuły spożywcze, opłata za dostawę zostanie zmniejszona. Nie musisz się jednak martwić o napiwki, ponieważ ich dostawcy nie przyjmują napiwków.

Chociaż możesz być w stanie żyć z tymi cenami, to, co naprawdę boli dostawę artykułów spożywczych przez Albertsons i Safeway, to ich nisko oceniana aplikacja . Jest bardzo trudny w użyciu — tak trudny, że powinieneś po prostu skorzystać z ich strony internetowej i zapomnieć o aplikacji.

FreshDirect

FreshDirect Facebook

Jeśli chcesz mieć dostęp do najświeższych produktów, FreshDirect powinien być na twoim radarze. Podczas gdy inne usługi dostawy artykułów spożywczych mogą obarczać Cię obrzydliwie wyglądającymi produktami, FreshDirect dba o to, aby wszystkie Twoje owoce i warzywa były w doskonałym stanie. Już sam ten fakt sprawia, że ​​jest to opłacalna usługa.

Oprócz świeżych produktów FreshDirect oferuje również gigantyczny wybór artykułów spożywczych. Ich aplikacje na iPada, iPhone'a i Androida ułatwiają zamawianie, mają wbudowane pomysły na przepisy , a proces wyewidencjonowania jest bardzo prosty.

Opłata za dostawę dla FreshDirect wynosi zwykle 5,99 USD, ale może być tak drogie jak 15,99 $ w zależności od miejsca dostawy. Chociaż opłata w wysokości 5,99 USD jest bardzo rozsądna, trudniej ją przełknąć, jeśli jest to znacznie więcej — zwłaszcza, że ​​istnieje Minimalne zamówienie 30 USD .

Niestety FreshDirect jest dostępne tylko na wschodnim wybrzeżu . Jest zdecydowanie najbardziej popularny w Nowym Jorku, gdzie dostawa wynosi zwykle 5,99 USD.

Peapod

Peapod Facebook

Jeśli mieszkasz w jeden z 12 stanów tam, gdzie Peapod jest dostępny, jest to usługa dostawy artykułów spożywczych, która może zaoszczędzić pieniądze. Aby dowiedzieć się, czy są w Twojej okolicy, wystarczy wprowadzić swój kod pocztowy na swojej stronie internetowej.

Istnieje wiele powodów, aby polubić Peapod. Przede wszystkim ich ceny są bardzo konkurencyjne. Nie zdziw się, gdy znajdziesz na ich stronie niższe ceny niż w sklepie spożywczym. Możesz także zamówić zestawy posiłków, łatwo znaleźć żywność ekologiczną i zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na ich częstej sprzedaży. Peapod oferuje dostawę następnego dnia dla wszystkich, a nawet dostawę tego samego dnia w niektórych lokalizacjach bez dodatkowych opłat.

Peapod był w branży dostaw artykułów spożywczych od 1989 , więc są ekspertami w tej dziedzinie. Ich pracownicy wiedzą, co robią i możesz mieć pewność, że otrzymasz właściwe zamówienie.

Jedynym minusem w przypadku Peapod jest opłata za dostawę. Chyba że wydasz więcej niż 75 USD, opłata za dostawę wynosi 9,95 USD — a minimalna kwota to 30 dolarów.

Prime teraz

Prime teraz Facebook

Korzystając z Prime Now by Amazon, możesz łatwo zamówić artykuły spożywcze od Całej żywności i otrzymaj go bardzo szybko. Jeśli cenisz Whole Foods, jest to bardzo atrakcyjna usługa.

Po Amazon kupił Whole Foods za ponad 13 miliardów dolarów wielu zastanawiało się, co przyniesie Whole Foods. Cóż, okazuje się, że mają teraz doładowaną usługę dostawy, która jest niezwykle łatwa w użyciu.

Aby korzystać z Prime Now, musisz mieć członkostwo Amazon Prime. Bez tego nie masz szczęścia. Jeśli masz członkostwo Prime i Prime Now jest dostępny gdzie mieszkasz, możesz otrzymać zakupy spożywcze za dwie godziny za darmo. Możesz otrzymać dostawę nawet w ciągu godziny, ale jest to dodatkowa opłata. Istnieje również dodatkowa opłata, jeśli zamówisz artykuły spożywcze o wartości poniżej 35 USD.

Poza koniecznością członkostwa w Prime, ceny Prime Now nie zawsze są najlepsze, ponieważ ceny zależą od Whole Foods — a wszyscy wiemy, że Whole Foods nie zawsze jest najtańszą opcją.

Wysyłka

Wysyłka Facebook

Jeśli potrzebujesz często dostarczać artykuły spożywcze, Shipt jest bardzo przydatną usługą. Na roczne członkostwo 99 $ lub miesięczne członkostwo w wysokości 14 USD, otrzymasz bezpłatną dostawę artykułów spożywczych przy zamówieniach powyżej 35 USD. W przypadku zamówień poniżej 35 USD jest dodatkowa opłata 7 $ .

Dzięki Shipt możesz otrzymać zakupy spożywcze już w godzinę. Jeśli sklep, w którym robisz zakupy jest czynny 24 godziny, dostawa również będzie dostępna 24 godziny na dobę . Tak więc, jeśli masz ochotę na przekąskę o północy, Shipt może przyjść w środku nocy, aby zaspokoić Twoje potrzeby.

To, co sprawia, że ​​Shipt nie jest wyżej na tej liście, to fakt pobierają więcej opłat niż sklep spożywczy pobiera opłaty za te same przedmioty. Mówią, że średnio 35 dolarów za zakupy spożywcze, jeśli sam poszedłeś na zakupy, wyniesie około 40 dolarów, jeśli pozwolisz Shiptowi zrobić zakupy. Ten wzrost ceny oprócz opłaty za dostawę jest trochę za duży.

Dostawa produktów spożywczych Kroger

Dostawa produktów spożywczych Kroger Facebook

Dostawa produktów spożywczych Kroger to jedna z niewielu usług, które nie ma minimalnego wymogu zamówienia . Już samo to czyni go bardzo cennym i pomaga wyróżnić się na tle konkurencji. Jeśli potrzebujesz tylko jednej lub dwóch rzeczy ze sklepu spożywczego, Kroger może być usługą, z której warto skorzystać.

Bez względu na to, ile zamówisz, koszt wynosi mieszkanie 9.95 . Aplikacja i strona internetowa Kroger Grocery Delivery są bardzo łatwe w użyciu. Mają ponad 70 000 pozycji dostępne do dostawy, więc z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz to, czego szukasz.

Co jest super fajne, Kroger oferuje nawet dostawę za pośrednictwem samojezdny samochód . Przyszłość jest tutaj, panie i panowie. Niestety, jak dotąd jest dostępny tylko w jednym mieście w Stanach Zjednoczonych: Houston w Teksasie. Koszt? Tylko 5,95 USD, czyli mniej niż kosztuje dostawa samochodem prowadzonym przez człowieka.

Zakupy Google

Zakupy Google Facebook

To, co kiedyś nazywało się Google Express, teraz nazywa się Zakupy Google. Google ułatwił robić zakupy spożywcze z wielu sklepów jednocześnie. Wszystko jest dobrze zorganizowane, wybór żądanych produktów jest bardzo prosty i możesz łatwo sprawdzić.

Nie tylko nie ma żadnych opłat członkowskich za korzystanie z Zakupów Google, o ile spełniasz minimalne wymagania dotyczące zamówienia dla każdego sklepu, nie ma też opłat za dostawę. Zakupy otrzymasz tego samego dnia, następnego dnia lub w ciągu dwóch dni, w zależności od sklepu.

Czego nie kochać w Zakupach Google? Niestety, nie ma dostępnych łatwo psujących się produktów spożywczych, więc nie możesz ich używać do wszystkich zakupów spożywczych. Ponadto może to być mylące, gdy robisz zakupy w wielu sklepach jednocześnie i próbujesz uzyskać bezpłatną wysyłkę z każdego sklepu. Bez darmowej wysyłki Twoje oszczędności zwykle pójdą przez okno.

Instacart

Instacart Facebook

Jeśli chcesz, aby artykuły spożywcze były dostarczane z określonego sklepu w Twoim mieście, istnieje duża szansa, że ​​Instacart to zrobi. Szacuje się, że osiągnąć prawie 90 procent gospodarstw domowych w Ameryce i oni dalej szybko rosnąć .

Usługa Instacart jest na najwyższym poziomie, ich aplikacje działają doskonale, ceny są proste, a zakupy zazwyczaj można dostać w ciągu około dwóch godzin. Opłata za dostawę zaczyna się już od 3,99 $ a minimalne zamówienie to tylko 10 USD. Jest również opłata za usługę 2 lub pięć procent, w zależności od tego, która z tych wartości jest większa. Jeśli planujesz często korzystać z Instacarta, oferują również Instacart Express , który obejmuje nieograniczoną liczbę bezpłatnych dostaw oraz obniżkę opłaty serwisowej.

Instacart ma związek z ponad 350 sieci sklepów spożywczych , więc jeśli możesz żyć z opłatami, istnieje duża szansa, że ​​mogliby zrobić praktycznie wszystkie zakupy spożywcze.

Dostawa artykułów spożywczych Walmart

Dostawa artykułów spożywczych Walmart Facebook

Dostawa spożywcza Walmart jest tak łatwa w użyciu, że wydaje się być magią. Aplikacja i strona internetowa są równie świetne. Prawie wszystko, co możesz kupić w sklepie, jest dostępne z tymi samymi, niskimi metkami cenowymi. Wszystko, od dostosowania ilości przedmiotów do wymeldowania, nie może być prostsze.

czy chili Wendy jest dobre?

W zależności od wybranego czasu dostawy zostanie naliczona opłata, która zazwyczaj waha się od typically 7,95 USD do 9,95 USD . Ogólnie rzecz biorąc, godziny wcześnie rano i później w nocy są tańsze.

Jeśli często korzystasz z Dostawy spożywczej Walmart, Nieograniczona dostawa może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dla 98 USD rocznie lub 12,50 USD miesięcznie , otrzymujesz nieograniczone dostawy artykułów spożywczych do domu. W przeciwieństwie do większości konkurencji, nie ma żadnych opłat za usługi ani żadnych innych rodzajów ukrytych opłat.

Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, możesz zamówić online, a następnie przejść do Walmart i odbierz to za darmo bez jakiegokolwiek członkostwa lub opłaty serwisowej.

Amazonka świeża

Amazonka świeża Facebook

Dopóki masz członkostwo Prime, prawie niemożliwe jest pokonanie usługi dostawy artykułów spożywczych, którą zapewnia Amazon Fresh. Wszystko, co robisz, to kupowanie artykułów spożywczych, tak jak robisz zakupy na Amazon. Dostępne jest prawie wszystko, co możesz sobie wyobrazić — od jajek i mleka po lody i ananasy — i tak będzie will dostarczone do Ciebie za darmo w ciągu dwóch godzin przy każdym zakupie o wartości co najmniej 35 USD.

Amazon dokłada szczególnej staranności, aby Twoje zamówienie pozostało świeże podczas transportu. Produkty zimne są odpowiednio schłodzone, więc możesz śmiało zamówić wszystko, co zwykle kupujesz w lokalnym sklepie spożywczym.

Być może najlepsze jest to, że ceny przy zamawianiu w Amazon Fresh są znakomite. Możesz legalnie zaoszczędzić pieniądze, zamawiając artykuły spożywcze z domu i czekając, aż dotrą do twoich drzwi. Wypróbuj go — jeśli jest dostępny w Twoim miejscu zamieszkania — i być może już nigdy w życiu nie wejdziesz do sklepu spożywczego.