Rzeczy brutto, które powinieneś wiedzieć o McDonald's

mcdonald Obrazy Getty

Nikt nigdy nie chodzi do McDonald's myśląc, że dostanie posiłek, który jest pyszny, smaczny, dobry dla ciebie, i że później będziesz dumny z jedzenia. Jest szybki, gorący i wypełnia dziurę. Twoje dzieci prawdopodobnie jedzą to bez tony kłótni (może nawet bez każdy argument, o którym wszyscy rodzice wiedzą, że jest ogromny). To naprawdę wszystko, czego szukasz, gdy trafisz na Złote Łuki. Czasami to nawet grzeszna przyjemność. Poprzeczka nie jest ustawiona bardzo wysoko dla panującego mistrza fast foodów.


Mimo to, bez względu na to, jak niskie są twoje oczekiwania, oczekujesz, że restauracja (zwłaszcza tak popularna jak McDonald's) będzie umieszczać przyzwoite - jeśli nie wysokiej jakości - składniki na twojej tacy i utrzymywać bezpieczny, czysty obiekt. Z pewnością nie spodziewasz się, że podczas wizyty spotkasz coś szczególnie obrzydliwego. Niestety nie zawsze tak jest, więc porozmawiajmy o najbardziej żałosnych rzeczach, które musisz wiedzieć, zanim znowu zjesz w McDonald's.laska filet ogórka

Jest powód, dla którego nie nazywa się ich koktajlami mlecznymi

mcdonald Instagram przez @mcdonalds

W żadnym wypadku nie mówimy ci, żebyś nie kupował swoich corocznych Shamrock Shake. Takie postępowanie byłoby zbrodnią przeciwko ludzkości i jest czymś więcej, niż można by oczekiwać od jakiegokolwiek człowieka. Ale chcemy wam powiedzieć, dlaczego nazywa się je „koktajlami”, a nie „koktajlami mlecznymi”. Snopy mówi, że krążą plotki, że nie można ich nazwać koktajlami mlecznymi, ponieważ nie zawierają produktów mlecznych, ale to wcale nie jest prawda. Zdecydowanie używają mleka w tych koktajlach... ale nie używają lodów.
Zamiast tego łączą się miękka porcja o obniżonej zawartości tłuszczu (które mogą lub nie mogą być nazywane lodami, w zależności od twojego stanu ), z syropem smakowym do dowolnego smaku, wraz z bitą śmietaną. Został zaprojektowany w taki sposób, aby był nie tylko szybki, ale także spójny we wszystkich McDonald's, więc chociaż nie dostajesz czegoś tak obrzydliwego, jak mogłoby się wydawać, nie dostaniesz też prawdziwych lodów – i jest to dlaczego nie nazywają się koktajlami mlecznymi.

Że maszyna McCafe może nie być najczystsza

mcdonald Instagram przez @mcdonalds

Ta mała złośliwość przychodzi do nas za pośrednictwem wątku na Reddicie z pytaniem: „Pracownicy fast foodów z Reddit, czego NIE powinniśmy zamawiać w waszej restauracji? Dlaczego nie?' Użytkownik o imieniu Envirometh miał wiele przemyśleń na temat tego, dlaczego należy dwa razy pomyśleć o odbiorze napoju McCafe, i mówi, że w swoim doświadczeniu jako pracownik widział wiele maszyn, które są rzadko czyszczone .Mówią też, że nie jest to łatwa praca, a maszyny są horrendalnie skomplikowane — tak bardzo, że wymagały specjalistycznego serwisowania i szkolenia, aby je rozebrać i naprawdę pozbyć się mazi z zakamarków, nie wspominając o liniach.

Z całą uczciwością inny pracownik dzwoni, mówiąc, że ich menedżerowie McDonald's robili wszystko, aby wyczyścić maszyny McCafe, i dodał, że utrzymanie ich w czystości zajmowało średnio od 30 do 45 minut każdego dnia. To mnóstwo pracy, więc kupujący uważaj. Nie wszyscy mogą być bardzo dokładni — co oznacza, że ​​część tej mazi może pozostawać w maszynie podczas składania zamówienia.Jak naprawdę powstają kurczaki McNuggets

mcnuggetsy z kurczaka Instagram przez @mcdonalds

Słyszeliście przerażające historie o tym, jak McDonald's faktycznie robi te dziwnie teksturowane kurczaki? McNuggets . Wiesz, te, które są świetne, gdy masz 5 lat. McDonald's próbował uporządkować wizerunek swoich McNuggetów, aw 2014 roku wydali film, który pokazuje, jak są zrobione. W zasięgu wzroku nie ma różowego śluzu, ale wciąż jest dość obrzydliwy.

Film pochodzi z Kanady McD, ale NPR zapewniano, że jest to ten sam proces, który ma miejsce w USA. Po usunięciu piersi z kurczaków, które są naprawdę bardzo prawdziwe, są one wysyłane przez młynek z przyprawami i skórą kurczaka. To właśnie nadaje bryłkom dziwną teksturę i to, jak są przygotowane do kształtowania butów, dzwonków, piłek i muszek. Są dwukrotnie maltretowane, smażone na parze, mrożone i wysyłane do sklepów, które skończą je gotować. Nie jest tak źle, jak można by się spodziewać, ale wciąż jest dość nieapetyczny.

Ich frytki zawierają szokującą ilość składników

mcdonald Obrazy Getty

Jeśli robisz własne frytki w domu, wiesz, że zazwyczaj używasz ziemniaków, oleju, soli i być może innego rodzaju przypraw. Myślisz, że dostajesz to samo w McD ? Nie tak szybko. Sprawdź ich listę składników, a znajdziesz tam szokującą liczbę rzeczy — 19 składników , byc dokładnym. Więc co to za rzeczy?

Codzienny Posiłek przyjrzał się, co robią niektóre z tych składników. Naturalny smak wołowiny i kwas cytrynowy są dodawane do olejów, w których smażone są ziemniaki, i są pokrywane mieszanką soli, dekstrozy i pirofosforanu kwasu sodowego. Ten ostatni uniemożliwia im brązowienie, gdy czekają, aż ktoś je zamówi — co jest ważne, ponieważ nikt nie chce brązowych frytek. Powinniśmy również wspomnieć, że „naturalny smak wołowiny” ma swoje własne składniki — hydrolizowane mleko i hydrolizowaną pszenicę. Teraz wiesz.

To prawda, ich hamburgery nie gniją ani nie pleśnieją

ćwierćfuntówka Obrazy Getty

Porozmawiajmy o słoniu w pokoju: twierdzą, że ich hamburgery nie spleśnią ani nie zgniją, bez względu na to, jak długo pozwolisz im siedzieć. To prawda — w pewnym sensie — i Poważne jedzenie zrobił jakąś poważną naukę, aby dowiedzieć się, dlaczego.

Po miesiącach wystawiania różnych hamburgerów i artykułów spożywczych okazało się, że nie ma gnicia tylko dlatego, że do tego potrzeba wilgoci, wysychają, zanim zgniją. Ponieważ są to cienkie kotleciki gotowane bardzo szybko na gorącej powierzchni, tracą mnóstwo wilgoci już podczas gotowania. To ten sam proces gotowania, który zabija bakterie lub inne paskudztwa, które mogą być obecne w hamburgerze, a także potwierdzili, że inne hamburgery o podobnym kształcie i rozmiarze również nie zgniją. Większe hamburgery McD's Wola zgnilizna i pleśń, w zależności od tego, jak są przechowywane, więc jedyną naprawdę ohydną rzeczą, która się tutaj dzieje, jest to, że dostajesz niesamowicie suchego burgera.

Wszystko o ich maszynach do lodów

mcdonald Instagram przez @mcdonalds

W 2017 roku Kanał buzzów rozmawiał z nastolatką z Luizjany w centrum odrobiny wirusowego oburzenia. Prosząc, by zwracano się do niego tylko po imieniu, Nick mówi, że kazano mu wyczyścić maszynę do lodów w McDonald's, w którym pracował. Kiedy zaczął, stwierdził, że tace są wypełnione pleśnią i szlamem — więc on… Tweeted zdjęcia. Inni pracownicy i byli pracownicy McDonald's zgłosili się, aby go wesprzeć, mówiąc, że czyszczenie maszyn należało do kierownictwa i rzadko było to dobrze wykonywane. Nick został zwolniony zaraz po tweetowaniu zdjęć, a McDonald's… szybkie wyjaśnienie że przedstawione tacki nie mają kontaktu z żywnością, co, jak sądzimy, sprawia, że ​​całość jest tylko odrobinę mniej obrzydliwa.

Według Dziennik Wall Street (przez Thriller ), dokładne czyszczenie tych maszyn nie jest łatwe — i dlatego zawsze wydają się być wyłączone. Czyszczenie maszyny McFlurry to 11-etapowy proces, który po prawidłowym wykonaniu obejmuje 4-godzinny cykl czyszczenia termicznego. To nie liczy czasu potrzebnego na wykonanie pozostałych kroków, przygotowanie maszyny do czyszczenia i ponowne uruchomienie. Oto rzecz — McDonald's wie, jak trudne są ich czyszczenie, i obiecali na początku 2017 r., że maszyny zostaną wymienione. JedzenieBestia powrócił do tego problemu osiem miesięcy później i nic się nie zmieniło.

Poważnie wszystko o PlayPlace

dziecko na placu zabaw

Według wątku na Reddicie, który zapytał: „Pracownicy McDonald's, jaka jest najgorsza rzecz, jaka wydarzyła się w PlayPlace” prawdopodobnie powinien nazywać się po prostu PoopPlace ze względu na dokładność. Pracownicy rozmawiali z mnóstwem historie o dzieciakach robiących kupę na zjeżdżalni (i innych ślizgających się po niej), w rurkach do pełzania i zdecydowanie w basenie z piłeczkami. Jeden z nich powiedział, że prawie zawsze znajdowała się warstwa zapomnianego jedzenia na dnie dołu z kulkami, a następnie przysiągł, że zawartość wspomnianego dołu była w 50 procentach jadalna, 25 procent kulek i 25 procent kupy. Może język w policzek, ale nie są całkowicie w błędzie.

Dr Erin Carr Jordan jest profesorem psychologii rozwojowej i matką czwórki dzieci (via Gizmodo ) i, co zrozumiałe, była zaniepokojona tym, przez co jej dzieci pełzały w McDonald's. Pobrała próbki wymazów z wielu placów zabaw PlayPlace i Przewodowy mówi, że wrócili pozytywnie na listerię, gronkowce i tony innych paskudnych bakterii, na które prawdopodobnie nie chciałbyś narażać swoich dzieci. Historia staje się dziwnie gorsza, a kiedy zwróciła się do menedżera McDonald's po tym, jak zobaczyła, jak dziecko liże sprzęt w jednym konkretnym PlayPlace, otrzymała dokumenty prawne zakazujące jej wstępu do McDonald's za zakłócanie porządku. Zgadza się, czy nie?

Ekrany dotykowe pokryte bakteriami

ekran dotykowy Obrazy Getty

Te nowe kioski z ekranem dotykowym sprawiają, że zamawianie jest dziecinnie proste, ale możesz chcieć całkowicie się zdezynfekować po ich użyciu – a może po prostu przejść do starej szkoły i złożyć zamówienie w kasie (lub w bezpiecznym samochodzie).

W 2018 roku w Wielkiej Brytanii Metro pobrano próbki z ośmiu ekranów dotykowych McDonald's, sześciu w Londynie i dwóch w Birmingham. Oto, co dr Paul Matewele, starszy wykładowca mikrobiologii z London Metropolitan University, miał do powiedzenia o odkryciach: „Wszyscy byliśmy zaskoczeni, ile bakterii jelitowych i kałowych znajduje się w urządzeniach z ekranem dotykowym. To one powodują infekcje, na które ludzie zapadają w szpitalach.

Szczepy bakterii też nie były żartem. Na ekranie dotykowym w jednym miejscu znajdował się gronkowiec, który znajduje się na liście bakterii, które uodparniają się na antybiotyki stosowane w leczeniu infekcji. Listeria została znaleziona w dwóch miejscach i jest szczególnie niebezpieczna dla osób z osłabionym układem odpornościowym lub kobiet w ciąży.

W trzech czwartych miejsc stwierdzono obecność proteusu, który jest przenoszony w glebie, odchodach zwierząt i ludzi.

McDonald's odpowiedział, że ekrany dotykowe są regularnie czyszczone, ale Matewele zasugerował, że używany środek dezynfekujący może nie być wystarczająco silny – szczególnie biorąc pod uwagę liczbę osób, które używają ekranu, a następnie odbierają jedzenie bez mycia rąk.

Jest nowy Hamburglar i jest niesamowity he

Hamburger McDonald's

McDonald's zawsze miał trochę kultowe postacie robienie ciężkiego podnoszenia, jeśli chodzi o reklamę, a może nie zauważyłeś, ale wydawało się, że spadł z powierzchni Ziemi w 2002 roku. Hamburglar zniknął, a według rzecznika McDonald's (poprzez CNN ), w rzeczywistości „kłamał” i „wiódł spokojne życie”. Wrócił w 2015 roku i ludzie myśleli, że jest przerażający.

Postać dostała całkowita metamorfoza w noszącą maskę, prawdziwą osobę w czerwonych rękawiczkach. Podczas gdy niektórzy uważali, że nowy wygląd był dziwnie atrakcyjny (i czy nie jest to dziwne, że tak się czuje w stosunku do Hamburglara?), Tydzień Ad mówi, że inni zabrali się do Twittera, aby powiedzieć coś zupełnie innego. Nazywano go „przerażającym facetem na twoim zjeździe licealnym, który sprawia, że ​​zastanawiasz się, co poszło nie tak…” przez sugestia , i Stephanie Sigafoos podsumował to całkiem dobrze, mówiąc: „Jestem pewien, że widziałem go w tym filmie o przerażających sposobach uprowadzania twoich dzieci”. Nie do końca jest to klimat, którego można by się spodziewać, prawda?

Ich „przerażające i drapieżne” praktyki marketingowe

super mario szczęśliwe posiłki? Obrazy Getty

Czy jest coś bardziej obrzydliwego niż używanie zabawek do zwabienia dzieci przez drzwi twojego zakładu? Według Centrum Nauki w Interesie Publicznym , dokładnie to robi McDonald's z zabawkami, które od lat wkładają do swoich Happy Meals. Dyrektor ds. procesów sądowych w CSPI, Stephen Gardner, posunął się nawet do stwierdzenia: „McDonald's to obcy na placu zabaw rozdający dzieciom cukierki. Używanie zabawek przez McDonald's podważa autorytet rodziców i wykorzystuje niedojrzałość rozwojową małych dzieci – wszystko to po to, aby skłonić dzieci do preferowania żywności, która może szkodzić ich zdrowiu. To przerażająca i drapieżna praktyka, która gwarantuje nakaz sądowy.

Niezależnie od tego, czy od razu się z tym zgodzisz, warto się zastanowić. W 2010, CSPI złożył pozew zbiorowy, aby powstrzymać to, co mówią, że jest dość podejrzanym sposobem na przekupienie dzieci, aby chciały pójść do McDonalda w wieku, w którym kształtują się praktyki żywieniowe przez całe życie. Reuters poinformował, że pozew został ostatecznie oddalony i dodał, że nie ma wyjaśnienia, dlaczego zwolnienie zostało podane do wiadomości publicznej. To pozostawia Ci decyzję, czy jedna z głównych kampanii marketingowych jest inteligentna, czy rażąco nieodpowiedzialna.

Reklamowali frytki jako wegetariańskie, a nie są?

mcdonald Obrazy Getty

Jeśli jesteś ścisłym wegetarianinem, możesz pomyśleć, że możesz bezpiecznie kupić frytki McDonald's. Nie ma o wiele bardziej wegetariańskiego niż paluszki ziemniaczane smażone na oleju roślinnym… prawda?

W 2002 roku McDonald's był celem ogromnego wzburzenia wśród Hindusów mieszkających w Indiach. Pomimo tego, że placki ziemniaczane i frytki były w tym kraju wyraźnie oznaczone jako wegetariańskie, smażono je na oleju zawierającym esencję wołowiny. To nie tylko kwestia fałszywych reklam, które skłaniają ludzi do zerwania z wegetarianizmem, niejedzenie wołowiny jest dla wielu przekonaniem religijnym. Krowy są dla niektórych święte i nic dziwnego, że ludzie byli oburzeni.

Wiadomości CBS poinformował, że McDonald's obiecał zadośćuczynić, zmieniając sposób robienia frytek w Indiach i przekazując 10 milionów dolarów grupom hinduistycznym. Dodali też, że nigdzie w Ameryce nie reklamowali, że ich frytki są wegetariańskie, bo absolutnie nie są. Myśl Co. skontaktowali się z McDonald's w 2017 roku i odpowiedzieli, że nie mają zamiaru zmieniać przepisów ani robić wegetariańskich frytek w USA. Dlaczego? To tajemnica.

Ich sałatki są okropne

mcdonald Instagram przez @julieskitchen

McDonald's dołączył do ogólnokrajowego ruchu na rzecz zdrowia, a ze swojej strony dodał kilka sałatek do swojego menu. Wydaje się, że to uzasadniony sposób na uniknięcie poczucia winy po Big Macu, ale Wiadomości CBC okazało się, że nie są tak zdrowe, jak myślisz, a w niektórych przypadkach może być lepiej, jeśli zdecydujesz się na burgera.

Ich zespół informacyjny twierdzi, że sałatka Caesar z jarmużem McDonald's z chrupiącym kurczakiem i dressingiem Asiago Caesar jest największym przestępcą, a problem pojawia się, gdy zaczynasz dodawać składniki. Płacisz cenę za chrupiącego kurczaka i dressing, a ta cena to 730 kalorii, 53 gramy tłuszczu i 1400 mg sodu. Porównaj to z Double Big Mac, a jesz o 30 kalorii więcej, 15 gramów więcej tłuszczu i 60 mg sodu więcej — w sałacie!

Inni nie są dużo lepsi. sałatka ranczo z bekonem zawiera 28 gramów tłuszczu, a chrupiąca sałatka z kurczakiem z maślanki na południowy zachód? osiąga 25 gramów tłuszczu (i 520 kalorii). Jeśli idziesz do McDonalda, lepiej nie próbuj jeść zdrowo. To może być zdrowsze.

Ich zawartość sodu jest szalona

duży posiłek z makaronu? Obrazy Getty

Wiesz, że gdy idziesz do McDonald's dostajesz niesamowitą ilość tłuszczu i kalorii – to tylko pewnik. Sprawmy, aby Twój lunch był jeszcze bardziej obrzydliwy, mówiąc Ci, ile sodu też jesz.

Najpierw spójrzmy na Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne . Zalecają ograniczenie dziennego spożycia sodu do nie więcej niż 2300 mg dziennie, ale mówią, że bardziej idealna ilość to 1500 mg. Miej to w pamięci.

Rozważmy teraz polędwica z bekonem i serem Burger Trzeci Funt ma aż 2030 mg sodu i nie mówimy nawet o stronie frytek, którą zawsze z nią dostajesz. Idziesz na śniadanie? Weź Wielkie Śniadanie z Ciasteczkami i Białkami , który zawiera prawie nie do pomyślenia 2150 mg sodu. Równowaga mówi, że jest coraz gorzej. W 2012 roku menu zawierało osiem pozycji zawierających ponad 50% dziennego zalecanego spożycia sodu.

W 2017 r. liczba ta wzrosła do 24 pozycji, a w 2018 r. nic się nie zmieniło. Nadal na liście produktów z niezdrową ilością sodu znajdują się produkty takie jak 6-częściowe chrupiące maślanki, burger z wędzarni z podwójnym bekonem i przytłaczająca liczba produktów śniadaniowych. Ponieważ sód jest tak poważnym problemem dla wielu Amerykanów, jest to po prostu nie do przyjęcia.