Hardneck vs. Miękki czosnek: jaka jest różnica?

Cebulki czosnku miękkiej szyi

Wydaje się, że istnieją dwa obozy ludzi. Ci, którzy nie mogą znieść czosnek i tych, którzy nie mogą go wystarczająco wykorzystać. Ale bez względu na to, jak bardzo kochasz czosnek, prawdopodobnie zauważyłeś, że istnieje kilka rodzajów. Jak zielony czosnek, który jest młodym czosnkiem, który zazwyczaj zbiera się na wiosnę, zanim zdąży w pełni dojrzeć i przekształcić się w coś, co prawdopodobnie myślisz jako czosnek (poprzez Jedzenie52 ). Zielony czosnek bardziej przypomina zieloną cebulę dla oka, ale ma przyjemny, łagodny smak czosnku. Potem jest czosnek twardy i miękki.


To, co najczęściej widuje się w sklepie spożywczym, to czosnek z miękką szyjką, według Świerk . Podstawową różnicą jest rodzaj liści lub łodyg wyrastających z cebulki. Cebulki czosnku miękkiej szyi mają liście, które pozostają miękkie po osiągnięciu pełnej dojrzałości. Prawdopodobnie widujesz je częściej niż czosnek twardy w swoim sklepie spożywczym, ponieważ rosną szybciej i dłużej zachowują dobrą kondycję. Istnieje jednak kilka powodów, dla których warto szukać czosnku twardego.To są zalety czosnku twardego

Czosnek twardy

Czosnek twardy ma jedną główną łodygę, która wyrasta z jego cebulki, według Świerk . Inną wyraźną cechą czosnku twardego jest to, że cebulki zwykle zawierają zauważalnie większe ząbki czosnku, chociaż jest ich mniej na cebulkę. Jednym z głównych powodów, dla których powinieneś szukać czosnku twardego, jest jego smak, który jest bardziej złożony i zwykle odzwierciedla jego własne terroir. Według Czosnek Clubb , różne odmiany czosnku twardego mogą mieć smak bardziej czosnkowy, maślany, a nawet Pikantny . Zróżnicowane smaki sprawiają, że czosnek twardy jest idealnym wyborem do dań, które naprawdę prezentują czosnek i jego bardziej złożone smaki.
Więc weź trochę czosnku twardego i spróbuj przygotować kilka pysznych dań, takich jak Ina ogród penne arrabiata, który wymaga 24 ząbków czosnku Sieć spożywcza ). Możesz także spróbować dań takich jak confit czosnkowy z ziołami, tosty z brokułami i ricottą czosnkową, pieczony kurczak z czosnkiem, a nawet miód czosnkowy (przez Smacznego ). Możesz być zaskoczony bogactwem smaków, jakie można uzyskać stosując ten rodzaj czosnku.