Rozdzierająca serce śmierć Marii Guarnaschelli

Alex i Maria Guarnaschelli Michael Loccisano/Getty Images

Smakosze na całym świecie opłakują bolesną śmierć 79-letniej Marii Guarnaschelli, która była nie tylko ukochaną matką znanego szefa kuchni Alexa Guarnaschelli, ale także samą gwiazdą kulinarnego świata. Maria Guarnaschelli była uznaną redaktorką książek przez cztery dekady, ostatnio z W.W. Norton & Company, wydawca, dla którego pracowała przez 17 lat, aż do przejścia na emeryturę w 2017 roku. Guarnaschelli był „redaktorem najbardziej cenionych i odnoszących sukcesy książek kucharskich naszych czasów”, według oświadczenie złożone przez W.W. Norton , dla których nabyła i zredagowała ponad 100 książek.


Wśród książek, które Maria Guarnaschelli zredagowała w trakcie swojej kariery, znajduje się wersja z 1997 r. odwiecznie kultowego dzieła Irmy Rombauer z 1997 r. Radość gotowania (przez Historia ) i J. Kenji Lopez-Alt Laboratorium żywności: lepsze domowe gotowanie dzięki nauce , opublikowany w 2015 r. (przez Amazonka ). Oprócz Lopez-Alta, inni, których Guarnaschelli wprowadził do świata kulinarnego, to między innymi Judy Rodgers, Rick Bayless, Maricel Presilla, Jim Lahey, Stella Parks, Dave Arnold i Michael Ruhlman oraz Brian Polcyn. Lopez-Alt, Bayless i Lahey są wśród tych, którzy mają oddać hołd Guarnaschelli w programie radiowym Dave'a Arnolda, Problemy z gotowaniem 9 lutego (przez Świergot ).dlaczego przestali robić zima

'Przyczyną śmierci były powikłania choroby serca, według jej córki, szefa kuchni i osobowości telewizyjnej Food Network, Alexa Guarnaschelli', zgodnie z oświadczeniem Nortona.
stek ze spódnicy vs stek z wieszaka

Marii Guarnaschelli przypisuje się, że nauczyła Alexa gotować

Maria Guarnaschelli w kuchni Facebook

Maria Guarnaschelli, urodzona jako Maria DiBenedetto w Brookline w stanie Massachusetts 18 kwietnia 1941 r., która zmarła 6 lutego 2021 r. z powodu powikłań choroby serca, ukończyła literaturę rosyjską na Uniwersytecie Yale, gdzie poznała swojego męża. nieżyjący już dr John Stephen Guarnaschelli. Wśród załamanych serc pozostawionych przez Marię Guarnaschelli jest jej córka, Alex Guarnaschelli, szef kuchni nowojorskiej restauracji Butter i częsty gość w programach Food Network, takich jak Posiekanych i Pokonaj Bobby'ego Flay'a (za pośrednictwem W.W. Norton & Company). W ciągu Instagram Post z 8 lutego Alex ujawniła, że ​​jej matka była jedyną osobą, która nazywała ją pseudonimem „Al”. „Będę tęsknić za jej sufletami, jej niekończącą się ciekawością i zapachem jej perfum w pokoju” – napisała. Alex niedawno zaręczył się z Michaelem Castellon , który jest również znanym szefem kuchni i sędzią na Posiekanych .

Podczas swojej kadencji w Norton Maria Guarnaschelli była znana przez swoich kolegów jako „genialna; żywiołowy; nieposkromiony; oszałamiający czytelnik; laseropodobna jakość plamienia lub fałszywość; Szekspir w jej komicznym sensie; lekceważący; uroczy; i — wielokrotnie — kochany” — zgodnie z notatką skierowaną do personelu Nortona od Przewodniczącego i Prezydenta Julii Reidhead. Według W.W. autorzy książek kucharskich, z którymi pracowała, uznali ją za „wymagającą i wymagającą, ale też z pasją zaangażowaną w swoją pracę”. Oświadczenie Nortona.