Sędzia Hell's Kitchen Christina Wilson rzuca za kulisami, plus The Scoop On Gordon Ramsay - Exclusive

Christina Wilson Ethan Miller/Getty Images

Bez względu na to, ile Piekielna kuchnia możesz być fanem, zgadujemy, że prawdopodobnie jest cię dużo nie wiem o tym programie, który premiera 19. sezonu FOX 7 stycznia . Na przykład, czy wiedziałeś, że na planie zawsze jest prawnik (z ważnego powodu) i że zawodnicy nie mogą ćwiczyć (z… ciekawego powodu)?


Na szczęście dla Tłuczony czytelnicy, szef kuchni Christina Wilson , sędzia „Czerwonej kuchni” w tym sezonie i zwycięzca 10. sezonu, był na tyle hojny, że dostarczył ekskluzywną informację o tym, co naprawdę dzieje się za kulisami podczas produkcji jednego z najdłużej trwających konkursów kulinarnych w telewizji. Co najważniejsze, Wilson podał mnóstwo informacji na temat tego, co? Gordon Ramsay jest naprawdę podobny; oraz jako wieloletni zawodnik, sędzia i szef kuchni w Ramsay Steak w Paryskim Las Vegas , można śmiało powiedzieć, że ten mieszkaniec Filadelfii zna tę słynną, porywczą kulinarną ikonę lepiej niż większość.Zaskakujące rzeczy, które dzieją się za kulisami „Hell's Kitchen”

Gordon Ramsay piekło Frazer Harrison/Getty Images

Byłeś w tak wielu sezonach Piekielna kuchnia i w wielu pojemnościach. Jaki jest najbardziej szalony moment, którego osobiście byłeś świadkiem?
O stary. Boże, nigdy mnie o to nie pytano, więc nigdy tak naprawdę o tym nie myślałem. Najbardziej szalone chwile? O mój Boże, jest ich tak wielu.

Jeden z najbardziej szalonych, jakie widziałem, był w sezonie 18. To były wczesne dni, chcę powiedzieć, może drugi lub trzeci serwis obiadowy? Myślę, że to był trzeci serwis obiadowy. W niebieskiej kuchni była młoda dama o imieniu Jennifer, która była z powracającymi gwiazdami.Co się dzieje, gdy Gordon wchodzi do niebieskiej kuchni, staram się szybko zebrać mój zespół i dać im znać, założyć łososia i zacząć działać. A potem, kiedy wraca, staram się ich zebrać. Byłem tam, poszedł do niebieskiej kuchni, żeby naprawdę zacząć im to dawać.

Uwielbiałem moich nowicjuszy, byli zdecydowanie moją ulubioną grupą, którą miałem okazję trenować, mimo że był to tylko krótki czas. Rozmawiam z nowicjuszami w stylu: „Chodźcie, chłopaki. Musimy to przezwyciężyć.I nagle słyszę całe to zamieszanie, oglądam się, a on i Jennifer się tym zajmują. I nigdy w życiu nie widziałem, żeby Gordon był tak zły. To dlatego, że oskarżyła go o sabotowanie czegoś, co sprowadziła do przeszłości.

Ludzie o tym nie wiedzą i nie jest to seksowna część serialu, ale na planie jest prawnik z Foxa, za każdym razem, gdy nagrywamy, za każdym razem, gdy pojawia się wyzwanie lub usługa obiadowa. Nie ma zabawnych interesów. To nagroda pieniężna. Jest obsługiwany tak, jak przy stole do blackjacka. To musi być sprawiedliwe na każdym kroku.

[Gordon] wziął to bardzo do siebie i nigdy nie widziałem, żeby tak się złościł podczas nabożeństwa. Zatrzasnął całą wannę autobusu. Tak, została natychmiast wyrzucona!

burger king mozzarella paluszki

Jak myślisz, dlaczego ten zawodnik tak mocno naciskał?

Myślę, że z Gordonem możesz dużo przyjść, a on stanie tam nos w nos i będzie tego bronił. Ale idąc za jego uczciwością, na pokaz taki jak Piekielna kuchnia , który trwa teraz, nadchodzi przez 19 sezonów i naprawdę pomógł zbudować fundamenty jego amerykańskiego sukcesu. Każdy, kto pracuje nad tym programem, powie ci, ile w to idzie.

Myślę, że wziął to nie tylko za zniewagę dla siebie, ale także dla tego, co reszta z nas robi dla tego programu. Tak, myślę, że to [że] jego uczciwość została zakwestionowana. To był jedyny raz, kiedy to widziałem. To mnie zaszokowało, ale pozwoliło mi wyprzedzić moją czerwoną drużynę w obsłudze obiadowej.

Co jeszcze dzieje się za kulisami? Piekielna kuchnia co może zaskoczyć widzów?

Tak, dużo się dzieje. Myślę, że gdybym kiedykolwiek spełnił życzenie, chciałbym, żeby ludzie zobaczyli proces przesłuchania i chciałbym, żeby ludzie zobaczyli cały coaching, który ma miejsce.

Powiedziano mi, że jest około 150 godzin taśmy, którą należy skrócić do 43 minutowego odcinka na każdy odcinek.

Więc masz godziny, godziny, godziny taśmy. Przybij piątkę zespołowi post-edycyjnemu, który musi przez to wszystko przejść. Myślę, że gdyby ludzie wiedzieli, myślę, że chcieliby zobaczyć, jak bardzo Gordon i sous-chefowie pomagają w trenowaniu drużyn, gdy spóźniają się z karami, lub wyprzedzają podczas kolacji, kiedy przygotowujemy się. Istnieje wiele dobrych wartości jako szef kuchni, które otrzymujesz między wszystkimi starszymi wsparciem, które tam jest. Ale myślę, że ludzie byliby zaskoczeni, jaką rolę mentor pełni Gordon, ale to nie czyni z tego najlepszego telewizora.

Jaki naprawdę jest Gordon Ramsay, według sędziego Hell's Kitchen Kitchen

Gordon Ramsay Lis

Jaki jest Gordon Ramsay jako osoba?

On jest niesamowity. Jest absolutnie niesamowity. Jest jednym z najbardziej pokornych i łaskawych ludzi, niezależnie od jego życiowych sukcesów, jakich kiedykolwiek spotkałem.

Jest absolutną kałużą, gdy jest w pobliżu swoich dzieci. Myślę, że ludzie byliby słusznie przerażeni, gdyby kiedykolwiek zobaczyli go w towarzystwie żony i dzieci.

Nie chcę powiedzieć, że jest zupełnie inną osobą, ponieważ myślę, że to prowadzi do pomysłu, że to udaje Piekielna kuchnia , którym nie jest. Ale jest ta strona Gordona, którą widzisz we wszystkim, co robi, że nie pochodził z wielu.

Nie potrafię wystarczająco powiedzieć, jaki jest pokorny i hojny. Tak, to była życiowa okazja, by być przez niego mentorem i mieć możliwość zbliżenia się teraz.

Od występu minęło ponad osiem lat, ale jestem w zespole korporacyjnym od prawie sześciu. Właściwie właśnie wróciłem z Londynu. Byłem tam, pomagając otworzyć restaurację w Harrodsie. Być tym, do którego Gordon dzwoni i mówi: „Hej, potrzebujemy pomocy”. Tak, to niesamowite uczucie.

Oczywiście ma w sobie zawziętość, która przejawia się w serialu. Jak pogodzić to z bardziej miękką stroną, którą opisujesz?

Powiedziałbym, że jedyny raz, kiedy naprawdę widzicie go rzucającego talerzami, bijącego łososia, robiącego takie rzeczy, ma miejsce podczas obiadu. Robi to tylko dalej Piekielna kuchnia i Kuchenne koszmary . Lub 24 godziny do piekła iz powrotem , tego typu rzeczy.

I widzisz tę jego stronę, kiedy albo jego imię jest na talerzu, albo goście płacą za jedzenie. Nie widzisz, żeby tak się zachowywał podczas wyzwań. Zobaczysz, że jest naprawdę konstruktywny i da ci całkiem szczere opinie, to samo na Szef kuchni .

Ale jedynym momentem, w którym naprawdę się nakręca, jest to, że jedzenie, które nie powinno wychodzić z kuchni, wychodzi z kuchni.

Myślę, że nie różni się niczym od sportowca. Wiem, że jeśli jestem na obiedzie z Gordonem, on ma swoją twarz gry i przez cały czas jest tylko krok do pedału. Ale kiedy jesteśmy w bójce, wszystko, co nie jest serwisem obiadowym, jest trochę bardziej uległy.

Szefowa kuchni Christina Wilson o tym, jak to jest naprawdę być w Hell's Kitchen

Christina Wilson Piekło Ethan Miller/Getty Images

Jako zawodnik, jakie były najlepsze i najgorsze elementy rywalizacji? Piekielna kuchnia ?

Najlepsze części były kwestionowane każdego dnia i nigdy nie wiedziałem, dokąd zabierze cię wiatr, ponieważ o to właśnie chodzi w serialu. Ile się nauczyliśmy, znowu, ten jeden na jeden raz.

Dla mnie miałam szefa kuchni Andi [Van Willigan] w czerwonej kuchni i jest po prostu genialna. Z pewnością nie odniosłbym takiego sukcesu w serialu ani poza nim, gdybym nie miał jej jako mentorki w serialu, a potem jeszcze przez kilka lat. Pomogła mi przygotować mnie do przejęcia jej stanowiska, zasadniczo, zarówno w restauracjach, jak i na wystawie. Myślę, że najlepsze było to, czego się uczysz i takie wyzwania każdego dnia.

Najgorsze dla mnie było to, że nie było zwolnienia. Wiem, że o to chodzi, a oni chcą, żeby to był ten rodzaj szybkowaru, który ciągle narasta, para, para, para, aż w końcu ktoś wybuchnie. Ale nie możesz ćwiczyć, nie ma muzyki, nie wolno nam było mieć nawet długopisu i ołówka w akademiku do pamiętnika.

Naprawdę? Dlaczego tak było?

Myślę, że z kilku powodów. Jednym z nich jest, wyobrażam sobie prawa do muzyki, programów telewizyjnych lub czegokolwiek, co może być w tle. To tylko spekulacje. Zgaduję, że dlatego. Ale myślę też, że nigdy nie chcesz się umawiać. Ten sezon został nakręcony w kwietniu/maju 2019 roku, więc nie ma przepisów dotyczących COVID, nie ma masek, nie ma tego.

jak zginął Anthony Bodine?

Ale co, gdybym miał w tle finały NBA, a teraz nie będzie ich emitować dwa lata później, nie ma prawdziwej ciągłości. Myślę, że to bardziej logistyka niż cokolwiek innego. Ale żeby nie móc ćwiczyć, ćwiczyć jogi, słuchać muzyki, dekompresować się w jakikolwiek sposób, móc odebrać telefon i zadzwonić do przyjaciela czy coś takiego. Po prostu stale przebywasz w szybkowarze, otoczony przez konkurentów. Nikt nie jest po twojej stronie i to naprawdę dziwne uczucie. Tak.

Bo w czerwonej kuchni nikt nie upada, wszyscy wspierają wszystkich. Tam jest dokładnie odwrotnie. Tak, powiedziałbym, że najgorszą rzeczą było brak uwolnienia się od presji, a najlepsze były wyzwania i to, co wychwytujesz od ludzi, którzy cię mentorują.

Jak wyglądało twoje przesłuchanie?

To były dwa osobiste przesłuchania, jedno w Filadelfii, drugie w Nowym Jorku. Właściwie to chyba trzy przesłuchania na Wschodnim Wybrzeżu, a potem ostatnie w Los Angeles. Zabawne, nie musimy gotować dla Piekielna kuchnia przesłuchanie.

Myślę, że robią to celowo, więc ludzie, którzy mówią: „Tak, jestem szefem kuchni. Jestem najlepszy [w] Philly.

Ok dobrze. Zobaczymy to po raz pierwszy przed Gordonem. Wszyscy zobaczymy to po raz pierwszy. Rozumiem mentalność, bo ludzie zawsze kłamią... Daj spokój, dostałem pierwszą pracę leżącą w moim CV!... Nie kłamałem, ale zdecydowanie go podszyłem i sprawiłem, że wyglądało trochę ładniej niż być może.

Ale tak, kilka wywiadów na Wschodnim Wybrzeżu, a potem dotarłem do ostatniego w LA I robią dwa sezony wstecz, więc byłem tam z ludźmi, którzy wybierali się na sezon 9 i sezon 10. Miałem wielkie szczęście do obsadzenia w sezonie 10.

Lubię myśleć, że wypełnili wszystkie szalone miejsca i szukali kilku normalnych [osób]. „Wyglądasz czysto. Trzymaj palce z dala od ust. Dobra, chodź”.... Wyczucie czasu jest wszystkim. To było bardzo szczęśliwe, że skończyłem w sezonie 10, a nie dziewiątym, ponieważ moją nagrodą była restauracja Gordona Ramsaya. I pierwszy w Vegas. Nie mógłbym prosić o lepsze ustawienie gwiazd tam dla mnie.

Jak to było wygrać sezon 10

Christina Wilson Ethan Miller/Getty Images

Jak się czułeś, kiedy faktycznie wygrałeś?

Pamiętam, że wymówiłem słowo na „K”. To tylko jeden z moich manier, mój tata też to robi, kiedy się śmiejemy lub reagujemy emocjonalnie, zwykle kładziemy rękę na sercu. Pamiętam, że robiłem to, gdy drzwi się otworzyły. Justin i ja, czułem się, że tak dobrze się dogadywaliśmy i naprawdę, naprawdę czułem, że jesteśmy łeb w łeb przez cały sezon. Mamy bardzo różne style przywództwa i myślę, że ostatecznie to mnie przesunęło.

Pamiętam, że trzymałem serce i wypowiadałem słowo na „K”, cicho, nie głośno. Trochę się cofnąłem, żeby zobaczyć, czy mogą być otwarte obie drzwi w tym sezonie, może to coś nowego, jakiś nowy zwrot akcji. Cofnąłem się i zobaczyłem, że szef kuchni przytula go na pocieszenie. Byłem jak, w porządku. Potem wszedłem na szczyt schodów i zobaczyłem wszystkich tam na dole i pamiętam, że bardzo świadomie zmuszałem się do poświęcenia sekundy tylko po to, żeby w jakiś sposób to odetchnąć, ponieważ nie doświadczę tego ponownie w moim życiu. Tak, zajęło to chwilę, a potem po prostu upewniłem się, że nie potknę się.

Nie byłem zszokowany. Byłem bardzo dumny. Wiedziałem, że dałem z siebie wszystko i bardzo satysfakcjonujące było wiedzieć, że wszystko, co najlepsze, wystarczyło.

Jak zareagowali inni zawodnicy, gdy wygrałeś w 10. sezonie?

Moi koledzy z drużyny byli świetni. Nawet wielu ludzi z niebieskiego [drużyny] było naprawdę dobrych. Nie angażowałem się zbytnio w ten dramat. Dla mnie byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i przez cały czas robiłam co mogłam, żeby tak sobie radzić.

Nawet Justin, z którym się zmierzyłem, pamiętam, że poprzedniego wieczoru pisałem swoje menu tak, jak on pisał swoje i rozmawialiśmy o tym, bo tak bardzo go szanuję, a jego dla siebie. Nadal jesteśmy wspaniałymi przyjaciółmi. Świetnie sobie radzi w Hoboken w New Jersey.

Rozmawiałeś z innymi zwycięzcami Hell's Kitchen? Czy to też było ich doświadczenie w wygrywaniu?

Tak. Tak, rozmawiałem ze zwycięzcami i rozmawiałem z wicemistrzami i kilkoma finalistami trzeciego miejsca.

Nadal mam świetne relacje z wieloma z tych facetów. Myślę, że ostatecznie jest poczucie ulgi, że to koniec, że ta rzecz, na którą się zapisałeś, po prostu rzuca cię przez dzwonek, jesteś w tym punkcie końcowym. Myślę, że większość ludzi po prostu zdaje sobie sprawę, że dali z siebie wszystko i wyszedł najlepszy wynik.

Jak to jest być wzorem do naśladowania, skoro wygrałeś?

Tak. To niesamowite. W branży spożywczej trudno znaleźć rzeczy, które sprawią, że poczujesz się dobrze jako człowiek. Zajmuję się tworzeniem miejsc pracy dla innych ludzi, wprowadzaniem świetnej kuchni na rynki regionalne, wyznaczaniem trendów.

Ale trudno naprawdę, naprawdę poczuć, że przyczyniasz się do harmonii świata w tej branży, a przynajmniej mi to sprawia trudność. To nie było coś, czego się spodziewałem po występie...

Robię, co w mojej mocy, tak jak powiedziałem, kamera nigdy nie jest wyłączona, ale w tych momentach, które nie wchodzą w edycję, robię, co w mojej mocy, aby wspierać i trenować mój zespół najlepiej, jak potrafię. Wyjście z programu było zdecydowanie najbardziej satysfakcjonującą rzeczą. Mogę powiedzieć, że nawet jeśli chodzi o moją pracę teraz, to jak wielu rodziców skontaktowało się ze mną w sprawie swoich małych córek, które po prostu zostały zainspirowane lub chcą teraz nauczyć się gotować, lub po prostu, że widoczność jest tak ważna.

Czy miało dla ciebie znaczenie przełamywanie barier w tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn dziedzinie restauracji?

mleczna królowa miękka porcja

Tak. Wspaniale. Myślę, że kiedy ty jesteś w środku tego, a przynajmniej kiedy jestem w środku, nie myślę o tym. Nie operuję na tym poziomie myślenia. Ale kiedy odejdę od tego wszystkiego i patrzę na szerszy obraz, jest to dość niezwykłe.

Jedną z najlepszych rzeczy w pracy dla Gordona jest to, że promuje i daje możliwości oparte na zasługach. Ludzie też by o tym nie wiedzieli, bo nie widać za kulisami, ale to wszystko kobiety. Wszystkie jego występy prowadzą kobiety. Moja kuchnia z tyłu, moja kuchnia pomocnicza, była prowadzona przez wszystkie kobiety.

Kiedy patrzysz na Szef kuchni, 24 godziny do piekła iz powrotem , Nat Geo Niezbadany , jest kobieta odpowiedzialna za każdy z tych działów kulinarnych. Gordon to rozumie. On wie, mówiąc ogólnie, jesteśmy po prostu zorganizowani, pracujemy nad tym, słuchamy, pracujemy z mniejszym ego i po prostu pozostajemy skupieni. Myślę, że on, szczególnie w programach, po prostu woli tę interakcję.

To szaleństwo myśleć w 2020 roku, że wciąż próbujemy przełamywać tu sufity. Nie do końca to rozumiem. Ale miałem też szczęście dorastać z trzema starszymi braćmi, więc nigdy nie miałem tego: „nie możesz tego zrobić”. Oczekiwano, że będę nadążyć.

Czego można się spodziewać po 19. sezonie Hell's Kitchen?

Gordon Ramsay piekło Facebook

Co odróżnia najnowszy sezon Hell's Kitchen od poprzednich sezonów?

Myślę, że talent w tym sezonie jest niesamowity. Myślę, że czułem się jak kucharz, nie było tak dużego napięcia. Był konkurencyjny, ale nie był koci. Wychodziłem z sezonu All-Star, więc miałeś tę grupę debiutantów w [sezonie] 18, a potem tę grupę doświadczonych gwiazd, które wiedziały, że nie wszystko sztuczek, ale znał wiele sztuczek i tak dalej. Naprawdę fajnie jest mieć wyrównane boisko i miłą, świeżą, energiczną załogę. No i oczywiście bycie w Las Vegas jest po prostu niewiarygodne.

Czy ten sezon był trudniejszy niż ten, który wygrałeś, sezon 10?

Jestem pewien, że każdy [zawodnik] Hell's Kitchen powie, że ich sezon był najlepszy i najtrudniejszy. Absolutnie powiem to o sezonie 10. Po prostu pomyślałem, że to było najtrudniejsze. Gdybym miał zagrać sezon 10 w Las Vegas, z tą dodatkową presją, chciałbym myśleć, że nadal bym wygrał – ale dzieje się o wiele więcej.

Miałeś pięć szalenie odnoszących sukcesy restauracji Gordona, wszystkie w zasięgu wzroku. Naprawdę nie potrafię wyrazić presji, jaką dodaje, ale jest to absolutnie dużo, a poza tym jest też Vegas. Nie robimy nic poza zachęcaniem ludzi do bycia przesadnym i robienia rzeczy w obfitości, więc obsada musiała naprawdę dużo ćwiczyć samodyscypliny i skupienia, gdy tam byli.

Widziałeś jakieś nietypowe przesłuchania, które się nie sprawdziły?

Nie mam. Robią to celowo. Nie chcą, aby sous-chefowie mieli predyspozycje ludzi, zanim faktycznie ich spotkamy i zobaczymy w kuchni. Jest dla nas również wielka niespodzianka.

Zaufaj mi, pierwszego dnia wszyscy jesteśmy rzuceni na pętlę. Miałem szczęście pomóc Szef kuchni Sezon 9 i 10 do castingu. Pojechałem do kilku różnych miast.

Myślę, że widziałem prawie 2000 osób w trzech miastach. Musimy skosztować ich jedzenia, a ono siedzi tam od około pięciu godzin. Widziałem tam naprawdę dzikie rzeczy, ludzi, którzy byli niesamowicie utalentowani, których zatrudniłbym na miejscu, a potem innych ludzi, którzy wyciągali wszystko z torby i po prostu kładli to na talerzu. Pełne spektrum, ale nie, nie jesteśmy wtajemniczeni w proces przesłuchań HK.

Jakie było najbardziej niezwykłe jedzenie, które próbowałeś podczas przesłuchania do Hell's Kitchen?

Kiedy byliśmy w Atlancie, trzech różnych ludzi przynosiło rzeczy, na które sami polowali. Zabawne rzeczy, takie jak królik, była jedna kaczka i była dziczyzna. Było pyszne, ale też trochę nietypowe. Nie wiem, czy ten facet był tylko na swoim podwórku, czy jego dzieci wróciły do ​​domu z płaczem, ponieważ próbował to zrobić Szef kuchni z królikiem. Tak, nie byłem pewien.

Odkąd byłeś w tak wielu sezonach Piekielna kuchnia , czy masz opinię na temat tego, jaki typ osobowości najlepiej poradzi sobie w serialu, a jaki typ osoby nie zniesie upału?

Tak. Możesz dość szybko ocenić ludzi. Jedną z najważniejszych informacji jest to, jak reagują na konstruktywną informację zwrotną. Masz swoich ludzi, którzy to wchłoną i „tak, szefie kuchni, w porządku”. A oni to zastosują i pójdą dalej.

Inni ludzie staną się naprawdę defensywni i zamkną się, ponieważ po prostu nie wiedzą, jak w danej chwili przyjąć takie informacje zwrotne. A potem masz ludzi typu wymówek: „Chciałem to zrobić” albo nie, „Marisa jest tą, która zrobiła dzisiaj bakłażana”, którzy po prostu muszą mieć coś do powiedzenia.

Uważam, że odnoszą największe sukcesy te, które są „tak, szefie kuchni”, absorbują opinie, a następnie są w stanie je zastosować i znacznie się rozwijać przez cały czas trwania programu.

Jak praca w McDonald's przygotowała Christinę Wilson do zostania nagradzaną szefową kuchni Hell's Kitchen

McDonald Nathan Stirk/Getty Images

Twoja pierwsza praca w restauracji była w McDonald's. Czego nauczyłeś się z tego doświadczenia?

Tak. Nauczyłem się bardzo wcześnie. Kiedy miałem 12 lat, miałem papierową trasę. Bardzo wcześnie nauczyłem się, że własne pieniądze to wolność. Tak więc od 12 zawsze miałam pracę na pełen etat, zwykle na cały etat wakacyjną, ale zawsze gdzieś zarabiałam.

Tak, pracowałem w McDonald's i nie pozwolili mi iść na grilla. Nie wpuścili mnie do kuchni, bo byłam całkiem poukładana, byłam elokwentna jak na nastoletniego dzieciaka, miałam wtedy 16 lat. Byłem elokwentny. Byłem naprawdę dobry z matematyki. Wtedy to był inny czas, nie mieliśmy wszystkich skanów. To był po prostu inny czas w 1995 roku.

Celowo zacząłem rozdawać darmowe jedzenie. Celowo dostałem przewinienia, ponieważ wiedziałem, że jeśli dostaniesz tak wiele, zostaniesz wyciągnięty z kasy i odłożony na stronę z jedzeniem. Więc rozdawałem jedzenie jak szalony, a potem musieli postawić mnie na grillu na śniadanie. Pracowałam od 6:00 do 14:00. Wstawałem o piątej, biegałem tam dwie i pół mili i pracowałem przy grillu. To był mój pierwszy smak bycia w kuchni.

Jak wygląda praca w McDonald's w porównaniu z bardziej wyrafinowaną restauracją?

To bardzo systematyczne. Jest taka wielka rama, która spada, gdy robisz wszystkie jajka, więc wszystko ma ten sam kształt. Pamiętam... Boże, chyba za dużo ujawniam. W tych szufladach, w tych podgrzewaczach, trzymali bryłki kurczaka. Zrobiłbyś dużą partię, a potem... Nie jestem pewien, jak to działa dzisiaj. W tamtych czasach oddzielano je między białym i ciemnym mięsem. Myślę, że teraz to wszystko białe mięso.

Dorastamy dzieci. Nastolatki są po prostu wiecznie głodne. Pamiętam, że ja i moi współpracownicy zawsze chodzimy na bryłka kurczaka szuflada i przesuwane bryłki w naszych kieszeniach, a potem wracanie do okienek drive-thru i strzelanie nuggetsów.

Ale tak. Bardzo różni się od niezależnej lub freestyle'owej kuchni. Ale miejsca takie jak McDonald's, Pizza Hut , Laska-fil-A , są tak systematyczne. A operacyjnie nadal stosuję rzeczy, których nauczyłem się w wieku 16 lat, tak jak ubierasz coś w szyku i znowu jestem bardzo metodyczny i systematyczny w wykonywaniu.

Myślałeś, że panowała tam dobra atmosfera w zespole, w której wszyscy pomagali sobie nawzajem?

W McDonaldzie? Chyba tak. Byłem nastolatkiem, nie wiem, czy miałem przepustowość, żeby naprawdę to wszystko wchłonąć.

Dobrze się z tym czułem. Pani, która mnie uczyła, była super dziwną, naprawdę dziwną damą, ale była bardzo otwarta i przyjazna. Naprawdę dobrze się bawiliśmy. Poza tym pracowała tam też grupa moich kolegów z liceum. Tak, było fajnie. To było wspaniałe doświadczenie. Nie jem tony McDonalda, ale... Miałem wspaniałe doświadczenie w pracy tam. Nie mogę o tym powiedzieć nic złego.

Wskazówki szefowej kuchni Christiny Wilson dla początkujących szefów kuchni

gotowanie w domu w kuchni

Jaka jest Twoja najlepsza rada dla osób, które chcą doskonalić się w gotowaniu w domu?

Boże, jest tyle porad domowych. Myślę, że najważniejsza jest ciekawość. Bardzo rzadko zdarza się, że ludzie radzą sobie dobrze za pierwszym razem.

Island sposób sorbet costco

Myślę, że to pokazuje jak Piekielna kuchnia , Szef kuchni, Najlepszy szef kuchni , Posiekanych , to wszystko naprawdę odciągnęło kurtynę z powrotem do przemysłu spożywczego. I myślę, że ludzie są bardzo podekscytowani. A COVID, również blokada, ile bochenków zakwasu widziałeś podczas pierwszej blokady na swoim Instagramie? Widziałem mnóstwo. A potem była kawa dalgona, a potem suflety naleśnikowe. Wspaniale jest widzieć ludzi w domu, którzy chcą po prostu poeksperymentować.

Myślę, że czasami możesz wypróbować przepis, którego po prostu nie dostaniesz, a ludzie się poddadzą. Ale myślę, że ważne jest, aby być ciekawym i znajdować szefów kuchni, blogi i miejsca, w których udostępniane są przepisy, aby utrzymać zainteresowanie domem. To mnie doprowadza, nie doprowadza mnie do szału... To fascynuje ja o tych pokoleniach, kiedy patrzą, jak ludzie robią różne rzeczy, a tak naprawdę ich nie robią. Podobnie jak YouTube i inne rzeczy, oglądasz ludzi, którzy coś robią, to mnie fascynuje.

Myślę, że im więcej ludzi potrafi być ciekawymi i aktywnymi, tym bardziej docenia wychodzenie na obiad za ilość czasu i umiejętności, które są potrzebne do bycia szefem kuchni, a potem do całego doświadczenia kulinarnego.

Kiedy po raz pierwszy spróbujesz zrobić żeberka w domu i będziesz musiał przejść przez wszystkie kroki, plus całe czyszczenie, następnym razem, gdy wyjdziesz zjeść żeberka, może nie będziesz tak zdenerwowany, aby wydać 50 dolarów za talerz, ponieważ wiesz, ile pracy jest w to włożone przed i po.

Mógłbym powiedzieć, że użycie skorupki jajka to najlepszy sposób na wydostanie skorupki jajka, gdy rozbijesz jajko lub upewnij się, że masz termometr w piekarniku. Jest wiele wskazówek dotyczących domu, ale naprawdę uważam, że ciekawość jest ważna.

A co z kimś, kto chce zostać profesjonalnym kucharzem? Czy masz jakieś rady na początek?

Tak. Myślę, że naprawdę ważne jest, aby ocenić, czy jesteś pasjonatem gotowania, czy chcesz zrobić karierę. Jest tam trochę cienka linia. Myślę, że w tej chwili branża to taki wyjątkowy czas i nie jest to najlepszy czas na zatrudnianie. Właściwie to chyba dobry czas na staż i tak to wymyśliłem.

Pracowałem za darmo w kilku szanowanych restauracjach w Filadelfii i okolicach, a stamtąd po prostu zyskałem więcej możliwości. Powiedziałbym, że jeśli masz przyjaciela lub znasz właściciela lokalnej restauracji w swoim mieście, spróbuj wejść tam na zmianę lub dwie, tylko po to, aby poobserwować lub ubrudzić sobie ręce, jeśli możesz, Inaczej...

Tak. Boże, to takie trudne. Najlepsze, co mógłbym powiedzieć, to to, że nazywamy to inscenizacją, po prostu jako stażysta lub mała wycieczka po lokalnych restauracjach, a następnie praktyka w domu.

Jak to było zostać szefem kuchni w Filadelfii?

Filadelfia

Zaczynałeś jako szef kuchni w Filadelfii. Co to było?

Tak, byłem w Philly około tydzień temu i absolutnie kocham to miasto. To, co dzieje się z nimi ze sceną restauracyjną, jest bolesne. Dzięki Bogu za Philly. Ta scena w restauracji mnie zrodziła. Zarobiłem tam kotlety i mam szczęście. Sposób, w jaki branża jest w Filadelfii, w porównaniu z innymi dużymi miastami, jest tak naprawdę kolektywem. Każdy z nas, każdy szef kuchni, który w Filadelfii jest choć trochę znaczący, przez zmianę lub dwie pracował w kuchni wszystkich innych.

Wszyscy dzielimy się przepisami i pomysłami, a „Pracuję nad tym menu degustacyjnym, przyjdź we wtorek wieczorem, pozwól, że go przedstawię i przekażę mi swoją opinię”. W Chicago, Nowym Jorku, San Francisco tak naprawdę nie dostaje się tak wiele, wszystko jest bardzo konkurencyjne. Gdzie Philly, uważam, że jestem... Mogliby przejmować się wielkimi nazwiskami.

Myślisz, że Gordon Ramsay otworzy restaurację w Filadelfii?

Ludzie ciągle mnie pytają: „Dlaczego Gordon nie pojedzie do Philly?” Byłem tak, jakby tego nie zrobił... Kocham mojego szefa, ale to nie jest dla niego odpowiednie miasto, chyba że wybrał steki na Broad, albo w Four Seasons, czy coś. Tak, to miałoby sens. Ale lokalni mieszkańcy Filadelfii nie pójdą do restauracji Gordona Ramsaya, bo to Gordon... nie idźcie, bo to restauracja Gordona Ramsaya, bo w ten sposób chronimy sąsiedztwo, niezależne firmy [sposób myślenia]. Ale z tego powodu jest tak wspierający. Kiedy wyszedłem na Piekielna kuchnia , pracowałem w restauracji Lolita na 13th Street, jednej z 50 najlepszych.

Tak. Ciężko mi było zrezygnować z tej pracy, ale wiedziałem, że jeśli utrzymam swoją pracę i pójdę na koncert, będę miał siatkę bezpieczeństwa. Musiałem odejść, więc nie miałem siatki bezpieczeństwa i mogłem mentalnie dać z siebie wszystko na pokaz. Na koniec właściwy ruch. Tak. Tak dla Philly!