Oto różnica między piżmem a kantalupą

Dojrzała pokrojona w plasterki cantelopa

To ta pora roku, kiedy dojrzałe, pyszne, melony zacznij pojawiać się na półkach supermarketów. Niewiele jest rzeczy bardziej orzeźwiających niż wgryzanie się w słodkiego, soczystego melona w ciepły letni dzień, ale jest tak wiele rodzajów melonów, że trudno jest zrozumieć różnicę między wszystkimi odmianami. Być może słyszeliście określenie melon piżmowy, który jest jednym z najpopularniejszych letnich melonów na rynku.


W rzeczywistości są one częścią rodziny tykw i są blisko spokrewnione z innymi ulubionymi roślinami, takimi jak cukinia, dynia i dynia, według Linia zdrowia . Piżmowe melony charakteryzują się prążkowaną, siatkowatą skórką i słodkim piżmowym smakiem. Kantalupy , spadź i melony perskie należą do tej kategorii. Oznacza to, że w rzeczywistości nie ma żadnej różnicy między kantalupą, być może jednym z najczęściej sprzedawanych rodzajów melonów, a melonem piżmowym. Kantalupa jest raczej specyficznym rodzajem melona piżmowego, o grubej skórce i delikatnym, przyjemnie słodkim pomarańczowym miąższu.Piżmowe melony są naładowane wartościami odżywczymi

Miska sałatki owocowej

Piżmmelony są słodkie, orzeźwiające i zawierają duże ilości przeciwutleniaczy i witamin. Zawierają duże ilości witaminy C i beta-karotenu oraz są bogate w inne składniki odżywcze, takie jak potas, kwas foliowy, miedź, magnez i witaminy z grupy B, zgodnie z Zdrowie . Regularne spożywanie melonów ma szereg korzyści zdrowotnych, w tym wzmacnia układ odpornościowy, pomaga regulować poziom cukru we krwi i pomaga w utracie wagi.
Podczas gdy kantalupa jest bardzo podobna pod względem odżywczym do innych odmian melonów, kantalupa dostarcza nieco wyższy poziom błonnik oraz witaminy A i C, per Linia zdrowia . Ma również bardzo słodki, łagodny i przyjemny smak, dzięki czemu jest ulubionym składnikiem sałatek owocowych, koktajli lub innych słodkich letnich przysmaków. Inne melony piżmowe, takie jak spadzi, mają lżejszy, mniej słodki smak, z orzeźwiającym, lekko kwiatowym posmakiem. Moje przepisy .

Ale kiedy idziesz na zakupy? owoce , nie ma znaczenia, czy pociąga Cię jasna słodycz kantalupy, czy subtelny i świeży smak spadzi – nadal będziesz czerpać wszystkie korzyści odżywcze, które są zawarte w każdym zdrowym melonie.


Kategorie Opinie Telewizja Fakty