Oto różnica między Pancettą a Guanciale

Peklowane mięso

Czy kiedykolwiek widziałeś „guanciale” w menu i zapytałeś serwer, co to jest? Wielu kucharzy uważa, że ​​można zamiennie używać guanciale i pancetty, ale większość Włochów zachwyciłaby się tą sugestią. Podobnie często pomylenie pancetty z prosciutto , ponieważ brzmią niejasno podobnie. Jednak chociaż prosciutto może być spożywane prosto z opakowania , ogólnie zaleca się gotowanie surowej, pokrojonej w kostkę pancetty.


Wracając do pancetty i guanciale: oba rodzaje włoskiego salumi są leczone przez kilka tygodni. Największa różnica między nimi dotyczy kawałka wieprzowiny i przypraw używanych do peklowania każdego mięsa (poprzez Dwie kuchnie ). Z boczek , boczek jest peklowany w soli i pieprzu. Mięso może być sprzedawane pokrojone w cienkie plastry lub w kostkę. Z kolei Guanciale to podgardle wieprzowe (policzek wieprzowy), który jest peklowany w soli i przyprawach, takich jak pieprz, szałwia, rozmaryn i czosnek, według Świetni włoscy kucharze . Guanciale jest zwykle sprzedawany w plastrach. Zarówno pancetta, jak i guanciale są słone i tłuste.Jak używać guanciale i pancetty w przepisach

Makaron

Ponieważ tłuszcz z policzków wieprzowych jest twardszy niż tłuszcz z brzucha czy grzbietu, według producenta salumi Filippo Gambassi, guanciale zawiera bardziej wartościowy tłuszcz. Powiedział Kuchnia włoska ten guanciale może być używany we włoskich przepisach na makaron, takich jak Carbonara, Amatriciana i Gricia, a także pokrojony w cienkie plasterki na chleb jako lardo. Prosty przepis na guanciale i jarmuż może zapewnić tłustą, słoną, wieprzową satysfakcję w każdą noc tygodnia (poprzez Kuchnia ).
Pancetta, którą można łatwiej znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym niż guanciale, sprawdza się w wielu przepisach, od pikantnych po słodkie. Budyń z parmezanu najlepiej posypać plastrami pancetty. Zasmażana kapusta nigdy nie będzie taka sama, gdy skropisz ją winegretem z pancetta. I po prostu spróbuj wrócić do sosu pomidorowego, gdy wrzucisz chrupiącą pancettę i orzeszki pinii do pappardelle (poprzez Epickie ).