Oto wszystko jest nie tak z Miller Light

Miller Lite Miller Lite

Gdzieś musi być piąta... pytanie brzmi, czy to czas Millera? Jeśli wolisz lekkie piwo, być może myślisz, że żyjąc wysokim życiem z Millerem Lite. Ale według Michaela Murdy'ego, eksperta od piwa i założyciela Solidna kuchnia , kiedy idziesz po złoto, faktycznie oszukujesz się na rzecz lepszego doświadczenia z piwem. W rozmowie z Tłuczony , Murdy wyjaśnił wiele powodów, dla których Miller Lite jest lekki w smaku.


„Miller Lite jest bezmyślny. Nie wymaga kontemplacji, a mimo to wykonuje swoją pracę. To znaczy, jeśli praca polega na tym, by wzbudzać zainteresowanie, bez konsekwencji, takich jak mdłe smaki czy wzdęcia” – powiedział Murdy. Auć . Więc co jest nie tak ze smakiem Miller Lite? „Wysokie nagazowanie drapie podniebienie, a wytrawny finisz sprawia, że ​​masz ochotę na więcej” – wyjaśnił. „To idealne piwo dla mas, bo nie wymaga okazji. Jest tani i nie ma smaku, od którego można by się znudzić. Jeśli „masa” brzmi jak ty, a ty naprawdę zrobić po prostu chcesz wypić coś, co pomoże ci zapomnieć o tygodniu pracy, Murdy nie będzie próbował wyrwać ci butelki z ręki – „nie ma nic przeciwko marce” i podobnie krytykował arcy-rywala Millera Lite Coors Lite . Jeśli masz wybredne podniebienie i chcesz brewskiego, możesz się nim delektować, Murdy oferuje wiele sposobów, dzięki którym popularna jasne piwo zawodzi.Miller Lite wypada słabo we wszystkich profesjonalnych kategoriach sędziów piwnych, wyjaśnia ekspert

piwo

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów spożywczych i napojów, to, co sprawia, że ​​piwo jest „dobre” lub „złe”, będzie subiektywne. Jeśli lubisz Gorące kieszenie , są dla Ciebie „świetnym” jedzeniem, a jeśli uwielbiasz popijać je zimnym Millerem Lite, liczy się tylko Twoja opinia; ty robisz! Istnieje jednak profesjonalna organizacja, Beer Judge Certification Program, która oferuje standardy oceny jakości piw – a według Murdy'ego Miller Lite, który można by zakwalifikować jako „Light American Lager”, jest dość kiepski. okaz tego naparu. Spójrz na wytyczne dotyczące stylu, powiedział Murdy, i „wszystko, czego potrzebujesz, aby dokładnie zrozumieć, dlaczego to piwo emanuje tak rozczarowującymi cechami”, wyjaśnił.
„Nadrzędny temat? Mało we wszystkim. Niski alkohol, niski smak słodowy, niski smak chmielowy i niski smak drożdżowy. Jedyną rzeczą, która jest wysoka, jest nasycenie dwutlenkiem węgla, cecha, która staje się coraz bardziej widoczna przy niezamierzonym wstrząsaniu” – zauważył Murdy. Zauważył, że organizacja miała: oceniany Miller Lite jako „Zaprojektowany, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców”.

Syrop kukurydziany jest winny braku smaku Miller Lite

syrop kukurydziany

Więc co kryje się za przeciętnością Miller Lite? Według Murdy'ego to jeden składnik: syrop kukurydziany. „Miller Lite, podobnie jak Coors Lite, wykorzystuje pewien procent syropu kukurydzianego w swoim piwie – chociaż w gotowym produkcie pozostaną tylko ślady” – wyjaśnił. „Syrop kukurydziany w połączeniu z enzymem rozkładającym skrobię jest tańszym sposobem wytwarzania fermentujących cukrów dla drożdży. Podczas gdy miłośnicy piwa mają tendencję do patrzenia z góry na ten krok, browary od wieków stosują dodatki… nawet nasze ukochane browary belgijskie”. Dlaczego syrop kukurydziany, który jest wspólny słodzik wielu produktów spożywczych, od chleba po słodycze, tak złego dla smaku piwa? „W tym przypadku syrop kukurydziany dostarcza fermentujących cukrów bez towarzyszącego białka – w przeciwieństwie do słodu jęczmiennego” – powiedział Murdy. „Białko to główna cząsteczka odpowiedzialna za tworzenie „ciała” w piwie. Cząsteczki białka wplatają się w płynną matrycę, aby piwo było gęstsze w ustach”.Jedną z rzeczy, na które patrzą entuzjaści piwa, jest pianka (zwana również „piwą”), a syrop kukurydziany jest również winowajcą niepowodzenia pianki Miller Lite, dodał Murdy. „Niska zawartość białka w syropie kukurydzianym powoduje, że piwo jest cieńsze, a piana szybciej się rozprasza. Nie są to uniwersalnie negatywne cechy, ale podtrzymują słabiące trendy samego stylu piwa - powiedział.
Kategorie Nazwy porady Fakty