Oto jak Costcos w Chinach różni się od amerykańskich sklepów Store

Koszto Daniel Pockett/Getty Images

Rutynowa wycieczka do Costco, aby zaopatrzyć się w papier toaletowy, ciasteczka owsiane i Ulubiony podpis Kirklanda jak łosoś Milano i precle wypełnione masłem orzechowym mogą być tylko kolejnym zadaniem w Stanach, ale w Chinach wizyta w mega-markecie tylko dla członków to zupełnie inna historia.


Kiedy w 2019 roku w Szanghaju otworzyła swoje podwoje pierwsza chińska placówka amerykańskiego magazynu, napływ chętnych do zakupów był przytłaczający, do tego stopnia, że ​​zamykał ruch. Kupujący domagali się tych charakterystycznych kurczaków z rożna i ostatecznie sklep musiał wezwać lokalne władze i zadzwonić na to dzień z powodu ogromnej liczby osób gotowych do zakupów hurtowych. Jeszcze zanim doszło do szaleństwa Costco, czas oczekiwania na miejsce parkingowe wynosił do trzech godzin (poprzez CNN Biznes ).


Zegarek rynku ma liczby, które potwierdzają popularność Costco w Chinach. Podczas gdy przeciętne Costco miało około 68 000 członków w 2019 r., główna lokalizacja w Chinach zaskoczyła tę liczbę, ponieważ w ciągu pierwszych kilku miesięcy od otwarcia sklepu zarejestrowało się aż 200 000 lojalistów posiadających karty. Z drugim Costco w pracach na początku 2021 r., doświadczenie zakupów w magazynie okazało się mieć moc na chińskim rynku (poprzez Reuters ).

Jest kilka przedmiotów, które nie są dostępne w Stanach Zjednoczonych

Koszto

Ludzie, którzy robią zakupy w mega-markecie, mają słabość do taniej i wesołej sieci food court gdzie hot dogi i pizza są często główną atrakcją tego doświadczenia. Insider biznesowy donosi, że te klasyki Costco są w menu w Szanghaju, z kilkoma poprawkami. Hot dogi podawane są z hojną porcją smakołyków i kiszonej kapusty, a dodatki do pizzy obejmują krewetki. Jest kilka pozycji, które nie są dostępne w Stanach Zjednoczonych w jadłospisach Costco, takich jak tropikalne opcje, takie jak miękkie mango i koktajle kokosowe.Oferta w wiodącej chińskiej firmie Costco obejmuje produkty, z których znana jest sieć, a także kilka nieprawdopodobnych dodatków, które są specyficzne dla regionu. Reader's Digest zauważył, że doświadczenie zakupowe w Costco ma pewną wyłączność, a jednym z największych sprzedawców w sklepie są homary sprowadzane z Maine. Po niejadalnej stronie rzeczy Jing codziennie donosi, że designerskie torby, takie jak Hermes, wyprzedały się podczas dni otwarcia sklepu. Pośpiech, by zdobyć jedną z tych torebek z symbolem statusu, prawdopodobnie ma związek z faktem, że Costco sprzedaje je z dużym rabatem.

Innym jedynym w Chinach bestsellerem jest Maotai, drogocenna marka baijiu, czyli chińskich napojów spirytusowych. Dom Aukcyjny Christie wyjaśnia, że ​​spirytus na bazie sorgo jest produkowany regionalnie jak szampan i jest podstawą chińskich bankietów państwowych.