Oto jak KFC utrzymuje swoją charakterystyczną mieszankę przypraw tak tajną

Smażony kurczak KFC z puree ziemniaczanym Facebook

Według Jak działają rzeczy , sieć fast foodów Kentucky Fried Chicken (lepiej znany jako KFC) jest znany z tego, że jest bardzo tajemniczy w kwestii swojej charakterystycznej mieszanki przypraw. Oryginalny przepis jest nadal w użyciu i zawiera niesławne (i inspirujące) 11 ziół i przypraw.


Mieszanka przypraw została nawet stworzona przez prawdziwych Pułkownik Harland Sanders samego siebie. Założyciel w białym garniturze początkowo trzymał przepis tylko w głowie, gdy odwiedzał potencjalne lokalizacje franczyzowe, ale w końcu go zapisał. KFC trzyma przepis pod kluczem, udostępniając odręczną kopię tylko kilku pracownikom, których obowiązuje ścisła umowa o zachowaniu poufności.ile jest smaków górskiej rosy

Aby powstrzymać producentów przed wyciekiem sklasyfikowanej kombinacji, KFC ma nawet dwie różne firmy, które mieszają po części mieszanki. Jak działają rzeczy Wyjaśnia również, że istnieje pogłoska, że ​​pracownicy ujawnieni w tajemnicy handlowej nie mogą podróżować razem samochodem ani samolotem, jeśli zdarzy się wypadek. Oryginalna, odręcznie napisana receptura przeniosła lokacje tylko raz i była prowadzona w opancerzonym samochodzie i strzeżona przez ściśle strzeżoną kamuflaż.
Tajny przepis na mieszankę przypraw KFC mógł ujawnić się

Smażony kurczak KFC w wiadrze Facebook

Istniał jednak możliwy wyciek w ścisłym bezpieczeństwie i tajemnicy otaczającej charakterystyczną mieszankę przypraw KFC. W wywiadzie z 2016 roku z Chicago Tribune , reporter Jay James mówi, że Joe Ledington, siostrzeniec pułkownika Sandersa, ujawnił tajny przepis. Niezależny donosi, że pokazując Jamesowi rodzinny album z wycinkami, Ledington dołączył kopię testamentu swojej ciotki Claudii, drugiej żony pułkownika Sandersa. Na odwrocie kartki widniał jej testament, na którym widniał przepis na mieszankę przypraw do smażonego kurczaka, zawierającą 11 ziół i przypraw.

Ledington rzekomo poinformował reportera, że ​​był to rzekomo tajny przepis na mieszankę przypraw KFC. Zapytany w kolejnym wywiadzie, czy to prawda, Ledington był mniej otwarty na rynek, twierdząc, że nie może być pewien, czy przepis, który pokazał Jamesowi, jest tym samym przepisem, który jest używany w dzisiejszych kuchniach KFC.Kuchnia próbował odtworzyć tajny przepis KFC na smażonego kurczaka na podstawie zdjęć z Chicago Tribune wywiad i ogłosił, że jest autentyczny. Twierdzą, że odtworzony przez nich smak idealnie pasuje do chrupiącej skórki kurczaka fast foodu, chociaż, jak to prawie zawsze bywa, gdy próbują powielić ulubione dania z restauracji, wersja domowa nie była dokładną kopią.

co to jest sygnowany sos panera