Oto ile alkoholu jest faktycznie w bimberie

destylowany bimber Scott Olson/Getty Images

Prawdopodobnie znasz bimber jako niebezpieczny napój alkoholowy, który został spopularyzowany (i wyprodukowany nielegalnie) w trakcie Zakaz . Dzięki filmowi możesz nawet znać to jako alkohol, który jest wystarczająco silny, aby napędzać samochód car Bezprawny - a bimber faktycznie może uruchomić twój silnik, jeśli ma ponad 75 procent objętości alkoholu (poprzez Łupek ). Jednak przy tak złej prasie dotyczącej niebezpiecznie wysokiej zawartości alkoholu, może cię zaskoczyć informacja, że ​​bimber jest dziś nie tylko powszechnie dostępny, ale także nie bardziej niebezpieczny niż inne wysokoprocentowe alkohole (poprzez Szeroko otwarte jedzenie ).


Ilość alkoholu w bimberze różni się w zależności od procesu destylacji, ale w Stanach Zjednoczonych bimber nie może być legalnie destylowany do ponad 80 procent ABV i nie może być butelkowany z więcej niż 62,5% ABV, a wiele z nich jest dużo. niższy niż to. Na przykład Moonshine marki Midnight Moon sprzedaje wersje, które wahają się od 30 procent ABV do 50 procent ABV (przez Midnight Moon). Należy pamiętać, że wódka ma zazwyczaj 40 procent ABV, gin ma od 35 do 55 procent ABV, a Everclear ma od 60 do 95 procent ABV (przez Przewodnik po rehabilitacji alkoholowej ). Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób bimber zyskał tak niebezpieczną reputację, warto mieć trochę wiedzy na temat tego historycznego bimbru.Prawdziwe niebezpieczeństwa bimbru

słoiki z masonem wypełnione bimbrem

Moonshine był kiedyś terminem używanym dla każdego trunku, który został wyprodukowany nielegalnie, ale obecnie zwykle odnosi się do konkretnego spirytusu, znanego również jako biała whisky lub kukurydziana whisky. Dzieje się tak, ponieważ bimber jest zwykle wytwarzany z mąki kukurydzianej, cukru, drożdże , oraz wodę destylowaną, tworząc klarowny płyn alkoholowy. Ten płyn to zasadniczo bourbon, który nie został poddany procesowi starzenia (to proces starzenia nadaje bourbonowi ciemniejszy odcień i charakterystyczny smak), a zawartość alkoholu może się znacznie różnić.
Podczas prohibicji nieuregulowany bimber miał nie tylko niebezpiecznie wysoką zawartość alkoholu (około 75 procent ABV); został również pokrojony z wieloma niebezpiecznymi składnikami, aby opakowanie z napojami było bardziej skuteczne, w tym wybielacz, alkohol do nacierania, obornik, a nawet rozcieńczalnik do farb (poprzez Jak działają rzeczy ). Nic więc dziwnego, że pijący oślepli, a w niektórych przypadkach umrą.

Nawet dzisiaj, produkowany bez licencji, bimber może być niehigieniczny i niebezpieczny do picia, ponieważ warunki destylarni nie są regulowane. Na szczęście w większości sklepów monopolowych można kupić legalny, bezpieczny alkohol i mieć pewność, że to, co pijesz, nie jest bardziej niebezpieczne niż inny alkohol wysokoprocentowy.