Oto, o ile gorętsza papryka duchowa jest od papryczki jalapeno

papryczki duchowe

Papryczki duchowe, znane również jako papryczki Bhut Jolokia, to jedne z najostrzejszych papryczek na świecie. W 2006 roku zdobyli nawet tytuł „Najgorętszego ze wszystkich przypraw na świecie” od Księgi Rekordów Guinnessa w 2006 roku, choć od tego czasu zostali uhonorowani przez Carolina Reaper. Te niewiarygodnie ostre papryki pochodzą z północnych Indii i osiągają długość około 2 1/2 do 3 1/2 cala (przez Chili pieprzowe szaleństwoli ).


W rzeczywistości istnieje skala, która pokazuje, jak ostre są różne papryki, znana jako skala Scoville'a. Skala, wynaleziona przez farmakologa w 1912 roku, pokazuje, jak bardzo potrzebne jest rozcieńczenie, aby zgasło ciepło papryki. Najwyraźniej papryczki duchów są tak ostre, że armia indyjska używa ich jako bazy granatów chili (poprzez Żywność ).Według Skala pieprzu , papryczki duchowe są 107 razy gorętsze niż jalapenos. W skali Scoville'a papryka duchowa plasuje się w przedziale od 855 000 do 1 041 427. Dla kontrastu, jalapenos plasują się tylko od 2500 do 8000. To zdecydowanie ogromna różnica w ostrości.
Inne różnice między paprykami

jalapenos w misce

Chociaż różnica w ostrości jest wystarczająca, aby przyciągnąć uwagę, istnieją jeszcze inne różnice między papryką duchów a papryczkami jalapenos. Jeśli możesz zatrzymać i posmakować czegokolwiek poza palącym żarem, jest wyraźna różnica w smaku między dwiema paprykami. Jalapenos mają zwykle bardziej wyrazisty smak, podczas gdy papryczki duchowe mają słodycz, której nie mają jalapenos. W tym sensie jalapenos bardziej przypominają paprykę, podczas gdy papryczki duchowe są bardziej jak papryczki habanero – obie są łagodniejsze niż ich bardziej pikantne odpowiedniki.

Poza kolorem jalapenos można prawie pomylić z papryką duchów. Papryczki Ghost są jasne, pomarszczone, pomarańczowe, podczas gdy jalapenos mają zwykle gładki zielony kolor. Jednakże papryczki jalapenos osiągają rozmiary podobne do papryczek duchów. Łagodniejsza papryka pochodzi z Meksyku i ma średnio około 2 do 3 1/2 cala długości. Niektóre papryczki jalapeno urosły jednak do 6 cali długości (przez Chili pieprzowe szaleństwoli ).