Oto, ile naprawdę kosztuje otwarcie franczyzy Burger King

Okno wystawowe Burger King Yuriko Nakao / Getty Images

Chociaż prawdopodobnie zakładasz, że lokalizacja restauracji typu fast food, którą najczęściej odwiedzasz, należy w całości do firmy, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że duża część amerykańskich fast foodów to w rzeczywistości franczyzy. Chociaż franczyzy przynoszą firmie duże pieniądze, w rzeczywistości są własnością niezależnego, indywidualnego właściciela. Jest to zazwyczaj zwykły Joe, na przykład, który zapłacił firmie opłatę franczyzową (oprócz spełnienia innych kwalifikacji) za otwarcie własnego oddziału McDonald's , Wendy's lub Domino's Pizza. Ta koncepcja sięga XIX wieku, ale została spopularyzowana w świecie fast foodów przez Raya Kroca, założyciela McDonald's (poprzez Zjadacz ).


Metro , na przykład, prowadzi głównie lokalizacje franczyzowe i jest największą siecią fast foodów w kraju. To samo można powiedzieć o Burger King , który według Motley głupiec , zmniejszyła liczbę restauracji należących do korporacji z 1000 do zaledwie 52 lokalizacji w 2010 roku.Każda restauracja ma inne wymagania dotyczące tego, co jest potrzebne, aby otworzyć własną lokalizację franczyzową. A z pewnością mogą być kosztowne.
Koszt dolara za otwarcie własnego Burger Kinga

Lokalizacja Burger King Bruce Bennett/Getty Images

Opłaty franczyzowe za otwarcie restauracji typu fast food różnią się, ale zwykle wahają się od 10 000 do 100 000 USD (przez Insider biznesowy ). Prawdziwa różnica pojawia się, jeśli chodzi o koszty uruchomienia i ile płaci się korporacji w miesięcznych opłatach. W zależności od firmy liczba ta może spaść od 5 do 50 procent. Na przykład Chik-fil-A wymaga tylko 10 000 USD opłaty franczyzowej, ale także pobiera 15 procent sprzedaży brutto, a także 50 procent zysków przed opodatkowaniem.

Burger King wymaga od właściciela franczyzy 50 000 USD opłaty franczyzowej, a także wymaga od niego pokrycia wszystkich kosztów związanych z uruchomieniem nowej restauracji typu fast food. Być może dlatego firma wymaga, aby wszyscy nowi właściciele franczyzy mieli co najmniej 500 000 USD w płynności, a także majątek netto w wysokości co najmniej 1,5 miliona USD (poprzez Pomoc franczyzy ). Podsumowując, koszt uruchomienia Burger Kinga może wynosić od 1,9 miliona do 3,3 miliona dolarów. W przypadku Burger King opłaty bieżące będące częścią transakcji obejmują opłatę reklamową w wysokości 4 procent sprzedaży brutto oraz opłatę licencyjną w wysokości 4,5 procent sprzedaży brutto.Jeśli jednak masz zaplecze finansowe, otwarcie własnej lokalizacji Burger Kinga może być całkiem dochodowe. Szacunkowa roczna sprzedaż szacowana jest na około 1,4 miliona dolarów.