Oto ile naprawdę jest wart pieniędzy David Chang

Dawid Chang Valery Hache / Getty Images

Momofuku oznacza po japońsku szczęśliwą brzoskwinię, a jeśli ktoś ma szczęście, to Dawid Chang . Jeśli nie mieszkasz pod kamieniem, prawdopodobnie wiesz, kim jest ta supergwiazda szefa kuchni. Sławny kucharz jest najbardziej znany ze swojej grupy restauracji Momofuku, która obejmuje 15 includes jadłodajnie dookoła świata.


Zaczął w 2004 roku od otwarcia Momofuku Noodle Bar w Nowym Jorku, a Chang szybko zyskał uznanie i został uznany za „wzrost współczesnej kuchni azjatycko-amerykańskiej” przez New York Times i nazwany „najważniejszą restauracją w Ameryce” przez Smacznego . Jeśli to nie wystarczy, aby ten kucharz był wyjątkowy, dodaj jego udział w kilku serialach dokumentalnych Netflix, takich jak Brzydko Pyszne i Śniadanie lunch obiad , wielokrotnie nagradzana książka kucharska i dwie gwiazdki Michelina i trudno wytoczyć zarzuty przeciwko jego talentowi (przez Momofuku ).Changian oznacza pełny portfel

Dawid Chang Był stonowany/Getty Images

David Chang jest tak wpływowy w świecie jedzenia, że ​​fani stworzyli nawet nowy przymiotnik, który jest pochodną jego imienia. „Changian” opisuje elementy restauracji, które są powiązane lub inspirowane przez szefa kuchni. Washington Post podsumował to, wyjaśniając: „Jeśli kiedykolwiek jadłeś bułeczki wieprzowe lub smażoną brukselkę z sosem rybnym — może nie wiedziałeś, że mają sos rybny? — to jest David Chang. Jeśli jadłeś ramen w mniejszym mieście około 2014 roku, to jest to David Chang. Jeśli słyszałeś Notorious B.I.G. lub nagłośnienie LCD w restauracji. Jeśli siedziałeś przed otwartą kuchnią, w miejscu o minimalistycznej, sklejkowej estetyce. Jeśli w twojej okolicy jest restauracja, którą założył młody kucharz z nastawieniem i ma eklektyczne menu obejmujące wszystko, co, do diabła, ma ochotę gotować, to wszystko to David Chang.
Wraz z całym tym sukcesem przychodzi gotówka, i to dużo, ponieważ szacuje się, że 60 milionów dolarów znajduje się w kieszeniach Changa (poprzez Wartość netto celebrytów ). Ale bądźmy szczerzy, potrzebuje kapitału, aby sfinansować wszelkiego rodzaju ekscytujące rzeczy dla fanów. Od rozbudowy lokalizacji jego restauracji, po prowadzenie podcastu i serialu Netflix, to nie jest tak, że pieniądze zostały zarobione z powietrza.

Jeśli masz szansę uczestniczyć w prawdziwym Changianie Davida Changa, weź ją, a przekonasz się, ile naprawdę wart jest człowiek stojący za dziedzictwem.