Oto ile naprawdę wart jest Matt Stonie

Matt Stonie Albert L. Ortega/Getty Images

Możesz wiedzieć Matt Stonie jako młody parweniusz, który tymczasowo zdetronizował Joey Kasztan jako król słynnego konkursu jedzenia hot dogów Nathana. Ale jeśli znasz Stonie tylko z oglądania jego smukłej sylwetki, która powiększa się, aby pomieścić 60-kilka hot dogów i bułek w Nathan's, to nie znasz go tak, jak większość ludzi.


Stonie wciąż pojawia się w wybranych Jedzenie w lidze głównej obwód. Ludzie kalibru kasztanowca mogą zarobić roczny dochód w niskich sześciocyfrowych cyfrach, ponieważ liga zgłosiła . Jednak większość chleba Stonie jest posmarowana masłem w jedzeniu konkurencyjnym. Większość jego zarobków pochodzi z jego niezwykle popularnego Kanał Youtube , który może pochwalić się blisko 12 milionami abonentów. Naibuzz podał wartość netto Stonie na 5 milionów dolarów i oszacował swoje zarobki w zeszłym roku na 3 miliony dolarów z samych tylko przychodów z reklam w YouTube.YouTuberzy z dużymi obserwacjami mogą zarabiać pieniądze na kilka różnych sposobów, od reklam osadzonych w ich filmach, przez oferty sponsorowania produktów, po sprzedaż towarów online. Stonie wykorzystuje wszystkie trzy i nie wiadomo, jak sumują się wszystkie te dochody. YouTube nie publikuje zarobków swoich twórców, a przychody z reklam różnią się znacznie w zależności od typu reklamy, kraju, w którym znajduje się widz, i innych czynników (poprzez Media Rekin ). Forbes udostępnia zaufaną roczną listę najlepiej zarabiających w YouTube, pobierając z kilku źródeł, w tym Ostrze społecznościowe , witryna, która śledzi statystyki mediów społecznościowych.
Matt Stonie może zarobić duże pieniądze od sponsorów

Matt Stonie youtube

Social Blade zakłada, że ​​twórcy zarabiają od 25 centów do 4 USD za 1000 wyświetleń filmów. Korzystając z tego zakresu, Statystyki Social Blade pokazują, że Stonie zarobił w ciągu ostatniego miesiąca od 14 700 do 235 000 dolarów, co pozwoliło mu zarobić od 176 000 do 2,8 miliona rocznie tylko na reklamach. Jego Wyprzedaż T-shirtów wydaje się na razie stać na zero dolarów, ale tylko dlatego, że wszystkie jego przedmioty są wymienione jako „wyprzedane”. Filmy sponsorowane przez Stonie, takie jak jego ośmiominutowa reklama za 5-godzinną energię może zarobić od 10 do 50 USD za 1000 wyświetleń, według G2 Centrum nauki . W ten sposób Stonie zarobił na tym jednym filmie do 80 000 dolarów, biorąc pod uwagę, że miał 1,6 miliona wyświetleń.

Stonie nie potrzebuje już konkursów żywieniowych, aby zarabiać na życie, ale z pewnością musi utrzymywać swoje umiejętności żywieniowe na zawodach. Jego popularność na YouTube wynika z jego dziwacznej zdolności do zjedzenia tygodniowej wartości kalorii w niecałą godzinę. W najpopularniejszych wideo jaki kiedykolwiek zrobił, osiągając prawie 80 milionów wyświetleń, Stonie skonsumował ponad 10 000 kalorii frytek z serem chili w 20 minut. Zanim Stonie się zakopuje, poświęca minutę na podłączenie Dollar Shave Club. Tak więc, jako sponsorowany film, jego wyzwanie z frytkami z chili mogło przynieść mu nawet 4 miliony dolarów w ciągu ostatnich dwóch lat. Nieźle jak na 20 minut pracy — jeśli nie liczyć czasu trawienia.