Oto ile faktycznie kosztuje tort weselny księżnej Diany

Księżna Diana uśmiechająca się w niebieskim kapeluszu Georges De Keerle / Getty Images

Niewiele wesel przyciągnęło uwagę opinii publicznej w taki sposób, że Księżna Diana wielki dzień zrobił. Według BBC 750 milionów widzów w 74 krajach oglądało piękną Lady Dianę Spencer jadącą szklaną bryczką do katedry św. Pawła, aby przejść do ołtarza, aby zostać księżną Walii. To był ślub na wieki i pozostawił niezatarty ślad w branży ślubnej. Suknia, welon, tiara i kwiaty księżnej Diany były nie lada przeszkodą na pokazie. Była prawdziwie królewska w każdym tego słowa znaczeniu. Ale doskonałość jej ślubu na tym się nie skończyła. Ślub księżnej Diany ciasto wciąż machają językami, aw naszym przypadku ślinią się na myśl o ostatecznym celu uczestnictwa w każdym weselu: torcie i lukrze. Tak, kochamy całą pompę i okoliczności tak samo jak następną osobę, ale w końcu to ciasto nas ekscytuje.


Dla Mini Muzeum , tort weselny księżnej Diany był pięciopoziomowym ciastem owocowym stworzonym przez głównego podoficera Cooka w Royal Naval Cooking School, Davida Avery'ego. Dobra, musimy przyznać, że tort owocowy nie brzmi zbyt zachęcająco do jedzenia na weselu, a właściwie nigdy, ale ponieważ jest to tort weselny księżnej Diany, zrobimy wyjątek. Ale nasuwa się pytanie, ile rodzina królewska wydała na to ciasto?Tort weselny księżnej Diany kosztował 40 tys

Księżna Diana David Levenson/Getty Images

Wiemy, że ten królewski ślub był drogi, z Smithsonian Magazine zauważając, że kosztował 48 milionów dolarów w lipcu 1981 roku i kosztowałby 137 milionów dolarów, gdyby ten sam ślub odbył się dzisiaj. Ile więc kosztował to ciasto owocowe dla rodziny królewskiej? Za Bakingo.com , tort weselny księżnej Diany kosztował aż 40 000 dolarów. Ale według Ściągawka , to była kropla w morzu w porównaniu z tym, co księżna Kate wydała na swoją. William i Kate mieli podobno dwa ciasta i każde kosztowało 80 000 dolarów. Aby być uczciwym, jeden został posiekany i wykorzystany jako pamiątka ślubna. I Wiadomości CBS zgłoszono, że Meghan i Harry prawdopodobnie wydali na tort weselny nieco ponad 70 000 dolarów.
Jak wszystkie te królewskie koszty ciasta mają się do tego, co przeciętny Amerykanin wydaje na tort weselny? Brides.com sugeruje, że jeśli chodzi o koszt tortu weselnego, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. W grę wchodzi projekt ciasta, warstwy, smaki, transport, dostawa i montaż. Strona ślubna ujawnia, że ​​​​bardziej ekonomiczny ślub wyda około 125 USD na tort, podczas gdy wesele o większym budżecie często wydaje 700 USD i więcej na tort weselny.

tłuczone ziemniaki rachael rayKategorie Zabawa jeść Nazwy