Oto, ile naprawdę robią pracownicy zajmujący się pełnowartościowymi produktami spożywczymi

cały rynek żywności Joe Raedle/Getty Images

Jeśli chodzi o sieci sklepów spożywczych, Całej żywności jest prawdopodobnie najdroższy – i co można by określić jako „wymyślny” w odniesieniu do sieciowego sklepu spożywczego. Sklep spożywczy należący do Amazona jest koniecznością dla tych, którzy nie odważą się myśleć o nie kupowaniu produktów ekologicznych, i na szczęście Whole Foods wspiera te wyższe ceny, płacąc swoim pracownikom wyższe pensje.


Według Amerykańskie Biuro Pracy i Statystyki , od 2018 r. średnia płaca kasjera w sklepie spożywczym wynosi 11,43 USD. Znajdź jednak pracę w Whole Foods, a zarobisz prawie 4 dolary więcej na godzinę. W 2018 r. firma podniosła płacę minimalną do 15 USD za godzinę (poprzez Zjadacz ). To więcej niż to, co kasjerzy w obu Aldi i Marka tradera Joe , chociaż członkowie załogi TJ ogółem zarabiają średnio około 16 dolarów za godzinę.Szczególnie interesujące w Whole Foods jest to, że firma prowadzi politykę przejrzystości wynagrodzeń swoich pracowników. Od nowo zatrudnionych po dyrektorów najwyższego szczebla, wynagrodzenie jest jawne (przez CBS ). Dyrektor generalny Whole Foods, John Mackey, mówi, że to sposób firmy na motywowanie pracowników do cięższej pracy.
Jeden pracownik na Reddicie powiedzieli, że wykorzystali to na swoją korzyść, aby kilkakrotnie uzyskać podwyżkę i „pokochali to”.

Podwyżka płac Whole Foods wywołała pewną krytykę

pracownik całej żywności Stephen Chernin/Getty Images

Płaca początkowa w wysokości 15 dolarów za godzinę jest całkiem dobra w przypadku pracy, która może być tak prosta, jak pakowanie zakupów, ale podwyżka płac w rzeczywistości rozczarowała niektórych doświadczonych pracowników Whole Foods. Kiedy Whole Foods uchwaliło podwyżkę płac, niektórzy pracownicy Whole Foods, którzy awansowali aż pięć razy, nagle zarobili tylko dolary więcej niż nowozatrudnieni.Pracownicy Whole Foods mieli również problem z tym, że sieć podobno skróciła swoje godziny niedługo po wejściu w życie nowej podwyżki płac. „Moje godziny skróciły się z 30 do 20 tygodniowo” — powiedział pracownik Illinois Opiekun . Inny pracownik w Kalifornii powiedział: „Prawie każda osoba w naszym zespole skarżyła się na obcięcie godzin”.

Dla niektórych pracowników Whole Foods taka redukcja godzin może oznaczać konieczność szukania drugiej pracy.Whole Foods ma ogólnie wysokie oceny wśród pracowników

cały rynek żywności Timothy A. Clary/Getty Images

Przez 20 lat Whole Foods tworzyło listę list Fortuny 100 najlepszych firm do pracy (przez Całej żywności ). Wygląda na to, że to się zmieniło i nie znajdziesz ich na Lista 2019 . To, czy to wykluczenie jest spowodowane zakupem Amazona, jest przedmiotem debaty, ale pracownicy Whole Foods wysoko oceniają pracę dla firmy w obu przypadkach. Szklane drzwi i W rzeczy samej .

Tak, niektórzy doświadczeni pracownicy Whole Foods mogą postrzegać wzrost płacy minimalnej o 15 USD jako miecz obosieczny, ale sieć sklepów spożywczych nadal płaci więcej niż Kroger, Aldi i większość innych sklepów spożywczych. Według W rzeczy samej , jeśli pracownik awansuje do kierownika działu, może również oczekiwać, że zarobi średnio około 21,06 USD na godzinę.