Oto jak uratować przypalone garnki i patelnie

Przypalone jedzenie w garnku

Jeśli jest jedna uniwersalna prawda, jeśli chodzi o internet, to to, że społeczności, które tam mieszkają, wspierają Cię, gdy napotkasz problem lub błąd, zwłaszcza w świecie kulinarnym. Przypalone garnki i patelnie są częścią gotowania – nie jest to część przyjemna, ale nieunikniona. W pewnym momencie na pewno będziesz mieć coś zwęglonego na całym dnie patelni lub garnka. Ale zanim wypróbujesz jeden z wielu sposobów rozwiązania tego problemu, ważne jest, aby zastanowić się, z czego wykonane są twoje garnki i patelnie, ponieważ ich czyszczenie nie jest procesem uniwersalnym.


Nie chcesz naprawdę zepsuć swojej ulubionej patelni za pomocą narzędzia do czyszczenia lub środka chemicznego, który jest zbyt ścierny i może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Na przykład, Kuchnia radzi zastosować inne podejście do patelni nieprzywierających niż te omówione tutaj. W przypadku większości innych garnków i patelni chcesz zacząć od najłagodniejszej metody i w razie potrzeby wybrać ostrzejsze alternatywy. Tłumaczenie: w ostateczności zachowaj te ciężkie sprzątaczki. I zgadnij co: istnieje wiele opcji czyszczenia garnków, które nie wymagają środków chemicznych. Niektóre metody wykorzystują przedmioty, które prawdopodobnie masz już w domu. Od sody oczyszczonej, przez cytryny, po arkusze suszarki, folię aluminiową i artykuły spożywcze, których nigdy nie mogłeś sobie wyobrazić, te proste artykuły gospodarstwa domowego mogą pomóc Ci uratować przypalone garnki i patelnie.Użyj sody oczyszczonej i octu

Soda oczyszczona, ocet i inne narzędzia do czyszczenia

Wspomniana jako metoda czyszczenia patelni ze stali nierdzewnej, ta technika wymaga sody oczyszczonej, octu, wody i szczotki do szorowania (poprzez Terapia w mieszkaniu ). Dodaj filiżankę octu wraz z wystarczającą ilością wody, aby przykryć dno patelni. Zagotuj, a następnie zdejmij patelnię z ognia. Dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej. W tym momencie, jeśli kiedykolwiek zrobiłeś wulkan w szkole podstawowej, wiesz, co się wydarzy. Czy ktoś powiedział „erupcja”?
Może to być bałagan, więc jeśli nie chcesz zajmować się tego typu sprzątaniem, możesz również wylać mieszankę wody i octu przed dodaniem sody oczyszczonej. Po wyrzuceniu płynu nadszedł czas, aby użyć szczotki do szorowania i włożyć trochę smaru do szorowania. Jeśli zauważysz, że jakieś ślady nie ruszają się, możesz zrobić pastę z sody oczyszczonej, używając tylko odrobiny wody. Pokryj znak(y) pastą i pozwól mu się osadzić. Następnie wznów czyszczenie.

Używaj cytryn lub innych kwaśnych produktów

Cytryny gotujące się w garnku

Cytryny to naprawdę tajna broń spiżarni. Mogą dodać smaku potrawie, są niesamowicie aromatyczne i okazuje się, że ich kwasowość może rozluźnić całą przypaloną maź na dnie patelni. Wszystko czego potrzebujesz to dwie lub trzy cytryny pokrojone w ćwiartki. Wrzuć je do garnka z kilkoma centymetrami wody i gotuj przez 5-10 minut. Ta metoda najwyraźniej również nie wymaga dużego szorowania po fakcie.Jeśli nie masz pod ręką cytryn, spróbuj użyć Keczup . Ta przyprawa jest podobna do cytryn, ponieważ jest kwaśna. Wyciśnij gruby koc keczupu do przypalonej patelni, która zakrywa dno (przez ( Jedna dobra rzecz autorstwa Jillee ). Zostaw go na noc, a następnego ranka nie powinno wymagać dużo pracy ani szorowania, aby pozbyć się pozostawionych gruzu. A jeśli nie możesz oszczędzić keczupu, sprawdź, czy masz w lodówce puszkę Coca-Coli. Wystarczy wlać colę na patelnię i odstawić na kilka godzin. Kiedy wrócisz, użyj plastikowego skrobaka, aby usunąć wczorajszy obiad. Twój garnek będzie tak dobry, jak nowy i możesz ponownie rozważyć picie Coca-Coli.

Użyj folii aluminiowej i sody oczyszczonej

Kulka z folii aluminiowej

Kuchnia zauważa, że ​​jego metoda czyszczenia przypalonych garnków i patelni jest jedną z ich ulubionych. Soda oczyszczona naprawdę jest naszym przyjacielem, jeśli chodzi o czyszczenie, a ta metoda zaczyna się od zrobionej z niej pasty i wody, aby pokryć przypalone miejsca na patelni. Następnie zwiń w kulkę kawałek folii aluminiowej i zacznij szorować dno patelni, aż zniknie całe zwęglone jedzenie. Po prostu spłucz ciepłą wodą z mydłem i voila: Twoja patelnia jest gotowa do następnej rundy gotowania.Brak folii aluminiowej w domu, nie ma problemu. Może nadszedł czas na nalot na pralnię. Arkusze zmiękczające tkaniny do suszarki najwyraźniej mają swoje miejsce w arsenale do czyszczenia garnków i patelni. Dodaj ciepłą wodę do przypalonej patelni, a następnie dodaj arkusz suszarki. Pozostaw na kilka godzin, a następnie użyj arkusza suszarki, aby zeskrobać zwęglone resztki jedzenia.