Oto jak stwierdzić, czy banan jest zbyt dojrzały na chleb bananowy

banany

Chleb bananowy to świetna przekąska lub deser i wspaniały sposób na wykorzystanie zbyt dojrzałych bananów. Jednak zastanawiając się dokładnie w jaki sposób dojrzałe banany mogą być wyzwaniem. Zdecydowanie nie chcesz, aby były zgniłe, ale potrzebujesz, aby były wystarczająco dojrzałe. Jak znaleźć złoty środek?


Używając ich do chleba bananowego, banany mogą być znacznie bardziej dojrzałe, niż można by się spodziewać (poprzez Parada Kuchni ). Banany, które zasadniczo stały się czarne, nadal można używać i są preferowane przez niektórych piekarzy. Pozostawiając banany do dojrzewania, należy je przechowywać owinięte w papier woskowany, aby zapobiec ich sklejaniu się, gdy stają się bardziej miękkie.Aby uzyskać czarne banany, trzeba je pozostawić samym sobie na co najmniej osiem tygodni. Jeśli jednak banany leżą tak długo, powąchaj je przed pieczeniem, aby upewnić się, że nie zaczęły gnić. Jeśli tak, są oficjalnie zbyt dojrzałe i należy je wyrzucić. Dzięki papierowi woskowanemu będziesz mógł je łatwo oddzielić, więc wyrzucisz tylko zgniłego banana. Po usunięciu skórki banan może być syropowaty. To jest w porządku, o ile nadal pachnie bananem. Jeśli jednak masz wątpliwości, wyrzuć banana.
Jak długo trzeba dojrzewać banany?

mrożone banany

Kupując banany, nawet jeśli kupujesz te najbardziej dojrzałe, prawdopodobnie nie są one wystarczająco dojrzałe na chleb bananowy. Niech banany dojrzewają w temperaturze pokojowej przez kilka dni do tygodnia (lub osiem tygodni, jeśli o nich zapomnisz lub chcesz czarne banany). Im ciemniejszy banan, tym lepiej nadaje się do pieczenia (przez Król Artur Mąka ).

Większość ludzi prawdopodobnie nie planuje swoich projektów pieczenia z tygodniowym wyprzedzeniem. Aby obejść ten problem, możesz przechowywać kilka dojrzałych bananów w zamrażarce. Aby to zrobić, za każdym razem, gdy zobaczysz na blacie banana, który jest zbyt dojrzały, aby go zjeść, przechowuj go w zamrażarce w torebce Ziploc. W zamrażarce banan zmieni kolor na ciemnobrązowy lub czarny. To normalne. Przed pieczeniem z mrożonymi bananami rozmroź je w temperaturze pokojowej.najlepsze sałatki typu fast food

Jeśli kupisz świeże banany i trzymasz je w zamrażarce, będziesz objęty zarówno bieżącymi projektami pieczenia, jak i planowanymi. Pamiętaj, że banan nigdy nie może być zbyt dojrzały na chleb bananowy — chyba że zacznie pleśniać, jest zaatakowany przez muszki owocowe lub zaczyna gnić.

Jak szybciej dojrzewać banany

banany, chleb bananowy

Czasami masz odwrotny problem i twoje banany nie są wystarczająco dojrzałe na chleb bananowy. Na szczęście istnieje kilka sposobów na szybsze dojrzewanie bananów.Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to umieścić banany w najcieplejszym miejscu w domu – na przykład przy oknie, do którego jest dużo słońca. Ta metoda dojrzeje banany w ciągu 24 godzin do pięciu dni, w zależności od tego, jak dojrzałe banany miały zacząć. Banany dojrzewają szybciej w pęczku, więc jeśli możesz zostawić je wszystkie razem, przyspieszy to proces (poprzez Świerk zjada ).

Inną metodą dojrzewania bananów jest zamknięcie ich w papierowej torbie ze złożoną górną częścią. Jeśli masz jakieś dojrzałe banany lub inne dojrzałe owoce, dodaj je również do torebki, aby przyspieszyć proces. Banany są jednymi z wielu owoców, które podczas dojrzewania wytwarzają etylen, co przyspiesza proces dojrzewania, dlatego inne bardziej dojrzałe banany lub inny dojrzały owoc przyspieszą ten proces. Im więcej etylenu w torbie, tym szybciej dojrzewają banany. Ta metoda powinna dojrzeć banany w ciągu jednego do dwóch dni.

czy mogę zjeść skórkę pomarańczową?

Jeśli potrzebujesz bananów od razu, możesz wypróbować inną metodę. Włożenie bananów do piekarnika może doprowadzić je do miejsca, w którym muszą upiec chleb bananowy.

Więcej hacków na chleb bananowy

bananowy chleb

W tym celu rozgrzej piekarnik do 300 stopni, a następnie połóż banany ze skórkami jeszcze na blasze wyłożonej folią. Piecz je przez 15-20 minut, obracając je w połowie czasu pieczenia, około 8-10 minut. Skórki bananów staną się czarne. Po ostygnięciu obierz banany i zetrzyj je, aby uzyskać gotowe banany, które są chlebem bananowym.

Po całej swojej pracy masz teraz pyszny bochenek świeżo upieczonego chleba bananowego. Jednak niestety nie trwa to długo, zanim traci swoją świeżość. Aby zachować świeżość dłużej, trzymaj ją owiniętą folią lub folią. Chłodzenie ciasno zapakowanego chleba bananowego może również przedłużyć okres przydatności do spożycia nawet do tygodnia (przez Pysznie ).

Jeśli chcesz zachować go dłużej, najlepiej go zamrozić. Przechowuj chleb bananowy w opakowaniu do zamrażania lub w torebce do zamrażania i będzie przechowywany do trzech miesięcy. Kiedy będziesz gotowy do spożycia, rozmroź go, po prostu zostawiając go na blacie na około dwie do czterech godzin, zanim planujesz zjeść go na bochenek lub co najmniej 30 minut na kawałek.

Bez względu na to, jak zdecydujesz się go przechowywać, upewnij się, że chleb bananowy jest całkowicie schłodzony przed owinięciem, aby zapobiec kondensacji.